THIS IS IT - movie

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Ankutooooooooo...nu citi daca nu ti-ai revenit putin. Te rog eu frumos.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Ankutooooooooo...nu citi daca nu ti-ai revenit putin. Te rog eu frumos.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Am inteles , atunci nu intru.
Promit

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Lasa ca am citit eu.
Si nu, nu am plans dar am simtit o furie teribila.
Noi nu am fost acolo saptamanile alea, noi si cei mai multi nu stiam despre el decat ce ne spunea presa. Fetele astea insa au fost acolo si au vazut ce se intampla, l-au vazut cum arata, de aproape, l-au imbratisat...ultima poza cu comparatia din 1997 spune totul. Chiar era prea slab. Nu stiu cum o fi zis la autopsie dr ca avea greutatea ok cand se vede aici ce slab era. Fetele astea care au scris scrisorile alea, teribil de frumoase si pline de dragoste pt el, au facut ce trebuia sa facem toti, poate impreuna toti fanii lui am fi reusit sa ii deschidem ochii. Acum sunt doar furioasa ca nu am cautat sa aflu despre el ce face si cum merg repetitiile, am stat in schimb sa imi fac planuri cum o sa ma imbrac si cum o sa dansez la concert.

Acum dupa ce am citit scrisorile alea si in speranta ca sunt reale si ca Michael le-a citit, imi trec prin cap fel de fel de ganduri....daca a facut-o intentionat? Daca s-a sinucis? daca intr-adevar nu a mai putut face fata oboselii, presiunii? Stiu ca motivul cel mai intemeiat pt care nu ar fi facut asta sunt copiii lui dar daca s-a gandit ca le-ar fi mai bine fara el? Ca daca el nu mai e, ei sunt lasati in pace si au o viata linistita si nu ajung vreodata in locul lui?

Nici nu stiu ce sa mai cred...poate ca fiind atat de umplut de medicamente nici nu mai gandea ce trebuia...of ce o fi fost in sufletul lui atunci, cum o fi dat mai mult decat 100% sa ii multumeasca pe cei din jur, uitand de el...

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Motanik,m-ai pus rau de tot pe ganduri.....Dar nuuu, nuuuuu cred ca s-ar fi sinucis.Nu poate fi atat de prost.Stiu ca toata viata s-a gandit la ceilalti mai mult decat la el,dar nu se poate sa fi ales cea mai stupida cale .Of Doamne.
Mei da` cine sunt fetele, dansatoarele sau cine?ca io nu am citit

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu, sunt fane care l-au urmat peste tot si zilele alea au fost acolo, la Staples Centre si au avut ocazia sa-i vorbeasca, sa il imbratiseze si apoi i-au scris scrisori in care isi exprimau grija ca e prea slab si nu o sa poata face fata concertelor in ritmul asta.

Anka, nu era atat de prost, de acord, dar sa nu uitam ca medicamentele il faceau sa nu mai rationeze corect, era "high" ca de la droguri, nu? Adica poate nu a fost cu intentie dar nu exclud sa fi gandit what the fuck, I desperately need to sleep, whatever happens happens...cand a luat cocktailul de medicamente.

Adica...daca el era rational, daca era in regula cu mintea, nu realiza cum arata? Nu realiza ca isi face rau nemancand? Nu realiza ca isi face rau nedormind? DE CE nu a facut ceva? Offff...pt ca nu era in stare, de aia, pt ca era drogat (=de medicamente) si nu vedea ce i se intampla. De-aia. Altfel nu pot sa inteleg nimic.


Fetelor, voi ce credeti?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Am inteles, am crezut ca erau tipele din trupa.
Adevarul e ca fiind sub influenta lor,clar nu mai gandea rational.Se poate sa fi zis Wtf?.....si asa mai departe....Off ca si eu m-am tot intrebat de ce nu a facut nimic? ,cine stie ce a fost in mintea lui

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

hai sa vedeti un filmultet despre auditiile pentru This is it, Doamne ce emotionati sunt dansatorii.Cat erau de fericiti si emotionati sa lucreze cu el.Ce binacuvantati se simteau
http://www.mtv.co.uk/artists/michael-jackson/video/this-is-it-tour-behind-the-scenes

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

anka..fetele erau ceea ce se numeste followers..adika fani care urmaresc artistul peste tot...vb cu el....
...Eu personal nu cred ca s-a sinucis...ci pur si simplu nu a mai rezistat medicamentelor, mai ales ca se pare ca lua si in timpul repetitiilor, dupa cum spun fanii...de multe ori mirosea a medicamente si cateodata parea ca vb ca prin somn......[..era sub influienta lor....
iar treaba cu nemancatul...se pare ca suferea de anorexie...ajunsese ca un schelet....se imbraca si cu 3 tricouri deodata si o jacheta... se stie f bine ca unui bolnav de anorexie nu poti sa ii spui sa manance iar el sa te asculte pt ca de-al naibii nu face lucrul asta....am vz ca fanii au trimis scrisori si asistentei lui sa o roage sa aiba grija de el...iar ea le-a raspuns ca face tot ce e omenesc posibil.....

...ce ma nedumereste pe mine e ca ceva s-a intamplat in ultimele zile...ca fanilor nu prea li s-a mai dat voie sa vb cu el, pe motiv ca are treaba...si numarul bodyguarzilor s-a majorat considerabil ajungand la 12 pers..in cond in care pana atunci nu avea decat vreo 3.......OARE CE S-O FI INTAMPLAT?

www.youtube.com/watch?v=94snSuUSKas" target="_blank">"Let Sadness see what Happy does
www.youtube.com/watch?v=OIF5cjIYXWs&feature=related br / " target="_blank">Let Happy be where Sadness was till now..."
www.youtube.com/watch?v=QLOOGsWbmD4&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=RM0TlBjyM-4" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=D83nat54Sv0&feature=fvw" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=XXwU8HLMYhU&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si dansatorii...care au avut onoarea sa lucreze cu el lunile alea pt ca apoi sa li se naruie visul, offff cred ca suferinta e mult mai mare pt cei care au reusit sa il cunoasca in persoana, sa vorbeasca, sa il imbratiseze, sa-i spuna cat de mult inseamna el pt ei...

Ma tot gandesc la film si la cum o sa reactionez eu, plec de acasa sperand sa ma bucur de muzica si de dans, sa ma ridic din scaun si sa dansez dar oare e posibil sa las deoparte faptul ca daca nu erau pregatirile pt aceste concerte el probabil era acum printre noi?!

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lori96 spune:

sincer, eu inca de cand am vazut conferinta de presa din martie mi-am dat seama ca nu e ok, totul era pregatit pe fuga, michael era nervos is parca impins de la spate sa faca showurile. ceva nu e in ordine, AEG ul a facut mai mult rau decat ne inchipuim. articolul de mai sus imi confirma supozitiile si ma face sa ma gandesc de doua ori inainte de a merge sa vad filmul. si cum naiba avea la autopsie 63kg (parca), daca se vedea ca era extrem de slab. eu am 45 kg si nu cred ca incap in pantalonii aia... daca la toya nu bate campii, atunci sa vedem rezultatele finale ale anchetei. nu ca ar mai schimba ceva...

Mergi la inceput