Burtici fericite de septembrie-octombrie (206)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

neata

poftiti la !

fetelor .. ma ucide durerea de spate, am zis ca mor dimineata. uff .. si mai am inca 2 saptamani.

luci productia de lapte se regleaza in functie de cat suge gogo. cu cat suge mai mult, cu atat se face mai mult laptic. Suptul si golirea sānului declanseaza producerea de Prolactina, care stimuleaza secretia de lapte īn glanda mamara. cu cāt suptul este mai viguros si se goleste mai complet sānul, cu atāt se produce mai mult lapte. Glanda mamara exercita un feed back inhibitor asupra sintezei laptelui, o proteina (FIL) din lapte inhiba productia laptelui daca sānul este prea plin de lapte.

raluk superba camera printisorului! si ce de lucrusoare .. mamamia!

nela bine ati venit acasa! ce dulce si frumoasa e anita!! vrem mai multe pozute!

camy scuze ca ti-am facut pofta de must .. pe la piata nu gasesti?

vik bine ati venit acasa! poze cu printesuca .. cand vedem?

moni vai Doamne prin ce ai trecut .. nu-mi vine sa cred ca se intampla din astea si nimeni nu te-a ajutat. imi pare tare rau .. important e ca sunteti voi bine. desigur, imi pare rau si de banutzi, de acte, de chei .. uf fir-ar el sa fie de cocalar .. le-as lua gatul, nu alta!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 38+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:




Mie chiar mi-e teama dupa ce nasc...ce ma fac cu cheful de ,,nebunii"?

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

suede nu stii ca era aia cu "daca vrei cu adevarat poti".....doar ca eu NU VREAU ......e ultimul lucru pe care mi-l doresc acum ...ca timp as avea

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


35+Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila


v-am zis ca si noi ne-am gasit pana la urma local de botez? pe 10 octombrie se intampla....


voi am vazut ca va pricepeti dar Andrei si Stefan stiu sa danseze ? ia baga si tu niste cursuri pana pe 10

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Multumesc de incurajari!
Actele le-au tot cautat cei de la Politia Metrou( si in cosurile de gunoi), dar se pare ca nu-s in zona. Daca le gaseste cineva si le da primului echipaj ( ca de ajuns de acolo pana la mine in Vitan nu cred ca se straduieste nimeni) ajung cam in 2 saptamani la mine ca cica actele gasite sunt trimise o data pe saptamana la sectiile de domiciliu si de acolo pna ajung la mine...
Problema e ca nu pot face nimic sa impiedic repetarea porcariei asteia. Singurul lucru pe care-l pot face e sa va zic sa aveti grija.
Probabil c-or sa-l prinda, dar n-o sa-i faca mare lucru(poate sa-l tina la caldurica vreo 30 de zile tot pe bani mei,ai tai ai nostri). Se vede pe o camera cum intra in urma mea si cum urca apoi in fuga tinand ceva in san(punga mea din care se vede vag doar un colt).
Romania- The land of choice





Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

mama luto, si eu am stresul cu pozitiile. oricat m-as chinui tot intr-un fel ajung cu ei, e adevarat, nici nu prea am de unde sa aleg....eu cand ma uitam la pozitii de alaptat gemeni mi se pareau ok, daca incerc sa le pun in practica imi dau seama ca aia au plecat pe campie tare de tot. din cate stiam eu, verifici daca mai ai lapte in san prin compresia sfarcului. si la mine ramane ceva mai mereu...chiar si dupa pompa...am preferat sa nu mai imi bat capul, ii storc si eu cat pot si gata. cand o patesc iar si mi se intareste sanul o sa storc mai mult, ca acum stiu cum sa ma repar....

Techila - actuala mamica de printzeshii andrei si stefan- 25 aug 09, iubita javra techila 25 mai 07 si paznicul dexter 03 mai 09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede




Mie chiar mi-e teama dupa ce nasc...ce ma fac cu cheful de ,,nebunii"?

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

suede nu stii ca era aia cu "daca vrei cu adevarat poti".....doar ca eu NU VREAU ......e ultimul lucru pe care mi-l doresc acum ...ca timp as avea

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


35+Mihnea Costin


il pui la pastrat in camara, ca si conservele Ralucai...pt la iarna....

Nu stiu altii cum sunt dar eu ma simt ca lovita de tren.....si nu oricum...ci ca si cum trenul ar fi intrat cu locomotiva direct in zona mea "fosta intima" (ca acum o stie un spital intreg) .....
Dar zice lumea ca trece.....eu pe asta ma bazez

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Da Moni,chiar land of choice....
Dar lume nu era pe langa tinbe cand s-a intamp0lat incidentul,sa incearca sa te ajute?
De fapt,la cat de ignoranti sunt....


Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Multumesc de incurajari!
Actele le-au tot cautat cei de la Politia Metrou( si in cosurile de gunoi), dar se pare ca nu-s in zona. Daca le gaseste cineva si le da primului echipaj ( ca de ajuns de acolo pana la mine in Vitan nu cred ca se straduieste nimeni) ajung cam in 2 saptamani la mine ca cica actele gasite sunt trimise o data pe saptamana la sectiile de domiciliu si de acolo pna ajung la mine...
Problema e ca nu pot face nimic sa impiedic repetarea porcariei asteia. Singurul lucru pe care-l pot face e sa va zic sa aveti grija.
Probabil c-or sa-l prinda, dar n-o sa-i faca mare lucru(poate sa-l tina la caldurica vreo 30 de zile tot pe bani mei,ai tai ai nostri). Se vede pe o camera cum intra in urma mea si cum urca apoi in fuga tinand ceva in san(punga mea din care se vede vag doar un colt).
Romania- The land of choice





Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"



35+Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Moni, te rog eu nu te mai gandi...se vor rezolva toate, ai sa vezi!Si ca sa te inveselesti, nu-i asa ca o sa le tii pe fete la curent cu nascarea mea, ca iti dau tie mesaj, vrei?

----------------------------------------------
Alexandra 38s+ cu fluturasul Alessia (Zeina)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

25 septembrie - ziua minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Da,noroc cu camara...
Si il punem si pe tatic acolo....ca si asa s-a obisnuit cu asteptatul
E,asta sper sa fie ultima mea problema dupa nastere

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui suede




Mie chiar mi-e teama dupa ce nasc...ce ma fac cu cheful de ,,nebunii"?

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

suede nu stii ca era aia cu "daca vrei cu adevarat poti".....doar ca eu NU VREAU ......e ultimul lucru pe care mi-l doresc acum ...ca timp as avea

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


35+Mihnea Costin


il pui la pastrat in camara, ca si conservele Ralucai...pt la iarna....

Nu stiu altii cum sunt dar eu ma simt ca lovita de tren.....si nu oricum...ci ca si cum trenul ar fi intrat cu locomotiva direct in zona mea "fosta intima" (ca acum o stie un spital intreg) .....
Dar zice lumea ca trece.....eu pe asta ma bazez

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


35+Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



luci uite ... www.alaptare.home.ro/" target="_blank">pozitii . cat despre zborul cu avionul .. hmm .. eu am zburat prima oara cand aveam 2 luni si n-am patit nimic .. am colege la scutece care au zburat cu bebitii de 2-3 luni si totul a fost bine .. nu-ti face griji .. numai sa fii atenta la decolare si aterizare sa-i dai sa suga sau sa bea ceiut ceva ca si simt mai tare presiunea decat noi.

alex am modificat!

techilutza unde faceti botezul?



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 38+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput