Gravidute prin FIV (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui iana_mari

Am revenit si noi dupa o minivacanta.
Am facut morfofetala si totul a iesit ok.
Am aflat si sexul.
IA UITATI-VA CE SEMNATURA AVEM,SUNTEM FOARTE BUCUROSI CA AVEM PERECHE.

CASTELANA iti doresc sanatate multa tie si mamei tale.


ORICUM UNUL DIN NUMELE COPIILOR VA FI CONSTANTIN SI ELENA PT. CA DE ZIUA ACESTOR SFINTI A AVUT LOC ET-UL.

VA PUPAM CU DRAG!

iana

21+ si


Iana, ce frumossssssssssssssssssss, ma bucur nespus pentru tine, pentru voi, [entru familia voastra!!!!!!!!!!!!!!!!
Felicitari si rezultat la morfofetala!
Esti o mami fericitaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

te pup, adica va pup ca voi sunteti multiiiiiiiiiiiiiii!!!!!



castelana fericita 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Hepilica , citesc si plang, plang si iar citesc, ma rog la DD sa te recuperezi repede si sa vina si laptic ptr. micuta ta. Va pup pe amandoua.
Iana ce frumos, sa va ajute DD sa-i aduci cu bine pe lume si sa va lumineze viata .
Castelana hai capul sus, ai promis
Raluca, pediatrul tau vine si acasa? Multi pupici ptr. Natalia dar si ptr. mamica ei.
Ellanik iar ai disparut?
Evy ce faci? ai fost la baby expo?
Eu azi merg la control, ca de obicei emotii mari, iar de dimineata spal hainute, lenjerii si alte lucruri ptr. bebe. Am visat ca mi s-a rupt apa si eu nu aveam nimic pregatit, asa ca m-am trezit pusa pe treaba.
Pup toate burticile




33 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Mada, asa este. Puiutii nostri sunt TOTUL. Nu poate fi descrisa in cuvinte dragostea pentru ei.

Raluca, te rog cand vei avea putin timp poate imi dai un PM cu cateva detalii despre pediatra la care ai fost la Medlife.
Eu tb sa ajung acolo joi la un control la dr-ul meu si ma gandeam ca poate cuplez si cu o consultatie pentru puiuta mica. Sa vedem... nu stiu cum sa fac cu alimentatia in aceste 2-3 ore de plecat de acasa...eu ii dau deocamdata formula...; daca prepar de acasa se altereaza.... Voi cum faceti?


Castelana - sanatate multa mamei tale.

blue_flower - incearca si la Medlife pt eco de trim II.

iana_mari - FELICITARI pentru puiuti. Ce frumos: un baietel si o fetita!!!

O sa incerc sa mai intru din cand in cand sa va "vad".

Pupaturi si mult optimism fetelor. MERITA!!!!!!!!!!!!!!!!

h.

40 sapt, 1 zi
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Castelana hai capul sus, ai promis
Eu azi merg la control, ca de obicei emotii mari, iar de dimineata spal hainute, lenjerii si alte lucruri ptr. bebe. Am visat ca mi s-a rupt apa si eu nu aveam nimic pregatit, asa ca m-am trezit pusa pe treaba.
Pup toate burticile


33 + Vlad


Multumesc,sa stii ca e sus, sunt cam capra de felul meu si.. inca ceva, vineri am sunat la dr pentru ca uitasem sa intreb la vizita, sa-l intreb daca acum fiind trecute cele 12 saptamani pot sa ma vopsesc, nu stii cat a ras ca norocul meu era ca nu ma vede de cat de rosie eram, ma apucase si caldurile!
Si am avut unda verde si am fost mare senzatie ( in capul meu of course) in wk-endul asta.
acum si cu parul facut, fara urme albicioase, chiar ca pot sa-l tin sus sus sus.

vad ca te-ai trezit harnicuta, bubulina gospodina!
bravo!
Imi spuena mama ca a visat nepotul, adica fiul meu, a venit la ea la spital s-o viziteze, avea ochii mei si parul cretz (tot ca mine, ce credeai) si tare m-am bucurat de acest vis premonitoriu.
felicitari pentru nume, e puternic si frumos!

te pup


castelana fericita 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

HEPILICA pui apa separat intr-un biberon..la temperatura normala sau putin mai fierbinte si laptele uscat in alt bibe.cand vine ora de masa le combini si gata.asa fac eu cand plec cu pisica mea de acas...s-o mananc de dulce ce e....





Madalina de minunica Eva-Maria


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Ianaaaaaaa! FELICITARI si BEBEI SANATOSI!!! Eram sigura


Hepilica, m-ai facut sa plang! Sa va traiasca bebe Maia si sa va bucurati de ea

Castelana,

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Am venit si eu de la control. Toate bune si la locul lor, bebe are 2,5 kg si se pare ca la momentul nasterii o sa aiba cel putin 3,5 kg. Singura chestie care ma ingrijoreaza putin este ca are circulara de cordon... dubla!!! Dr. mi-a spus sa stau linistita ca singura problema poate aparea la nastere in cazuri de genul asta si de aceea ne-a mai chemat peste cateva saptamani sa vedem daca se mentine aceeasi situatie si sa stabilim modalitatea de nastere. Sper sa fie ok. Ma gandeam sa ma duc maine sa-l vedem la 4D poate ne linistim, dar nu stiu daca ne ajuta cu ceva. Ca si bataile inimii erau destul de rapide 167.

pishko +35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Pishko, felicitari ptr. bebe mare. Eu zic sa nu-ti faci griji, prin cezariana nu sunt riscuri, cel putin asa mi s-a explicat mie
Si eu m-am intors de la echo. toate bune si frumoase, placenta ok, lichid amniotic cantitate normala, au fost masurate iar IR-urile si au iesit ok, iar bebe are 2700gr. Eu m-am speriat ca a luat cam mult in 2 sapt. dar dr. a zis ca au perioade de crestere, insa in ritmul asta nu prea prind 01.11.09, azi echograful a dat DPN 29.10.09. Acum stau cuminte si vom vedea.
Va pup




33 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Iana , felicitari pt perechea de gemenasi . Sunteti niste parinti fericiti .
Castelana . multa sanatate mamei
Hepilica, ma bucur ca sunteti bine .
Many , nu am ajuns la baby expo ,caci am ajuns la medic . Durerile mele de burtica au continuat , nu in ritm de speriat in nici un caz , dar totusi prezente, insa cand i-am spus ca ma doare cand ma dau jos din pat si cand ma intorc de pe o parte pe alta m-a bagat pe Gyprinal 1/8 ore.

Deci avem 2029gr, placenta grad 2, Ir-urile super ok , col 4.46 , bebe cu botic ca si data trecuta . asta mic e bosumflat rau cand doarme....
Urmatoarele 3 saptamani - numai la pat .Dupa aceste 3 saptamani de repaus ,eco si apoi asteptam probabil inca 2-3 si il vedem pe scumpul nostru live .

cam astea sunt noutatile . mi-e teama de Gyprinal , insa cu doamne doamne inainte . ca de obicei , nici la cabinet nu am scapat si am stat langa o gravi racita si sotul ei de asemenea . ma rog sa nu fi luat nimik ....nimic nou nu va spun ...asta e povestea vietii mele ...cum mi-o fi norocul .

pupici tuturor fetelor

Evy 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna Dimineata burtici!

iana pup burtica si mamica!

pishco, stai linistita ca e bebe bine si dr stie el ce face! si felicitari pentru ce baban o sa ai! pup burtica!

Evi, stai la canapelose, odihna ca mai e un pic si vine bebe si ai vazut fete ce povestesc cum stau cu ochii-n gura de oboseala, fericita dealtfel. Asa ca relax si ai grija de tine!
merci pentru gandurile pentru mama!

hepilica, mami frumusica de Maia, eu nu am experienta dar am vazut aici un fel de dozatoare pentru laptele praf, poate se gasesc si acasa. un fel de cutii rotunde cu filet, care se infiteteaza una peste alta iar ultima de sus are capacul ca o mini-palnie. asa tu cand pleci de acasa pui mai multe doze in fiecare cutiuta si pe masura ce ai nevoie iti faci cate o doza de laptic pentru printesica.
scuze ca mi-am permis! te pup si emotionanta poveste nasterii!

Eumada, ce mai faci? esti mai bine? pup mami si minunea mica!

Ralu, creste printesica, iti vine sa crezi ca sampata feceti o luna? e prima aniversare? Oare ti-am spus cat de frumu e si de delicata micuta voastra?
Sa va traiasca!!!!!te pup!

li_am, merci de gandurile bune! esti tare draguta! tu esti bine? ce fac copii mari? Burticuta?

Iana cred ca deja sta in petreceri si sarbatoreste ca vine perechea de gemenasi!!!! E fericita pana la lacrimi! te pupu

fetelor va pup si va multumesc mult de tot pentru cuvintele de sustinere din ultimile zile, scuze daca am omis sa nominez pe cineva.
mama mea,... sa zicem ca e bine, sper ca ceea ce i s-a zis ieri sa nu se adevereasca adica sa fie nevoie de o alta interventie..., dar e asa vesela si fericita la telefon, de nu zici ca e cu trei interventii in ultimile 10 zile, spune bancuri, face un misto cras de mine ( ca de obicei) doar e leoiaca si-mi spune ca nu moare capra cand vor ei, daramite un leu...deci imi ridica de fapt ea mie moralul, daca se poate asa ceva...
Eu sunt bine si tot imi imaginez ca am un baiat.
Da vreau baiat (parca se chinuie mai putin in viata), ca sa semene cu mine, mama mea deja a visat saraca la spital dupa o operatie ca a venit nepotul la ea si era frumos (ca mine of course) si cu parul cretz (inutil sa mai zic tot ca mine).
In fine, inca mai sunt la faza cand pot visa bleu sau roz, ca e frumos sa poti visa, nu?

Va pup si sa aveti grija de voi, de burtici si de bebici, dupa caz!




castelana fericita 13+

Mergi la inceput