Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (47)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Anaomaria.... bunul Dumnezeu sa-ti fie alaturi sa tii in bratze printzesa frumoasa si sanatoasa

multi si multe pentru toate
Doamne ajuta tuturor!

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna fetelor! o fi nascut oare Anaomaria? daca aveti vesti sa ne anuntati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Buna seara fete dragi,
Am intrat sa va spun ca azi la 15:35 s-a nascut bebelina Maria-Paraschiva de Anamaria !!! Nasterea a fost naturala, cu epidurala. Fetele noastre sunt sanatoase si asteapta sa se bucure cat mai mult una de cealalta. Speram in curand sa intre chiar Anamaria sa ne dea mai multe detalii.
Va pup pe toate si va rog sa va rugati si pentru mine pacatoasa sa am parte de nastere usoara si de sanatate pt. bebelina. Eu mai am de parcurs inca aproximativ 4 saptamani, Doamne ajuta!

Doamne ajuta!
35+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Felicitari Anaomaria! Bine ai venit pe lume Maria Parascheva.....sa fiti sanatoase si Dumnezeu sa va binecuvanteze cu ani multi de sanatate si fericire......
Va imbratisez cu drag pe amandoua si va asteptam cu drag sa veniti acasa

si un buchet mare de pentru noua mamica



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!


pentru proaspata mamicuta Anaomaria
Bun venit pe lume ingeras drag Maria Parascheva, Bunul Dumnezeu sa-ti dea sanatate si o viata plina de bucurii.
Anaomaria, refacere usoara, laptic mult si asteptam sa ne povestesti cum a decurs intalnirea cu printesa ta.
Multumim Doamne ca ai mai adus pe lume un pruncut binecuvantat!

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

FELICITARI! Anaomaria .Refacere rapida si mult laptic pt Maria.
Bine ai venit Maria Parascheva! Sa fii sanatoasa, cuminte, papacioasa si sa-ti bucuri parintii toata viata!

Vin si eu cu vesti bune, azi am fost la Dr (dupa cum v-am zis), rezultatele la analize sunt bune, si bebe e f bine..a crescut, are 4,5 cm..si corespunde conform calcului..adica are 11 sapt si 1-2 zile.
Mai am programare pe 9 Noiembrie, pt TT, si tot atunci poate voi afla ce voi avea: baiat sau fata.
Voi scana maine, pozele de la ecograf.
Multumesc mult pt rugaciunile care le faceti in fiecare zi/seara!
Sa va ajute Bunul Dumnezeu sa ne povestiti si voi cum decurge sarcina..eco, miscarile bb..si in final nasterea.


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 11+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna fetelor,va pup pe toate
ANA_MARIA FELICITARI!
IOANACT-felicitari pt bebe,sa ai o sarcina usoara in continuare si bebe sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!

Ioanact ma bucur mult ca BB Iustina/Iustin este bine . Bunul Dumnezeu sa-ti dea in continuare o sarcina usoara. Asteptam TT sa vedem ce culoare va avea caruciorul pup]

tuturor si o noapte linistita

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna seara, vin si eu repede sa va spun ca ma bucur laturi de voi de toate vestile bune din aceste zile, Veronica, Anamaria si Alina (Ioanact), FELICITARI! Ce fericire...!

Veronica, Dumnezeu sa iti dea multa sanatate, Bebe sanatos si viguros, la termen si SARCINA USOARA SI BUNA! Cand poti, mai treci pe la noi sa ne povestesti mai multe despre tine si Bebe!

Anaomaria, FELICITARI din tot sufletul! Mariuta sa fie sanataosa, cuminte, binecuvantata de Dumnezeu cu toate darurile; cred ca sunteti in culmea fericirii si ma bucur din suflet pentru voi! Multa sanatate in continuare si Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Ioanact, ma bucur mult ca Bebe este bine! Sa ne mai dai vesti... Sanatate in continuare, SARCINA USOARA si cu multe multe binecuvantari! De-abia astept sa ne spui despre Bebe, ce va fi

Ioannoula, foarte frumoasa povestea ta! Iti multumim si te mai asteptam... cred ca esti o persoana deosebita daca ai darul sa canti frumos, ma bucur tare mult pentru tine!! Te asteptam cu vesti bune!

M-am bucurat din tot sufletul pentru mesajele trimise de Magdita si Madutz, va si pe voi, pe fiecare, cu mult drag, si va trimit cate o . Va asteptam cu inima deschis, cu mult drag si speram din toata inima ca veti avea curand vesti bune de impartasit cu noi. Asa sa va ajute Bunul Dumnezeu!

Ma intreb (retoric...) unde au disparut vvvvv, Georgia, Deeva, probabil ne citesc din umbra si pe apucate... Eu va astept pe fiecare, cu mult drag, sa ne scrieti si sa ne dati vesti despre voi!

Anadomnica, fii sigura ca fetele se vor ruga pentru tine, sa ai Bebe sanatos si nastere usoara... mult a fost, putin a mai ramas, ma bucur tare mult pentru tine, cred ca esti atat de fericita, Dumnezeu sa te binecuvanteze in continuare si sa ne aduci vesti bune! Mai scrie-ne despre tine cand poti!

Cami-antonia, tu ai disparut de tot [:((] Stiu, stiu ca esti ocupata, esti absenta motivat (dar la fel de neplacut pentru noi...) Te asteptam cu vesti bune despre toti cei dragi ai tai si despre tine!

Dragele mele, mai jos aveti Psalmul:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Psalmul 31
Un psalm al lui David, pentru pricepere

1. Fericiti carora s-au iertat faradelegile si carora s-au acoperit pacatele.
2. Fericit barbatul, caruia nu-i va socoti Domnul pacatul, nici nu este in gura lui viclesug.
3. Ca am tacut, imbatrinit-au oasele mele, cand strigam toata ziua.
4. Ca ziua si noaptea s-a ingreunat peste mine mana Ta, si am cazut in suferinta camd ghimpele Tau ma impungea,
5. Pacatul meu l-am cunoscut si faradelegea mea n-am ascuns-o impotriva mea.
6. Zis-am: " Marturisi-voi faradelegea mea Domnului "; si Tu ai iertat nelegiuirea pacatului meu.
7. Pentru aceasta se va ruga catre Tine tot cuviosul la vreme potrivita, iar potop de ape multe de el nu se va apropia.
8. Tu esti scaparea mea din necazul ce ma cuprinde, bucuria mea; izbaveste-ma de cei ce m-au inconjurat.
9. Intelepti-te-voi si te voi indrepta pe calea aceasta, pe care vei merge ; atinti-voi spre tine ochii Mei.
10. Nu fi ca un cal si ca un catar, la care nu este pricepere; cu zabala si cu frau falcile lor voi strange, ca sa nu se apropie de tine.
11. Multe sunt bataile pacatosului, iar pe cel ce nadajduieste in Domnul, mila il va inconjura.
12. Veseliti-va in Domnul si va bucurati, dreptilor, si va laudati toti cel drepti la inima.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh si acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Mergi la inceput