THIS IS IT - movie

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

(E cam off-topic, dar nu cred nici in 1000 ani ca el si-ar fi inscenat disparitia, alegand o asa-numita supradoza. Nu cred ca asa ar fi vrut sa fie tinut minte.
Pt. mine e destul de clar ca a fost pregatit totul din timp si sunt din ce in ce mai convinsa ca si astea ce ni se par noua "scapari" au fost programate. Altfel, s-ar fi facut vreo arestare pana acum...)




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

www.cinemagia.ro/stiri/this-is-it-primele-impresii-13829/" target="_blank">http://www.cinemagia.ro/stiri/this-is-it-primele-impresii-13829/

www.youtube.com/watch?v=ikNEFFoisdI&feature=player_embedded#t=264" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Din punctul meu de vedere nu pot zice ca s-au grabit sa scoata documentarul in 4 luni. Nu e un documentar despre toata viata lui ca sa zici ca l-au facut pe graba si voiau sa il lege de numele lui acum repede. E un documentar referitor doar la ultimul lui concert....la pregatirile pentru asta. Deci mi se pare normal sa il monteze in 4 luni. Erau pregatiti pentru un show de exceptie, deci clar au filmat si au repetat si au muncit. Eu asta vad in This Is It, povestea unui concert ce trebuia sa fie. Nu contest ca nu au speculat oarecum sentimentele fanilor, insa eu una vreau sa il vad pentru ca acolo apare o parte reala si foarte frumoasa a lui MJ, parte care ne face sa il iubim si sa il apreciem atat de mult.

Nu ma intereseaza atat de tare (cui mai foloseste???) daca era slabit, daca a lipsit o zi de la repetitii...eu vreau cu disperare sa il vad (fie si pe un ecran) facand ceea ce stia cel mai bine, si ceea ce facea pentru noi, fanii lui, cu toata dragostea. Vreau sa simt uitandu-ma la filmul asta, toata dragostea si tot flerul ce il punea in acest show pentru noi, publicul care intotdeauna l-a iubit!Vreau sa simt dragostea pe care o transmitea mereu, pe scena sau in afara ei si sa ma bucur si in gand sa ii multumesc si sa ii confirm inca o data ca ceea ce simtim pentru el merge dincolo de ecran, dincolo de scena, dincolo de......tot.


Ce mai conteaza ca Sony se imbogateste? Bogatia noastra e mult mai mare, e ceea ce ne-a lasat MJ si modul in care ne-a invatat sa iubim.Comoara asta nu se devalorizeaza in timp si tine o vesnicie.

Nelia ziceai ca Halperin a zis ca MJ o sa moara si nu l-a tras nimeni de urechi. Pai acu sincer...la cate a indurat MJ crezi ca il mai impresiona ca cineva ii zicea ca o sa moara? Crezi ca mai avea chef si nervi de macinat sa dezminta tot? Si daca cineva dezmintea, si-ar fi cerut scuze, sau ar fi schimbat cu ceva ceea ce deja era spus?
Decorurile nu cred ca au fost facute ca si cand ar fi stiut ce se va intampla. Au fost facute ca pentru un ultim spectacol de o asa grandoare. Probabil ar mai fi sustinut spectacole, dar nu la o asa anvergura, voia sa se retraga in glorie. Nu neaparat sa dispara, ci sa gaseasca linistea ce i-a lipsit mereu.

Am citit teoriile conspirationiste, sunt convinsa ca exista. Mi-am intersectat existenta cu personaje care mi-au dovedit ca exista asa ceva. Insa pentru mine personal, cel mai important lucru e ca MJ, indiferent ca e "aici sau acolo" are parte de ceea ce isi dorea...liniste. Si linistea asta e dublata de oamenii ce il iubesc si o sa il iubeasca mereu.
Daca ar sta si ar privi de undeva din exterior tot ce se intampla azi, dincolo de "tributul" adus cu acest film, cred ca ar fi de 1000 de ori mai incantat de fanii care se duc la film si simt, fredoneaza si il asculta cu inima, il privesc cu dragoste, nu cu interes sau curiozitate.
Oricat de calculata si rationala as pleca de acasa, cred ca atunci cand o sa il vad o sa se topeasca in mintea mea tot ce inseamna analiza, si o sa iasa la iveala doar dragostea pentru el, pentru OMUL MJ



Am scris mult, si as mai avea de zis, dar ma opresc aici. Nelia nu considera ca te combat, dar pur si simplu am simtit doar nevoia sa imi exprim opinia. Asta e ceea ce simt acum. Asta gandesc acum. Asa ca nu dati cu rosii dupa mine....va rog (amintiti-va ca sunt blonda si naiva)

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Am vazut filmul!! Nu am cuvinte, si nici nu vreau sa va stric bucuria, ca o sa vedeti, e ceva indescriptibil, dar vreau sa va spun sa stati pana la sfarsit de tot (eu am plecat mai devreme si am ratat un ultim moment din heal the world).

E genial filmul! Nu, e genial OMUL!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

M-am intors si eu mai devreme.....nu pot decat sa spun ca este extraordinar.L-am vazut azi de 2 ori si l-as mai vedea sincer.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ma bucur ca v-a placut, dar vreau mai multe, hai, povestiti! Nu vreau sa va umbresc bucuria vizionarii filmului, dar nici nu stiu unde sa ma duc sa scriu, ca doare...

Si la mine a fost tot o opinie, nu trebuie sa fiu combatuta, dar mie nu-mi trece nodul acela din stomac care mi s-a pus aseara, orice as face. De aceea am simtit nevoia sa scriu, ca mi-e ciuda! Mi-e ciuda ca altii sint imbracati frumos, defileaza pe un covor rosu, fac poze, zimbesc, dau autografe, altii incaseza bani cu nemiluita... iar el, el care a facut posibile toate acestea pentru ei, , el e acolo singur, mort si rece, fara sa stie nimic din ceea ce se intimpla pe pamint in urma lui. Si tare mi-ar fi placut sa fi murit macar stiind toate astea pentru ca le merita din plin.

Filmul nu are cum sa fie altceva decit ceva ce incinta ochii, daca urmaresc orice scurt videoclip nou cu el, imi imaginez ce sentimente poti avea in urma vizionarii unui film ca acesta... dar tot nu pot sa uit ca el e mort si altii se bucura de moartea lui. Ati vazut ce scrie pe site-ul fratilor: gata, asteptarea a luat sfirsit! Asteptarea a ce? Sa dispara cel mai talentat dintre ei care i-a umbrit si care i-a lasat in anonimat prin faptul ca a plecat sa performeze singur!?!

Dar gata, ma opresc, ca sint off-topic, voiam numai sa stiti ca nu ma pot bucura pentru nimic, nici lansari, nici film, nimic: el e mort, iar copiii lui sint singuri pe lume si merg la terapie ca sa poate trece peste moartea tatalui lor! Si nu a murit chiar singur, fara ajutor, ci au fost multi care au sarit sa-l ajute... sa moara!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Ce simt eu pt. Michael nu se va schimba niciodata. Melodia asta ma ajuta de fiecare data sa imi amintesc ca exista ceva mai presus de noi si talentul si sensibilitatea lui nu le intalnesti la fiecare pas.



Ce simt milioanele de fani din intreaga lume nu va fi schimbat de faptul ca ii vedem pe "aia" imbracati atat de frumos si zambitori. Doar ne face sa il apreciem pe el mai mult si pe "ei" sa ii privim cu dispret. Toti banii din lume, toate machiajele, toate hainele nu obtin ce a obtinut EL.

Filmul probabil nu face altceva decat sa ne arate ca este ceva mai mult de ecran: un talent, un suflet deosebit, un OM.
Un asemenea suflet nu cred ca nu vede acum ce se intampla, chiar daca nu mai e printre noi. Si vede ce a vazut mereu: fanii il iubesc in continuare si lupta pt. el.







www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mi-ar placea sa fie asa, mi-a placea ca o parte din energia izvorita din sufletele fanilor sa fi ajuns acolo... la el!

O cronica la film care mi-a placut: http://www2.macleans.ca/2009/10/28/michael-jackson-is-redeemed-by-a-movie/

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nelia, de ce esti asa sigura ca nu vede de undeva ce se intampla in urma lui? De dragul lui cred ca ar trebui sa te gandesti ca vede si simte ce val de iubire a iscat plecarea lui. Si de dragul tau cred. Ca gandul pozitiv iti va face mai de suportat durerea pierderii.

In alta ordine de idei, eu subscriu la cele scrise de Oana. Nici eu nu cred ca a iesit un documentar pe graba, daca vreti documentar pe graba luati dvd-ul ala aparut in Ro cu un ziar, nu mai retin care. Ala era facut rapid ca sa aduca banuti producatorilor.

This Is It insa este munca lui Michael. A fost filmat cu acordul lui, poate chiar cerut de el ca sa studieze cum trebuie inregistrarile. Acum, logic si foarte sincer, daca dupa 25 iunie aflam ca repetitiile au fost inregistrate, am fi stat linistiti, fara sa cerem sa le vedem?? Ca eu una am sorbit secundele alea din They Don't Care About Us in zilele de dupa 25 iunie, cand au aparut prima data la tv. dadeam din canal in canal sa le revad. Voi nu? Nu ati fi vrut sa il vedeti pt ultima oara facand ce iubea? Nu ati fi vrut sa vedeti ce show fabulos urma? Ati fi putut sta cu gandul ca exista inregistrarile alea si nu aveti acces la ele?
Eu una sigur nu.

Si sunt curioasa, Nelia, cat o sa rezisti. Sa nu vezi dansul fabulos din Smooth Criminal? Si toata pregatirea ca sunt sigura ca o sa vedem intr-adevar lucruri nemaivazute. Pai Madonna a concertat in 2009 la Bucuresti si nu a depasit ca show concertul lui din 92. Iti dai seama ce pregatea acum?


Chiar asa, fetelor, ia spuneti voi mai multe. Eu mai am de asteptat pana sambata.




--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pai, vreau sau nu vreau, e musai sa rezist: nu mai sint bilete in Montreal! Am bagat mai multe date si nimic!

Da, MJ a cerut sa fie inregistrate repetitiile, cu tot cu decoruri, de aceea spuneam de decoruri, nu ca erau ele super pentru concert, ci ca au fost montate in LA, pentru repetitii. M-am uitat la repetitiile pentru celelalte turnee, il veti vedea pe Michael dansind si cintind in haine de strada, pe o scena sau in sala... de aceea m-am mirat.

Dar gata, nu mai spun nimic, eu m-am intors inapoi unde eram pe 25 iunie seara!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput