Licurici de ianuarie-februarie 2009 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Am fost afara, tura 2 si ne-am dat in leagan Acum mai iesim o tura diseara, dar fara tati ca a plecat pentru 3 zile la o sedinta in Delta.

Naty, sunt perfect de acord cu tine Nu as sta niciodata acasa daca nu as putea sa-i ofer copilului meu tot ce are nevoie si tot ce-mi doresc eu sa aibe. Cat despre haine, era un mod de a spune ca eu cu tati am renuntat la rasfaturile noastre

Criss, din pacate Vladut nu papa decat lapte, m-a tot straduit cu toate combinatiile de mancare facute de mine sau cumarate, dar nimic. Le-am cerut si fetelor parerea, dar tot nu am reusit mare lucru. Asa ca acum ii dau cat vrea e supica zeama si alte suculete de fructe, sa bage dintisorii cand pap eu fructe, si cam atat. Cand o sa vad ca se obisnuieste cu o masa de supa mai incerc si altceva, pana atunci ma multumesc ca e sanatos. De gras, sunt mai mult obrajii de el, are cam 8600 g, a stagnat mult de cand m-am chinuit cu diversificarea, dar asta e, vad ca saptamana trecuta a mai luat ceva.

Fug la el ca se plimba pe la marginea patului si mi-e sa nu se aplece dupa ceva si sa cada.

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Intru si eu sa urez sanatate lui Vladut si lui Mircea, ca Bebelusi incurajeaza mereu pe toata lumea. Si eu zic sa mearga si Mircea la homeopat.
Mai urez LMA licuricilor sarbatoriti azi, sa creasca sanatosi si fericiti. Si fetelor care au revenit dupa ceva timp, Alina, Anuc, Roxana, Asparagus le spun welcome back, ne-a fost dor de voi.

Criss, wow, destul de grea viata prin Ulan Bator, zic eu. Oricum, e o experienta...

Poze

Carla

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Multumesc fetelor sunteti asa de dragute

Naty stiu si eu de Imunobaby de la o prietena dar nu am gasit la nici o farmacie si la nici un naturist. De unde ai luat???Oricum ala cred ca pot sa i-l dau dupa ce ii trece raceala nu??

Ce picaturi de nas sa ii iau???Nasul nu e infundat ....curgeeeeeeeeeeeeee


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

La multi ani licuricilor de azi

Patricia,homeopatiaDA!!!

Este vreo modalitate sa scot dintisorul mai repede??? nu de alta,dar eu chiar o iau pe campi,nu leaga mai mult de 2h nici cum si se trezeste,saracuta,in urlete.ii dau suzi si se culca inapoi,iar daca iar se trezeste ii au medicamente HOMEOPATICE!

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

despre intarcat,mai mult am suferit eu decat Ana,norocul meu este ca mai am lapte pt cam inca 1 luna umate in conge,deci pana la 9 luni tot ii dau.


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da da, asa am incercat si eu sa ma autosugestionez, ca de fapt mie o sa-mi fie mai greu decat lui. Face parte din mecanismul de autoaparare al parintelui:))Realitatea insa e cu totul alta. si nu o cred numai eu, o sustin cercetatorii in domeniul psihologiei infatile, etc, copiilor le este mai greu sa suporte despartirile decat le este adultilor, pt simplul motiv ca le lipsesc mecanismele necesare sa "deal" cu asta. Pentru ei, cel putin pana la o anumita varsta, "despartirile" zilnice de parinti sunt "definitive" in mintea lor, pana cand incep sa invete ca dupa fiecare despartire urmeaza o regasire sau o intoarcere, mai dureaza. Pentru mine chestia asta a fost o descoperire cruda, si dc nu as fi atat de presata sa ma intorc la job...dar m-am gandit si am intors problema pe toate partile, efectiv nu am alta alternativa.
O sa incerc sa o aduc pe mama aici cateva luni si apoi Dumnezeu cu mila, probabil daycare. Dar nimeni nu o sa ma convinga de faptul ca lui A. o sa-i fie bine (mai bine) departe de noi pt 6-7 ore pe zi.
Daca fac un calcul simplu, il duc acolo la 7.30 dimineata si il iau la 6-7 seara. Ne mai ramane fix o ora de interactionat, pt ca la 8merge la culcare. Ce poti sa faci in ora aia, cum poti sa iti mai cunosti copilul, sa-i stii nevoile? Ma termina gandul asta...nu stiu ce sa fac.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare mamici,

multumim pentru urarile de La Multi Ani, uram si noi tuturor licuricilor multa sanatate si la cat mai multe lunite!!
Nu prea pot intra ca am mult de munca, dar dimineata am avut putin timp sa va pun cateva poze cu Stefan.

multa sanatate licuricilor mucosi!!

Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Multumesc fetelor sunteti asa de dragute

Naty stiu si eu de Imunobaby de la o prietena dar nu am gasit la nici o farmacie si la nici un naturist. De unde ai luat???Oricum ala cred ca pot sa i-l dau dupa ce ii trece raceala nu??

Ce picaturi de nas sa ii iau???Nasul nu e infundat ....curgeeeeeeeeeeeeee


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


Bebelusi, picaturi Ophtamesone, nu au nici o reactie adversa pt bebelusi. Eu asa ceva i-am pus lui Vladut si l-a ajutat, i-au trecut repede mucisorii abundenti.

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

La multi ani!! licuricilor de astazi si multa sanatate licuricilor mucosi, sa se faca bine mai repede.
Anna eu cred ca Vladut papa ceva acolo sau asimileaza bine, ca falcutele acelea dulci trebuie intretinute si ele cu ceva.
Criss e aiurea ca nu poti iesi cu carutul afara la plimbare si mai aiurea ca nu poti trece strada singur, banuiesc ca acel grup de oameni se formeaza repede .


Noi azi am facut diaree, deci in seara asta sau maine vine al doilea dinte, asa ma ghidez eu diareea si dintele , noroc ca nu face febra sau alte chestii.


http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bebelusi, Imuno Baby il are la Centrofarm. Poti verifica si la Sibiu daca e, daca nu poti sa comanzi si de pe net, sunt site-uri care comercializeaza.

Cris, falcutele le umple cu lapte de la mine

Doamne ajuta sa iasa repede dintisorul Anuscai si Dariei! Cris, Daria tot asa mult se chinuie de la dintisor?

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput