Burtici fericite de septembrie-octombrie (209)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Adriana multumim mult . Si e clar la tine cu 20% ca vei avea o nastere foarte usoara!!! Era una cu 40% in filmulet si i se spunea ca va avea nastere usoara!

Delia bine ati venit acasa! Si multumim ca ai tot intrat sa ne anunti . Ce frumoasa e Sofia din prima zi!!! (eu ma astept sa ma speriu de al meu la prima vedere ) Si tati ce grijuliu ei!!! Vai ce scumpica e! Si poza voastra de familie la externare Pai tu ai lasat acolo toata burta!!! Hihihi ce faine labute are la sosetute . Patutul arata minunat si vi se asorteaza perfect cu camera .

Angelli tu cate saptamani vei avea cand vrea sa-ti induca? Si de ce vrea sa induca? E prea mare bebe? In legatura cu UM, eu daca mi-o puneam pe cea reala trebuia sa nasc deja . Dar cum ciclurile mele erau foarte lungi, am stat prima data cu doctorul si am calculat in functie de ovulatie, de sangerarea de nidare si de orarul "iubirilor" (si de aspectul embrionului) si s-a ajuns la concluzia ca de atunci incolo, daca ma intreaba de UM, sa-i zic direct 14.01 sa nu ne mai zapacim.

Dana chiar si aproape triplu e super pretul la scaunul ala! La noi in BM scaune din astea sau altfel de balansoare nu se gasesc sub 800 ron!!! Deci si eu sa fi dat prin Cluj as fi zis ca e o afacere buna. Sa imi amintesc sa merg la baumax asta, ca n-am fost niciodata .

Eu de aia te-am intrebat de plimbari, ca mie mi-e frica sa mrg singura, ca as intra in panica sa vad apa. Dar ... oricum, si daca merg cu mami, cred ca ea lesina ...

ai fost super cu catusele , parca imi imaginez privirile cadrelor medicale

Elle ce rau imi pare cu raceala aia... offf... prost moment, din toate punctele de vedere... Insanatosire grabnica la toti!
Multumim de capitol si tratatii

Moni_iulia multumim de mesajul de la Alex!



Hai Alex!!!



Moni La multe lunite si la multi ani pentru puiul tau! Si sa fie cuminte, sa nu planga si sa pape laptic mult!

La noi e Sarbatoarea Castanelor weekendul asta. Dar nu risc sa merg in inghesuiala. Am fost ieri pana la kaufland si era aglomerat. Am ajuns sa ma intorc dupa oameni cu spatele, ca toti dadeau din coate exact in burta mea...

36+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

"Ma numesc Alessia Zeina si m-am nascut astazi in jurul orei 11 la aprox 2800gr!Sunt puiul Alexandrei!"

Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Iupiiiiiiiiiiiii!!!!!



Felicitari Alex! Recuperare rapida!



Bine ai venit pe lume, Alessia Zeina!



Printesa sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!!

36+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

"Ma numesc Alessia Zeina si m-am nascut astazi in jurul orei 11 la aprox 2800gr!Sunt puiul Alexandrei!"

Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice






Felicitari, Alex, sa aveti o bebita sanatoasa si mancacioasa!!!!!

38+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

"E mica,mica si blonduta!E o finuta puiuta mea!"


Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

'neata


Felicitari Alex!!!!
Bun venit pe lume printesei Alessia Zeina!!! Multa sanatate ii dorim si sa fie cuminte si papacioasa



My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ce frumos e si mesajul al doilea!

Multumim, moni_iulia !

Eu intre timp am intrat si le-am trecut la panoul de onoare si in lista. Si daca tot n-am mai avut sarbatorite pe septembrie, am facut lista de octombrie. Am vrut din nou sa ma apuc de curatenie in lista, sa vad daca gasesc pe undeva userii care nu au mai scris la noi, dar am prevazut ca asta deja pare a fi un sindrom al cuibului deja asa ca am lasat pe alta data

Ies putin.

36+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Sa stii,Raluk, ca ar putea fi un semn :)). Maine mi-am propus si eu sa-mi desavarsesc bagajul de spital.

Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

BINE AI VENIT PE LUME ALESSIA ZEINA!!!!!!


Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

"Ma numesc Alessia Zeina si m-am nascut astazi in jurul orei 11 la aprox 2800gr!Sunt puiul Alexandrei!"



Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice





36+Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Eu ma bag la un nani ca n-am mai stat de multa vreme la orizontala:).
Pup!

Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice


Mergi la inceput