Licurici de ianuarie-februarie 2009 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

haha Cris30,macar tu scapi repede ca Dariuta ta e cuminte tare,Anei inca nu i-a iesit dintele pacatos care ne strica noptile!
Miere,asa e, eu am vazut cazuri cand copilul daca se lovea fugea la babysittera si nu la mama,foarte trist,parearea mea!

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Daria s-a manifestat prin diaree cam cu 2 zile inainte si in ziua cand i-a aparut dintele, se juca linistita pe canapea si a inceput deodata sa planga, plans care nu a durat decat cateva secunde si gata, cred ca acela a fost momentul in care dintele a impuscat gingia si dupa aceea s-a linistit.Febra nu a facut, asa maraiala si bazaiala in fiecare zi dar nu stiu daca e de la dinti sau de moft.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Sper sa fie cuminte si cand o fi mare, Juli a zis ca angajeaza un detectiv sa vada pe unde si cu cine se intalneste fata lui .

Apropo de dinti azi ma duc la dentist si cred ca o sa-mi scoata 2 masele de minte care am inteles ca nu se mai trateaza, o sa vin de acolo cu falcile umflate.Mai trebuie sa ma duc de 2 ori si gata termin cu reparatiile.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Anna ai dreptate, la Centrofarm trebuie sa intreb, trebuia sa imi imaginez ca acolo gasesc pentru ca prietena mea care mi-a recomandat asta este diriginta la o farmacie Centrofarm in Bucuresti .

Am iesit acum un pic la plimbare ca nu mai avea stare in casa si m-am intors terminata, ca am facut si piata si am urcat 5 etaje cu Vlad in brate (9 kg si ceva)+3 kg mere + lamai + conopida, geanta mea, paturica , nu mai puteam, vedeti ce inseamna sa fii singura si sa nu ai nici un ajutor, il cari cu tine peste tot. Dar nu ma plang, incerc sa fiu tare ca mai vreau unul, sanatosi sa fim.


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Multumim de urari si le intoarcem si noi celorlalti sarbatoriti.
Raportam la 7 luni 72 cm si 9, 100 kg. A luat 600 luna asta da a si mancat. Am incercat sa ii reduc cantitatea de bibe de noapte si incepuse iar sa se trezeasca asa ca vom da in continuare cu metoda asta pana oi reusi sa imi refac bateriile macar o parte. Ca tot se vorbea de intarcat, am vrut sa alaptez pana la un an dar in ritmul asta ma indoiesc ca vom ajunge acolo. Acum mai suge dimineata si seara in rest mananca altceva iar noaptea bibe.

Ma bucur de revenirea atator fete.
Vazut poze de copii scumpi: Mucik de Ciufik, de copii de Roxana (wooow la ochii lui Patrik) de Razvanel, Aidan, Lucas (mama ce mi-a placut locul unde ati fost). Sper ca nu am uitat pe careva.

Cris sa iasa repede dintisorul (mi-a placut metoda ta de recunoastere).
Lisa atat de bine te inteleg...sper la voi sa fie de la dinti si sa fie trecator.
Miere sa vezi cand ajunge la scoala cat de putin timp ramane ...si cu toate astea reusesti cumva sa il cunoasti. E tare greu oricum. Fiecare etapa e grea dar frumoasa.
Eu nu am sa uit prima zi de lucru cand avea Dori 2 ani cum a stat suparat pe mine cand am venit de la job minute bune. Cand am intrat pe usa a zis "suparat" s-a intors cu spatele si abia tarziu a venit la mine. Mi-a rupt sufletul dar ma gandeam cat de greu a trebuit sa fi fost pentru el. Si era cu mama care de 6 luni statea cu noi ca sa ii facem acomodarea usoara etc.
Si acum voi sta 2 ani desi stiu ca la job mi-ar fi mai usor uneori dar prefer sa il zbor eu pe pici si sa ii fiu si lui Dori aproape in primii ani de scoala.

Bebelusi sper sa treceti cu bine peste raceala asta.

Dark ma bucur ca ati ajuns cu bine si ca va si plimbarati in 2. Eu sper sa ajung saptamana viitoare la un concert Pheonix.

Cam atat mi-am amintit.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Aalina, concert Phoenix vreau si eu. Tu ai un voinic acolo, nu gluma. Cred ca e bine ca ai decis sa stai 2 ani acasa, daca poti. Sigur o sa-i fie de ajutor si lui Dori faptul ca tu vei fi acasa cand vine de la scoala.

Cris, ce bine ca ai scapat asa usor cu primul dintisor, fara insomnii si alte cele...

Lisa, rezista draga pe baricade c-o iesi si dintisorul buclucas pana la urma. Noi n-avem nici urma de dinte, asteptam.

Bebelusi, toata admiratia...

Anna, diseara o sa ne jucam si noi "deschide urechea bine", buna idee.
Pup bombonierele

Poze

Carla

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Aalina distractie faina la concert!!
Iulia vorbeam zilele trecute de incaltari pentru bebe, cineva mi-a zis ca se gasesc la payless,m-am uitat si pe site-ul lor si am vazut adidasi si ghetute dragute si la preturi acceptabile,trebuie sa ajung si eu intr-o zi sa-i cumpar ghetute.Payless sigur aveti si voi acolo.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

haha,daca si dintele Anuscai iese asa de greu ca si atunci cand mi-am pierdut dopul am pus-o! A mostenit-o pe ma-sa,e nehotarata fata

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

cris30,bafta la medic sa doara tare

ahhhh,anuta asta nu sta locului,toate le trage de pe masa si le bagain gura...i-o fi foame la saraca si ma-sa sta pe forumuri...revin

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Seara buna.Nu pot raspunde la fiecare,caci sunt ingrozitor de stresata si suparata.
Pe seara David mi-a facut febra 38,8.Pe zi a fost ok,a mancat bine,a dormit,ne-am jucat,a fost vesel,a vorbit..la un moment dat l-am luat in brate si l-am pupat pe frunte si l-am simtit f cald.Si m-am gandit ca poate e mai caldut ca ne-am tot jucat.L-am lasat sa se linisteasca,am stat cumintei la tv..si apoi i-am luat temp..avea 38,8.I-am dat nurofen si la o ora jumate abia ii scazuse la 38,4.Nu inteleg ce are si ce se intampla si de unde febra asta asa subita si mare.El niciodata nu a avut febra asa mare,nici cand a avut rosu in gat,bronsiolita,infectie urinara..Off si numai ce vbisem cu Naty si ii spuneam ca noi suntem bine,ca speram sa le treaca si lor cat mai curand..Doar ca nu inteleg de la ce poate face febra.Nasul nu-i curge..a mai stranutat el zilele astea,asa sporadic,dar nu mult cat sa ma ingrijoreze(si eu mai stranut,dar nu ins ca sunt racita)..si in rest nimic.Acum sunt asa de stresata ca ma tot duc si pun mana pe el...insa mi-e si teama sa nu-l trezesc..Ce poate fi?
Daca maine e la fel,mergem la dr..off,numai asta ne mai lipsea acum la cate probleme si necazuri avem pe cap.
O seara buna tuturor..

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput