Burtici fericite de septembrie-octombrie (209)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Am primit sms de la Dana ca nu-i merge netul si i-a trimis Ioana (ionika) sms ca sunt poze cu fetita lor pe mailul comun!

36+ Alex - cumparaturi bebe

Edit: eu nu le gasesc inca, nici pe webshots, nici pe yahoo-ul nostru, dar voi mai incerca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:


Felicitari Alex, sa-ti traiasca bebelina Alessia Zeina, sa fie sanatoasa, mancacioasa si necolicoasa!!


Recuperare rapida mami si laptic din belsug!


_
38+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Somn usor!


Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Eu ma bag la un nani ca n-am mai stat de multa vreme la orizontala:).
Pup!

Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice





36+Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Dragele mele, am revenit de la monitorizare si sunt foarte fericita.
Rezultatul este foarte bun, inimioara bate normal, BB se misca foarte bine, deci e energicmanca-l-ar mama pe el de mogaldeata mica si sprintena, si eu nu am inregistrat nici o contractie.
Colul este deschis cam 1 cm, si BB este pe pozitii, deci trebuie sa stau cuminte pana termin tratamentul sa nu declansez nasterea.
Miercuri ma duc la spital pentru niste analize de sange si imi va spune dr daca nasc joi sau vineri. Asta in cazul in care pana atunci nu se intampla nimic.

Ralukule, ti-am notat nr de telefon, te voi anunta pe tine de la spital, vrei?

Ellenuta imi pare f rau ca ai racit, sper sa iti treaca repede
fata, sa iti revii urgent! Si o



_
38+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

"Ma numesc Alessia Zeina si m-am nascut astazi in jurul orei 11 la aprox 2800gr!Sunt puiul Alexandrei!"

Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice





In sfarsit!!! Teava aia sparta a fost cu noroc

Bine ai venit pe lume bebe Alessia!! Si refacere usoara, mami Alexandra


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 36+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:




BINE AI VENIT PE LUME ALESSIA ZEINA!!

Sa fii sanatoasa, norocoasa, desteapta si frumoasa si sa le aduci numai bucurii parintilor!


Felicitari Alex! Refacere rapida si mult laptic pentru bebelina!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 38+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



kinga super vestile! deci la tine ramane pe joi sau vineri. eu voi face ceza sambata sau duminica .. ne vedem pe acolo in cazul asta ...

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 38+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

BUN VENIT PE LUME, ALESSIA! FELICITARI MAMI ALEX! REFACERE USOARA SI MULTA, MULTA FERICIRE!

Eu am fost la o plimbare nevoita...care a durat mult, mult, si am mers o gramada pe jos. acum simt ca mi se rupe spatele si cade copilul. dar ma simt multumita. de acum sa ma apuc si de curatenie si de frecat podele si poate, poate...pana pe luni, marti isi face aparitia.

MangaGirl 39+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 4 ZILE PANA LA THE BIG DATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

buna fetele
In primul rand felicitari proaspetelor mamici si puiutilor
Pe data de 19 la ora 21.30 a venit pe lume puiul meu David prin cezariana avand 2.900g, 49cm si nota 8
De joi suntem acasa si incercam sa ne acomodam.
Pupici

Si bafta fetelor care mai au un pic pana la marele eveniment

36+ cu bebe scump David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Liliac, mi-a placut mult geniul Andrei, e super copila

Crissbebe bine ati revenit, aveti un pui foarte frumos, sa va traiasca! Ce fericire pe voi!

Manga sa stii ca si eu dorm foarte bine in ultimul timp si paradoxal nu mi se mai umfla picioarele de vreo 5 zile. Nu stiu ce-o fi insemnand asta

Carinablanca ce bine a crescut strumful in 3 saptamani, sa iti traiasca si sa treaca nasucul!

Roxxy imi pare rau ca nu ai lapte, cel mai important este sa fie bebelina sanatoasa si tu sa te remontezi psihic.
Lasa ca nu esti prima, nici ultima mamica care nu poate alapta, si totusi bebeii lor cresc bine si frumos. O sa vezi ca va fi bine! Vezi ce te sfatuiesc si medicii de la spital.

Raluk, esti de coma cum ai descris tu pielicica ta fina de langa buric care sta sa pushtemor de ras
nu de tine rad, ci de cum ai descris, sa stii

Delia bine ati venit acasa! ce poze superbe! Sa va traiasca Sofia, e o scumpete!

Emy si tu ai o scumepete de fata acolo! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa!

Luto mami cea rabdatoare. o sa vezi ca iese soarele si pentru gogo si ii distrage atentia ca sa nu mai planga tot timpul

Dana ai fost super tare cu datul din casa

_
38+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput