THIS IS IT - movie

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:






www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Apropos de declaratiile lui tacsu vehiculate in ultima vreme despre film, ca ar fi folosit dublura. Am citit si eu ce scrie pe site-ul 'colegei" noastre de forum http://sites.google.com/site/whereismichaeljackson/ultima-repetitie
si m-am uitat f f atenta. Intr-adevar, figura pe care o are Michael cand sta pe scaune si se uita la dansatori (cand mesteca guma) este cea pe care o stim noi (lucrata si destul de intinsa) - se vede cand la un moment dat isi da jos ochelarii sa se uite fara ei la dansatori, in momentul cand si-i pune la loc se vad bine ochii, frumosi, fara pliurile alea la pleoape asa cum se observa in unele poze de la repetitii, cele scoase pe piata printre primele.
Si din unele miscari de dans (nici nu v-am mai zis ca si-asa considerati probabil ca o tin pe-a mea) mi s-a parut a nu fi el. El are un stil aparte de a dansa, mai sigur, nu shtiu cum sa explic, dansul vine din el, n use forteaza sa execute nici o miscare, e elastic, e de-acolo, pe cand la unele secvente se vede ca parca lucreaza acea miscare, nu e una cu ea.

Si-acum na...e tacsu ala nebun si rau, dar daca nici el nu-l cunoaste pe Michael...fizic vorbind...
Dar vine intrebarea acum: care e logica sa folosesti dublura la repetitii, ca eu nu pricep. Care ar fi fost scopul?
Deja cred ca imi iau lupa sa vad filmul




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

danat, asta ziceam si eu acum cateva saptamani cand mi s-a suit lumea in cap Nu il recunosc in toate imaginile pe Michael "al meu". Dar posibil sa ma/ne insel/am... Ramane de vazut cum arata filmul, per total, poate ne putem da seama mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Rall..mda...ramine de vazut la film!

Am mai citit si eu pe hoax cum ca s-ar fi folosit dublura pt ca MJ filma repetitiile (deci el pe post de regizor) si ca proiectul acela DOME despre care s-a vorbit ar fi fost un fel de "Death of Me"



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Un miniinterviu cu Judith Hill, cea care a repetat cu Michael pentru This is it.
http://www.etonline.com/news/2009/10/80088/index.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

acum mai mult ca oricand vreau sa vad filmul....
http://www.newsoftheworld.co.uk/showbiz/michael_jackson/564869/double.html

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

deja ma dispera ca peste tot se scrie ca a filmat dublura. pai din cate ma duce pe mine capu, de ce nu repeta michael? el este clar un geniu, dar avea nevoie totusi sa se familiarizeze cu scena si cu echipa....
au filmat cu asa zisele dubluri ca sa ce? sa scoata un dvd cu repetitiile, in mod normal ar fi trebuit sa scoata dvd-ul cu concertul...sau stiau deja ca nu va mai avea loc.

oricum nu ii mai suport, si tocmai de aia o sa ma duc la film si o sa fiu cu lupa pe detalii...

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

“This film isn’t some magical pill or potion that brings Michael back,” he says. “He’s very much alive in the context of this film. And there’s great joy in visiting with him in that 111 minutes.
restul articolului aici http://www.jaxobserver.com/2009/10/26/jackson-film-is-a-musical-mosaic/


www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

http://www.michaeljackson.com/us/news/michael-jackson%E2%80%99s-it-red-carpet-premiere

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

vroiam sa va spun ca azi mi-am luat cd-ul dublu This Is It, e f bine realizat, cd-urile sunt intr-un mini album foto cu poze de la repetitii, Michael arata senzational...cantecele sunt vechi si demouri plus singleul This Is It. Pe spatele cd-ului scrie asa:

This album is dedicated to Michael's children Prince Michael, Paris and Prince Michael II "Blanket"

dupa care un rand mai jos:

Always great to sing with my brother


Wtf? Nu-i nici un nume trecut...sa fi venit de ex de la Jermaine.

Si surpriza e ca e scos de Sony cd-ul...parca nu mai aveau nici o treaba MJ si Sony, eh uite ca albumul dublu This Is It e scos de ei.





Ah si in interior e un fluturas publicitar pt dvd si bluray This Is It, scrie Look for it soon on dvd and bluray! Cred ca cel tarziu in decembrie o sa fie pe piata.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput