**Zmeurici de iulie-august 2009 (4)**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Noce interesant descantecul ... am sa l folosesc si eu de acum incolo ... eu ii spuneam Tatal Nostru si il stropeam cu apa sfintita pana acum .
Noi suntem bine ,papam si dormim mai avem cate o criza e colici dar nu tot timpul .
Mai greu e cu Luiza ca ii este fffffffffff greu sa se obisnuiasca cu scoala ...ea crede ca e tot la gradinita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

neata fetele...ce dor mi`a fost de voi...va invit la o . n`am mai putut intra pt ca am avut calc`ul la reparat,iar acum il am de 3 zile acasa dar nu mergea netul-a trebuit sa sterg antivirusul.
am mult de recuperat,am vazut ca ati trecut prin clipe mai mult sau mai putin fericite,multi bbi sunt crestinati-felicit micutii crestini-,theea ai o fetita luptatoare si cu ajutoerul lui Dumnezeu nu veti mai fi nevoiti sa treceti prin asa ceva!
citisem de asemenea de deochi.ei bine,lui Denis ii zice mama Tatal Nostru de 7 ori,ii face semnul crucii si gata,am scapat.al meu bunic spunea Tatal Nostru invers,de la coada la cap si la fel,trecea.eu din pacate pot spune oricum,nu am leac.
sa va spun ce am mai facut si noi....eu am fost la revizie-totul ok,CM va mai intarzia,mi`a dat anticonceptionale pe care nu stiu daca le voi lua,am fost la bilantul de 2 luni-in data de 16 avea 4730 gr,acum are 4900 gr,8 cm in plus la lungime,iar miercurea asta am fost pt vaccinuri.a fost tare cumintel,a plans pana l`am luat in brate,in rest tot un zambet,n`a facut febra,nimic.
sambata trecuta am ajuns si noi pe la ikea si mi`am dat seama ca in buc nici acum nu exista reguli de circulatie-felicitari soferitelor daca puteti circula prin asa ceva-in magazin am avut un puiut admirat de toata lumea,cuminte foc,am mancat acolo o praji delicioasa,iar maine plecam la Sinaia pt festival.am fost in fiecare an si nu vrem sa pierdem.mi`e groaza insa de aglomeratia ce va fi pr drum....
acum ies pt ca mai am un capitol intreg de citit si revin...it`s so good 2 be back!....
pupici

Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Azi e zi de sarbatoare..Eva Ilinca face 2 lunite ..putin mai tarziu vb cu pediatra daca vine azi sau luni pentru vaccin..imi e putin teama dar trebuie facut.

Noce, Eva a dormit mai tot drumul cu mici pauze de cantat si leganat. Am alaptat in masina nu am facut stop pentru asta. Insa noi nu am facut tot drumul dintr-o bucata. Socrii stau langa Campina si ne-am oprit la dus si la intors acolo..insa nu ar fi fost nici o problemea sa mergem direct.
Partea proasta insa a fost la intoarcere cand in Buc am prins coloana de trafic nebun de ora 17-18....nu am putut sa o evitam caci Eva sa gandit sa adoarma la socrii si nu am vrut s ao trezesc ca sa plecam mai devreme (desi poate ar fi trebuit). Am facut o ora pana la podul d ela Baneasa si inca vreo 2 ore de acolo pana acasa ...a stat ea cuminte, a papat la tzitzi, ne-am jucat..dar incepuse sa dea semne de nerabdare si ea si eu...groaznic...asta e singurul minus.


Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Flosideea,hopp si eu la o cafea!Bine ai revenit!Giova,vazut pozele,tare frumosi sunt baietii tai....si mortali in camasiEu ma minunez,pt. ca nu prea ma pricep la imbracaminte pentru baiati...insa invatIeri Balazs n-a varsat nici macar o picatura de laptic...parca a simtit ca il parasc...A,si ieri am observat pt. prima oara ca si cum ar mesteca ceva,o guma,ceva acolo,Motana,zici ca-i semn de reflux?Eu nu mai stiu ce sa zic,gata,nu ma mai agit,copilul papa bine,ia in greutate,ma bucur pt. el si incerc sa nu ma mai stresezPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,am scapat de cojitele din capul lui bb,crusta laptelui,cum se mai zice,cu un unguent preparat la farmacie pe baza de acid salicilic,a costat 2 lei si dupa 2 aplicari au disparut 100%.Il recomand cu mare caldura!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
Dus copil la gradi, sot la banci...daca a ramas fara carnet, mai fac si pe soferul. Nu-mi vine sa cred ca am condus de la Alba la Tm, eu care numai in oras sofez.

Bb Edi e tot cu nasul infundat, traiasca BB ca isi face treaba super bine. Atat am amanat vaccinul de 2 luni....sa vedem ce zice dr. luni cand vine din concediu. acum nu se poate face.

Pooh si Edi mesteca ceva in gurita, cum zicea si Motana. dar la supt nu se prea incoarda si sa-si dea capul pe spate. In greutate ia foarte bine...cine stie?
Alex@sara sper sa scapati repede de probleme.
Theea si Doina ati trecut prin clipe urate, dar uite ca bunul D-zeu v-a ajutat si aveti comorile sanatoase. Sa va bucurtai de ele toata viata!
Inutsa am multe fire albe si cu blondul ala nu se prea acopereau, asa ca a trebuit blond mai inchis, care e destul de inchis...dar n-am incotro.
lasa ca e maricica si acum nu mai plange asa, se poate juca tata cu ea si nu e nevoie de suzeta. o mai plimba pe-afara, o pune in leagan, o jucarie....
Noce la voi e traditia cu braul? vroiam sa te intreb de prima data cand am vazut pozele. si Filip e mare si tare frumos blondinul.
Adela e grea trecerea de la gradi la scoala, putina rabdare si se rezolva totul.
Flosideea felicitari pt. greutate-lungime si ca ati scapat de vaccin fara reactii. E nebunie cu traficul in Bucuresti. am condus in oct. pt. prima data in Brasov, tare misto a fost...multe benzi pe sens, oameni civilizati, nu tu claxoane si alte nebunii.
Pooh de crema asta ziceam si eu pt. cojite. am folosit-o la Marco, acum am uitat sa ii cer denumirea pediatrei. se da fara reteta? La edi nu sunt vizibile. eu le vad si tare nu-mi plac, sunt si putine, multe in zona fontanelei.
Motana si eu am luat Imuno baby, dar pt. Marco.Lui Edi nu-i dau nimc, laptele matern e "antibioticul".
Intrebare pt. fetele care va mulgeti: ati observat sa se fii schimbat culoarea lapticului? mie mi se pare ca nu mai e asa de galben, parca nu mai are asa multa grasime...si vad ca Edi incepe sa chitaie si sa suga tot ce prinde dupa 2 ore de la masa. Mi-e sa nu se duca lapticul, nici sanii nu mai sunt cum au fost.

merg sa bag o tura la spalat si revin.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am intrat si eu in contul comun:
pooh este un dulce balazs...si ce ochi a;bastrii are. Timeea e superba. vad ca si ea il ia in brate pe bebe la fel ca Marco.
Steadya e mortal Roan cum sta pe perna de alaptat. si ce ma
Ylla tare frumosi ati fost la botez. sa va traiasca micul crestin!
thea tare dulcic e Serban si are niste mutrite in poze...de-ti vine sa-l mananci. seamana foarte bine cu tine.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

sunt tare curioasa ati fost la baby expo?daca da,ce impresie aveti?va intreb pt ca sora mea este pe drum sau poate ca au ajuns deja si sunt tare curioasa daca va merita drumul lung.nu`mi vine sa cred ce a trecut timpul si ca imediat va veni pe lume si micutul meu nepotel.abia astept...

Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

Buna dragutele
POOHspune-mi te rog cum se numeste unguentul,sau ma duc pur si simplu si cer unguent pt cojite?Luca nu are multe dar e bun sa fie acolo.
Blancafrumoase pozele de la munte si voi sunteti o familie frumoasa.
PATRICIA multumim de aprecieri si sa iti traiasca copilasii frumosi,sa creasca mari si destept.
GIOVA felicitari pentru micul crestin ,tu arati foarte bine si ai o familie foarte frumoasa.
DOINA ,THEEAdin suflet va numsc mame eroinesi aveti zmeurici eroine.Mi-au dat lacrimile cand l-am vazut pe micul Darius e foarte frumusel si scump si e deja un mic luptator.Sa va dea dumnezeu sanatate si bucurii voua si zmeuricilor.
ALEZ&SARA sanatate multa micutei tale si fie ca lucrurile sa decurga bine,asteptam vesti.
Eu cu suzi renunt..am 2 acum si cu ambee isi face sila pana vomita...i give up desi asa cum zicea s MQM renunta mult mai greu la deget decat la suzeta,se pare ca pumnutul lui e uns cu mierea cea mai dulce..momentan tot ..sper sa nu descopere degetelele seprat..cand il vad incerc sa i-l scot din gurita.
LUCIALU,ROMANITA.CLARAJ,MONILAND mai asteptam vesti de la voi fetelor.

LA MULTI ANI ANA CATINCA,SA CRESTI MARE SI FRUMOASA SI SA ADUCI BUCURII PARINTILOR Pupici multi printesa frumoasa.

Va doresc tuturor un weekend placut si cat mai multa odihna si gangureli cat mai placute...Luca e deja expert la gangureala si cantat cutiuta muzicala
va pupicim pe toti si toate


Ylla foarte fericita mami de Luca 2.07.2009 si Carmen,8.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

'neatza si de la noi

Ana Catinca, printesa de pogos , multa sanatate si fericire si sa-ti bucuri parintii

blanca la multe lunite si ani Evei frumoase pozele de la munte

Theea si Doina multa sanatate zmeuricilor voastre..sunt adevarate luptatoare, iar voi niste mamici eroine.

pooh si eu ma alatur Motanei si lui mqqm si te sfatuiesc sa stai linistita. La tine cred ca e vorba doar de regurgitare care e normala. Si eu care rasuflam usurata ca nu a mai vomitat in jet, in dimineata asta dupa ce a papat bine, dupa jumatate de ora de tinut pe umar de ma indoise de spate, a eructat puternic si a proiectat tot laptele pe peretele din fata. Nu face des schema asta, dar e destul sa te bage in sperieti. Si nazdravanul zambea cu gura pana la urechi de parca era mandru de isprava lui

Giova eu nu am observat nici o schimbare a consistentei laptelui, dar pe de alta parte Edi e mai mare cu o luna decat Eric. Vroiam sa te intreb daca ai avut probleme la alaptare dupa ce ti-a venit ciclu...mie mi-a venit de ieri ciclu.

flosideea felicitari pentru bebe cumintel la vaccin. Si eu am emotii

Alinutza de strumf Eric Alexandru (05.08.2009)

Mergi la inceput