Copilasi din 2002 *65* Acum scolari !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://family.webshots.com/photo/2690232260087737923CwHIDk
Si David hockeyist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata!
Sa aveti o saptamana minunata, dragi mamici!

Sinzi, minunate pozele cu micul hocheist, la fel si filmuletele cu pianul!!! Ai super-flacau! E bine ca incearca multe, si uite ca multe sunt cu succes!!!

Ofer o cafea. Cine doreste?

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

vin eu la cafea!!
Faina cafea, Katty!!

Am citit articolele date de tine.Mersi.
Andrei chiar mananca "sanatos", adica nu mananca mezeluri, nu mananca sosuri, doar carne la gratar, ii plac lactatele si fructele de orice fel.Mai putin legumele.
Teoretic e usor, oleak mai greu e practic cu pahetul pt scoala.Azi i-am pregatit un sandvich cu unt si branza, o felie de placinta cu mere si un kinder pingui.

Voi de ce renuntati la after-school?
Nici noi nu suntem pro 100%, dar vrem sa vedem cum e.Invatatoarea lui Andrei e cat de cat rationala, insemnand ca programul prelungit e pana la ora 14, de luni pana joi.

Andrei e ragusit, colega sa de banca e foarte racita, un alt coleg de clasa lipseste tot pe motiv de raceala.Offf!

Dev- Sara cum e?

O saptamana usoara!!


cristina si Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Cristina22, pai stii de ce?
Vineri cand ne-am dus sa-l luam erau singuri in curtea scolii desi ar fi trebuit sa fie supravegheati...sigur, erau bodyguarzii care pazesc scoala, dar daca se intampla ceva (sa se loveasca - inghionteasca - cada) cine i-ar fi dus la cabinet sau cine era responsabil? plus ca a fost o zi in care a venit acasa cu tema nefacuta si am stat noi cu el s-o faca, si era obosit si n-avea chef, etc.! Asta a fost un criteriu de care am tinut cont cand am ales after-school-ul, sa-si faca temele, nu sa vina seara obosit acasa si sa trag de el sa si le faca!
Ne gandeam sa gasim pe cineva sa ni-l aduca acasa (sa-l ia de la scoala si sa-l traverseze 2 strazi, in ideea nu ca nu s-ar descurca singur, ci sa nu-l ia Doamne fereste cineva de pe strada), iar acasa sa-i lasam mancare doar sa-si puna in microunde si sa-si incalzeasca...si apoi sa-si faca temele si gata!

Si la noi a aparut o problema, de doua zile se plangea ca-l ustura acolo jos, a tot facut dus, l-am dat cu Triderm, in conditiile in care o mamica ne avertizase ca e ceva dubios cu Cornul sau cu laptele ca si baietelul ei patise ceva similar! Dar, daca Andrei ne-a zis ca el nu a mancat nici cornul nici laptele, inseamna ca s-ar putea sa fi luat ceva de pe la baie, desi el e curat si se spala temeinic...nu stiu ce-o mai fi si asta!


_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:



Noi am fost azi la vaccin,i-a facut 2 :unul in manutza si unul in fesa.A plans un pic la fiecare,acum doarme si ma rog sa nu avem reactii adverse.

Sanzi felicitari ptr David,ai un copil minunat

Crisoff sper sa nu se imbolnaveasca Andrei

Katty imi pare rau de ce se intampla..la after-school copii raman sa fie supravegheati si sa-si faca temele,altfel nu-i vad rostul.Poate ar trebui sa stai de vorba cu d-na sa vezi ce s-a intamplat.SI Andy va incepe de sapt viitoare,pana la 3.
Cat despre cealalta problema,poate ar trebui sa mergi la dr sa nu se agraveze.Eu i-am interzis lu'Andy sa mai bea laptele de la scoala,in conditiile in care a avut scaune moi si numa din cauza asta putea fi.

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Buna mamici ,
Nu stiu daca Luiza e geloasa ..pt ca nu se arata deloc ... mai ales ca tasu ii face toate voile ,dar intr-o seara Stefan plangea si dintr-o data s-a oprit ... mai face asa cateodata - eu eram prin bucat , tasu in baie si cand a iesit a gasit-o pe Luiza cu mana pe gurita lui ... a ramas socat si a intrebat-o de ce a facut asta ... la care ea a raspuns ..pai plangea ca sa taca din gura ... de obicei nu o pun deloc sa stea cu el ... si nici atunci nu a pus-o nimeni ... nu stiu ce a fost in capul ei mai ales ca e marisoara si treb sa inteleaga anumite lucruri . A mai patit cineva asa cu fratiorii mai mari ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:


Mai este cafea ? katty,
Si Cristina este un pic racita, dar am pus-o pe seama frigului de dimineata(1 grad C), sa nu dezmintim ca suntem la polul frigului din Ro, cum bine scrie si ruxij.
Cristina nu mananca sandwich, ca spune ca nu are timp sa manance un sandwich si atunci, mananca fructe, biscuiti, Actimel(iaurt de baut) sau un croissant mic, cateodata. Oricum, e doar o gustare, ca are si mic dejun acasa, iar la pranz este acasa.
katty, din ce povestesti, se pare ca vineri, si-au luat zi scurta cei ce trebuiau sa stea cu elevii la after school.
Maine avem si noi, sedinta cu parintii. Sa vedem ce spune d-na. inv. despre copii dupa cele 3 luni de vacanta !
Cristina a luat - FB la ambele evaluari(romana si matematica). S-a concentrat(dupa spusele ei) si n-a mai mancat literele cum facea in ultima vreme.
Adela, las mamicile cu bb sa iti scrie, din propria lor experienta.
Sinzi, ce bine arati ! Bravo micului pianist hocheist !
O zi faina, in continuare, tuturor !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Traim, dar iar singuri... pana maine seara...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Katty, ciudat ca i-a lasat nesupravegheati. Cat despre tema nefacuta... se poate intampla, eu cred ca nu-i capat de tara. doar sa nu se repete des. Succes sa iasa cum vreti voi, sa stea acasa si sa fie ok.

Sinzi, fain, felicitari pentru pianist si hocheist! Si la mai multe!!

Andy, sa va fie de bine vaccinul, sa nu aiba reactii adverse. Cat despre laptele de la scoala... ciudate reactii mai da! Astia il dau doar asa, de dorul lelii??

Nina, frig rau la voi!! 1 grad?? Imediat ingheata inseamna. Felicitari pentru FB, ai fata ambitioasa!!

Adela, Luiza se simte "detronata" de micut, e si firesc sa simta involuntar gelozie, mai ales ca poate nu ai timp sa te ocupi suficient de ea! Vor trece toate, cu rabdare si tact. Incearca sa o implici in activitati cu micutul, sa nu se simta lasata de izbeliste...

Apropo de stat la scoala dupa 12, si noi ne gandim serios sa il lasam pe Stefan, in ideea ca asa retine mai repede limba, se joaca si cu copii de varsta lui... Sa vedem ce si cum, va tin la curent (vorba unui coleg, la doi-douazeci).

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatza!

Katty-cum e Andrei?A mai trecut "buba"?
Acum, cum procedati cu el, pana va gasiti pe cineva sa-l ia de la scoala?

Laura-sper ca ati scapat de febra

Adela-eu zic ca Luiza face ce crede ca e bine.Nu cred ca a vrut sa-i faca rau lui bb.

Nina-sanatate lui Kiki si sa scape usor de raceala!

Noi azi avem ce-a de-a 2-a sedinta cu parintii.In principiu vor fi discutii cu privire la programul prelungit si mancarea de la catering.

Va pup si va doresc o zi minunata!

La Oradea a venit toamna...

cristina si Andrei
http://lbyf.lilypie.com/Q8wIp3.png

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput