THIS IS IT - movie

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Si mie mi se pare ca au fost facute pe fuga treburile....cu toate astea ca ma uitam mai erau aproape 3 sapt si la Londra nu incepusera deloc pregatirile, el urma sa plece peste cateva zile la Londra( si apropos era ingrijit de gripa porcina), personalul incepuse deja sa isi faca bagajele.Ma gandesc ca dureaza ceva pana se pregateste scena, la ce urma sa faca nu sunt lucruri pe care le faci de pe o zi pe alta, trebuia sa danseze cu ei acolo, sa iasa totul ca la carte.....nu stiu, ma gandesc si eu.
Nici eu nu stiu cum voi reactiona la vizionarea filmului, ma gandesc ca de fapt nici nu stiu care imi sunt asteptarile, nu stiu daca este exact ceea ce vreau sa vad.....nu stiu daca voi plange pentru ca era un proiect magistral la care Michael tinea mult si pe care nu a apucat sa il finalizeze sau pentru ca il voi vedea pe el slabit,obosit.....nu stiu pur si simplu

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pai ce pregatiri sa se faca la Londra asa devreme? Madonna avea concert la 02 Arena pe 4 sau 5 iulie deci trebuia sa termine ea treaba mai intai si apoi sa se puna in scena showul lui.

Si ca sa fie confuzia si mai mare, deci primul show era programat 8 iulie, apoi 10 si apoi 12 (pe 12 aveam noi biletele). Ei bine, pe 11 era si NeYo in concert tot la 02 Arena. Complexul e impartit, in mijloc e arena cu 20mii locuri unde concerta Michael si mai sunt sali mai mici, mai intime, sa fi fost NeYo pe scena mare sau intr-una din salile mai mici (dar automat cu mult mai putini spectatori)? (hmmm, nu stiu ce sa zic, cand m-am uitat de bilete la NeYo tot 02 Arena scria la locatie, ca si la MJ).

Cum naiba era NeYo intercalat intre doua concerte MJ habar nu am.


Motivul pt care s-au amanat primele 4 concerte ar fi fost se pare timpul scurt intre concertul Madonnei si deschiderea seriei This Is It (fiind vorba de aprox 3 zile intre ele) si faptul ca nu aveau timp sa repete cu tot cu costume si sa fie gata si pregatirile pt cum o sa arate scena, ce mai aduceau pe scena, stiti voi cum se pregateau oncertele lui, cu o multime de efecte speciale. Dar nu stiau de la bun inceput ce presupune asta si ca nu e timp? Ca doar Madonna nu anuntase concertul la 02 cu cateva saptamani inainte, se stia de luni bune si de asta.



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Am citit si recitit de doua zile marturiile fanilor "followers". Cum am mai citit si in alte parti, exista un grup de fani care il urmau peste tot, si au facut asta de-a lungul anilor. Fie ca era acasa, fie ca era la hotel, ei mergeau si stateau afara. Cu multi era deja prieten, chiar invitandu-i uneori la masa, sau ducandu-le mancare si stand de vorba cu ei. Vorbeau si la telefon.

In 29 mai, le-a spus catorva dintre ei ce se intampla, dupa ce alti fani ii spusesera ca nu au putut cumpara bilete la concerte, ca vanzarile se desfasurau ciudat etc.
M. le-a spus ca el nu stia ca urma sa fie un concert cu locuri pe scaun si ca avea sa faca ceva in acest sens.
Le-a mai spus ceva de genul ca s-a dus la culcare cu gandul ca sunt 10 concerte si pe cand s-a trezit a aflat ca sunt 50.
He said “They did it without my consent. They just did it for obvious reasons”.
De aici eu inteleg ca nu era inca asa "pierdut" psihic, cum vor altii sa il faca sa para.

He added “They did the schedule wrong too. It was supposed to be day, show off, day, show off, day, show off”. (He meant show, day off, show, day off).

His voice was breaking as he was going to start crying and he put his
hands together in a prayer position and stood quietly.

Nu mai scriu nimic ca m-am..iar..revin, daca mai revin.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Nu am stiut ca trebuia sa concerteze si mandra mandra aia acolo.
Asta ma lumineaza de ce nu erau teminate pregatirile pt O2 , imi dadea rau de tot cu virgula.
Chiar nu inteleg cum naiba ii programase pe toti acolo.Da ` io nu inteleg iarasi ceva:ce s-au inghesuit bai nene toti la O2 Arena? Chiar se terminasera salile,stadioanele?Oricum Michael umplea cu succes toate stadioanele Angliei nu inteleg ce atat tam-tam cu arena fermecata
Purple.....pai acum incepi tu? Wake up girl...we need you

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

O2 Arena apartine lui AEG, fanii i-au acuzat ca nu au schimbat locul, dupa ce s-au strans atat de multi spectatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ma bag si eu in discutie, desi nu am citit tot ce ati scris... Dar acum citeva zile am citit un interviu cu Robbie William, stiti sau nu, dar el vrea sa faca un tribut MJ in deschiderea concertelor din turneul de revenire. Si in acel interviu, pe care, din pacate, nu l-am gasit acum la o prima cautare, Robbie vorpeste despre dependenta lui de medicamente si cum a fost la un pas de moarte daca nu-l salvau. Mie imi place mult Robbie William, nu are viata foarte diferita de-a lui MJ, seamana cu acesta in privinta dependentelor, este prototipul perfect pentru dependent de ceva anume - la Michael au fost operatiile estetice, medicamentele, cheltuielile si cumparaturile in exces, poate chiar si nevoia de a fi mereu inconjurat de copii si de lucruri copilaresti, la Robbie sint multe, multe, a trecut dintr-o dependenta in alta: alcool, heroina, cocaina, golf, cumparaturi, computer, medicamente (care erau sa-l omoare) si mult mai multe, practic dezvolta dependenta de orice il face sa se simta bine si linistit. E trist, dar sint multi oameni care traiesc asa, e o boala ca oricare alta, si e clar pe un fond depresiv. Si spunea Robbie in acel interviu ca ajungi intr-un punct in care nu-ti mai pasa daca mori sau nu... si ca e in stare sa recunoasca in privinta depedentelor de medicamente (prescrise) daca au ajuns in acel punct sau nu... Acum el e in regula, isi lanseaza un nou album, va avea concerte... spune ca nu s-a simtit niciodata in viata lui mai bine decit atit. Dar eu stiu, si sint sigura ca si el stie, ca nu e totul batut in cuie si ca, in orice moment, poate pica intr-o alta dependenta, care ii poate fi fatala, sa ajunga din nou in punctul in care nu-i va mai pasa si... daca viata nu-i ofera alaturi persoane sau conjuncturi care sa-l intoarca din acel punct... va termina la fel ca MJ si ca multi altii. Acest consum de medicamente prescrise, de calmante, de somnifere, este una din cele mai cumplite dependente, ca si alcoolul, pentru ca se desfasoara in limite de normalitate, de ligitimitate... pai doctorul mi-a prescris, inseamna ca am nevoie, stie el ce spune... e pe raft, toata lumea bea... etc.... Aceasta legitimitate si normalitate in care se desfasoara consumul de medicamente si de alcool (daca esti in regula si ai o viata cit de cit normala, se poate sa nu fie periculos si sa fii in stare sa pui punct cind doresti, daca nu... nu cred ca poti controla pina la capat acest punct, mai ales dupa ce organismul se obisnuieste si nu mai reactioneaza la cantitatea primita pina la un punct... si incepe sa ceara tot mai mult, si mai mult...) te impiedica sa vezi, sa recunosti si sa accepti ca ai o problema grava, care iti poate fi fatala si ca ai nevoie de ajutor, din afara, de specialitate ca sa iesi din ea. Acceptarea este conditia pentru a cere ajutor si a-l accepta, altfel traiesti intr-o faza de negare, ceva de genul: da stiu, dar eu am grija, mie nu mi se poate intimpla...

Si s-ar putea ca Michael, un dependent de medicamente de ani de zile, dar care controla bine aceasta dependenta, din cauza presiunii si stresului in care traia din cauza concertelor, sa fi scapat controlul asupra situatiei si sa fi ajuns rapid in punctul in care nu-i mai pasa daca moare sau traieste, tot ce-si dorea era un pic de liniste, de calm si de somn. Si, cu mare tristete o spun, spre deosebire de Robbie care a avut prieteni iubitori linga el, Michael avea doar staff, copiii fiind prea mici sa poata face ceva, iar cei citiva putin prieteni, ca macheuza si croitorul lui, ca fanii care il urmareau pretutindeni, fiind prea slabi ca sa poata face ceva cu adevarat pentru el. Interesele erau prea mari ca omul Michael sa mai conteze pentru cohorta care in inconjura in fiecare zi.

Cum bine spunea una din fane, ziua era indopat cu medicamente ca sa reziste, sa aiba energie pentru repetitii, noaptea era injectat cu medicamente, ca propofolul, ca sa poate dormi. Nu minca, nu dormea, muncea prea mult, fara pauze... sfirsitul era doar o chestiune de timp si de conjunctura, cum a si fost pina la urma: faptul ca i-au marit orele de repetitii, stresul si presiunea au crescut pentru ca se apropiau concertele, mincarea si orele de somn s-au imputinat, medicamentele, doza in care le lua a crescut pe masura nevoilor (bineinteles ca el era cel care le cerea, pentru ca el avea nevoie, dar nu erai obligat sa i le dai decit daca aveai tu personal interes, sa nu-ti pierzi slujba... una este sa-l tii pe om la suprafata, dindu-i controlat ceva care sa-l linisteasca si sa-l ajute, si alta este sa-i dai cit cere, cind tu stii ca ii faci rau, chiar foarte rau). Si momentul fatal a fost in care medicul a hotarit sa-i dea un amestec si o doza cu care corpul lui nu era obisnuit, in plus la unul din medicamente mai facuse o data alergie... nu e de mirare ca inima aceea mare pe de o parte, dar mica neputincioasa pe de alta, a cedat!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Cu alte cuvinte, eu m-am hotarit sa nu ma duc la film! Poate il voi vedea peste ceva timp, poate nu... dar acum nu ma duc. Toti cei care au participat la facerea acestui film sint cei care l-au omorit pe Michael cu indiferenta lor la omul care era! Om cu limite si cu nevoi, cu puncte tari si cu slabiciuni, cum a fost de fapt toata viata si cum, de altfel, nimeni sau foarte putini au tinut cont vreodata in viata lui. Oricit de dornica as fi sa-l vad pe Michael la repetii, nu ma duc pentru ca, a-mi cumpara bilet, inseamna a contribui la imobgatirea acestori oameni, care oricum asta au facut si in viata lui Michael, si o fac si dupa moartea lui. Incepind cu membrii ai familiei si pina la producatori si organizatori... toti sint vinovati de moartea lui!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

nelia, de cand nu ne-am mai vazut:)

Si eu am citit printre picaturi, stiu cam toata povestea care este pe this is not it. Ideea e ca banii se duc 90% in averea lui Michael, doar 10% le raman celor de la Sony.

Cred ca rezultatele ultimei autopsii, cele care au fost aflate "pe surse", nu sunt cele reale, fanii nu au si nu aveau nici un motiv sa minta, sony si aeg, da. Ideea e ca i-a durut undeva, iar oamenii de care era inconjurat simteau la fel, fii pe pace. Cunosc o fana care a sunat-o mai demult pe femeia care i-a facut PR, Raymone Bain, cred ca asa o cheama, iar aia i-a spus ca n-o intereseaza, ca Michael e doar un job pentru ea. Pe cea care il machia o bag in categoria "debbie", au avut la un moment dat o relatie, si ea inca mai "atarna" prin preajma, deci nu avea nici o putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Interviul cu Robbie, ignorati ziarul, cititi doar articolul, e interesant ce spune despre dependente...

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/showbiz/bizarre/2673051/Robbie-Williams-I-didnt-care-if-drugs-killed-me-or-not.html

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput