Cu dragoste din Iasi (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc, Oana.

bafta si tie si sper sa ne "auzim" cu bine...


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Va ofer o ...

Herra, sa dea DD sa fie totul bine.

Oana, multa bafta.


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Sal'tare!

Stiam eu ca nu-s singura ..:)


Anca..,vreau si eu la plimbareee!!
La Buc si la Chisinau..au magazine de specialitate de unde sa-mi cumpar jucarele..


Oana,bafta multa!!

Insomnii am si eu,dar n-am mai spus sa nu-mi spuneti ca-s din cauza varstei..:))Asta noapte de pe la 3 dimi m-am benoclat pe net,am mai si calcat..ceva din restanta,am pus niste copanele la cuptor,am dezghetat niste foi de placinta si visine,acusi fug sa iau niste branzica sa fac o placintuta.
azi a dus sotul copilul la scoala,eu plec pe la 10 la casa ca -mi vin mesterii la montat tocuri la usi,de aia si fac mancare de luat la pachet ,nu stiu cand ajung inapoi..sper sa nu ratez sedinta de la scoala (am uitat ora..uff)

Carmen(sau oricine ar interesata),primim oua de dinozauri si alte oratanii..de alea pe care le pui in apa,cresc apoi crapa coaja si ies pui.
Eu nu stiam de ele,voi ati mai vazut pe undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

A!
Uitam..

Daca aude cineva,sau stie de vre-un job ptr o doamna la 43 de ani,care a terminat proaspat psihologia,stie contabilitate(nu stiu exact cata dar invata ca e sarguincioasa)stie transporturi(chestii cu masini,tiruri,traseee,preturi,marfuri,soferi etc),nu e conditionata de program/copii/ sot/piata/,va rog sa-mi dati de stire.
E vorba de sora mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

'Mneatza...
Am sa fac si niste ciocoalta fierbinte acusi...

Adriana, multumim, stim de ele, dar oricand sunt bine venite...

Oana succes iti tinem pumnii si totul va fi bine!

Cristina, sanatate multa lui Vladut! Ce mai face?

Kriss, incearca ceva diferit... asa facea si Alex acum cativa ani de nu mai stiam ce e cu noi... Si daca imi amintesc bine si eu prin 1999 am avut o perioada de prin feb pana in oct, cand lunar faceam amigdalita eritematoasa, aveam fundul ferfenita si eram piele si os... Nu spun sa faci ce am facut eu ca nu se poate - pe mine, era de sf Paraschieva, m-a pus sotul sa beau un paharel de tuica de prune cred... si de atunci, multumesc lui Dumnezeu nu am mai avut probleme - bin enici n-am mai repetat paharelul dar nici amigdalita nu a revenit!!!! dar copilului meu i-a mers bine cu tinctura de propolis. Oricat antibiotic si apoi moldamin am facut si i-am facut copilului n-a dat rezultate.
Si mai ales verifica sa nu aiba pe cineva purtator in jur ca e posibil sa se vindece si apoi sa o ia de la capt. La noi asa era...

In ce priveste timpul, i-a mai lasati-ma in pace! Eu ma plang de ani de zile si nimeni nu ma crede!
In cele din urma am ajuns la concluzia ca nu stiu sa ma organizez eficient si... am lasat-o mai moale. Sincer, poate unii au o gena in plus, eu nu o am. La o adica nimeni nu e perfect si oricat de bine ar face putina adrenalina, m-am cam saturat sa stau pururea in priza
.

Gata. Pauza. Cine vrea ciocolata fierbinte e bine venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:


Poate le stiti, poate nu, poate ma injurati ca va dau de lucru... oricum e interesant...
Alex are o problema cu litera 'S' si cu 'SH' datorita spatiilor interdentare( il pronunta uneori dar nu foarte des), asa ca am consultat si linkul de logopedie de la numarul 2.......


1) http://www.babyonline.ro/Scoala-Baby.html?c=5179

2) http://autism.gamara.ro/269/fise-gradinita-numere-directii-categorii-scrierea/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Carmen, multumim de link-uri...interesante...
Uite ce am descoperit, ca de pe 4 pana pe 9 octombrie este festivalul de teatru pt copii si se desfasoara la Teatrul Luceafarul. O sa incerc sa vad poate gasesc si un program.
http://www.primaria-iasi.ro/content.aspx?lang=RO&item=1890

Pupici si o zi frumoasa,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Multumesc inca oadata pt urari

Carmen daca mi-ar garanta cineva ca merge pt amigdalita un paharel de tuica, la cat de disperata sunt, as incerca.
De o saptamana ii dau 20 pic de tinctura de propolis pe zi. Voi ce schema ati folosit?
Iar despre exdudate ce sa zic ... la toata familia au iesit negative, inclusiv lui H, desi gatul e plin de puroi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kisstherain999

Multumesc inca oadata pt urari

Carmen daca mi-ar garanta cineva ca merge pt amigdalita un paharel de tuica, la cat de disperata sunt, as incerca.
De o saptamana ii dau 20 pic de tinctura de propolis pe zi. Voi ce schema ati folosit?
Iar despre exdudate ce sa zic ... la toata familia au iesit negative, inclusiv lui H, desi gatul e plin de puroi.

kiss



Nu stiu ce sa spun, poate e bine s schimbi laboratorul... innebunesti cu chestiile astea nu gluma...
Nu stiu daca da rezultate cu tuica la copii insa sigur nu e recomandabil sa ii dai asa ceva... - scuza-ma, fac haz de necaz...

Schema era 20pic in miere de albine de 3 ori pe zi timp de 10 zile...
Sanatate multa lui pui mic...

Mergi la inceput
Mergi la inceput