THIS IS IT - movie

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ai cautat sa vezi daca mai sunt bilete pt ca...?

Sa stii ca mi se pare destul de buna varianta cu planul b. Ca astia l-au vazut fragil asa si au zis sa fie asigurati in caz ca nu face fatza turneului.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Initial am cautat bilete ca sa vad cum e primit filmul in Montreal... cum am mai spus, am o parere fff buna despre gusturile publicului de aici (mare iubitor de jazz, de muzica buna, de toate genurile). MJ nu a fost decit o data in 1984, au existat tot felul de manifestari in semn de tribut, dar asa, mai linistit... Si chiar am fost surprinsa sa vad ca peste tot, intr-un oras atit de mare, la toate cinemaurile unde ruleaza filmul, nu mai sint bilete! Si da, m-am gindit ca poate ma duc, ca-mi va parea rau sa nu-l vad, bineinteles ca am urmarit tot ce s-a pus pe net in materie de dans cu MJ.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mama cat mister din partea fetelor care au vazut deja filmul....
Haideti mai fetelor, ceva mai multe detalii nu meritam si noi??? Ca... sa stiti, il iubim pe MJ la fel de mult ca si voi!
Eu una voi vedea maine filmul, dar alte fete mai au ceva de asteptat, sau altele nu il vad deloc.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:




*a nu se citi daca nu vreti detalii despre film*

Michael este extraordinar! Oricate intrebari mi-as pune eu in legatura cu cei de la Sony, AEG si Kenny Ortega, chiar au facut o treaba buna. Se vede ca era pregatit, se misca nemaipomenit, si canta... asa cum numai el stie sa cante.

Filmul respecta oarecum ordinea melodiilor din concert, imi pare rau ca nu au apucat sa repete Dirty Diana, insa sunt prezentate secvente din scena cu patul in flacari. M-a impresionat I just can't stop loving you - la final improvizeaza cu cea cu care canta si dupa aceea se "supara" pe cei din public (dansatorii si cine mai era pe-acolo), " de ce ma faceti sa fac asta, trebuie sa am grija de vocea mea, o pastrez pentru concert" dar se vede ca i-a placut enorm ce s-a intamplat acolo.

Si se vede ca era in elementul lui, tinea totul sub control, de la a-i explica directorului de sunet cum ar trebui sa inceapa o melodie, pana la cum ar trebui sa se manifeste fata cu chitara... "this is your moment to shine!"

Si ce m-a impresionat cel mai mult este ca ai senzatia ca esti acolo cu el... e o fata foarte umana a lui, pe care nu am vazut-o de multe ori, profesionistul la lucru, cel mai bun dintre toti, dar in acelasi timp vulnerabil, se scuza de mai multe ori ca e doar o repetitie, si ca la concert o sa fie perfect. Pur si simplu vezi cum se intrepatrund blandetea si bunatatea lui cu dorinta de a da tot ce e mai bun pentru fanii lui... Chiar si cand ii cearta pe cei din trupa ca au gresit ceva, adauga mereu, I love you, God bless you...

Si da, ar fi fost cel mai bun concert din toate timpurile, un concert pe care pana si cei care nu sunt fani l-ar fi apreciat.

Am plecat de-acolo fericita, desi am plans in timpul filmului, dar e o senzatie dulce amaruie... Ma bucur ca cei din mass media au tacut cu aberatiile lor, pentru ca se vede clar ca nu era in nici un caz o epava, asa cum au incercat sa-l prezinte. Dar mi se rupe sufletul ca... nu a fost sa fie.

va pup cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

astrojunkie




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Eu iti multumesc Astrojunkie



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

astro . cred ca fiecare secunda din filmul asta e cate un strop de dragoste...de la el pentru noi. abia astept sa il vad

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Ce simt eu pt. Michael nu se va schimba niciodata. Melodia asta ma ajuta de fiecare data sa imi amintesc ca exista ceva mai presus de noi si talentul si sensibilitatea lui nu le intalnesti la fiecare pas.


..........



Puple m-ai terminat cu melodia asta ...din nou
Ea nu este numai superba, dar este rezultatul creatiei unui alt geniu muzical, Freddie , iar in interpretarea lui Michael castiga un plus de sensibilitate si mesaj
Oare putem spune ca un geniu e mai mare decat celalalt?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

astrojunkie si tuturor care au fost la film
Eu astept sa-l vad pe PC, ca sa ma exprim () cat mai putin la cinema

nelia , pentru ca simt la fel...

Randy Jackson: "I can't support a film my brother wouldn't approve of, so I didn't attend the screening. Also, because I know how it ends...
Please understand, I don't want to discourage anyone from seeing the film... it is just hard for me to see it."

El si cu Tito mi s-au parut cei mai 'normali' (in sensul ca astfel de atitudine ar trebui sa aiba un FRATE si nu 'o dantzuiala sa mai tragem cat ne mai baga cineva in seama')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FanClubMJ spune:

Am deschis capitolul doi. Va asteptam sa continuam impreuna aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144276

Rugam moderatorii sa inchida aici. Multumim!

Mergi la inceput