Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (47)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

dragutelor si cipicah....sinaxarul de azi...

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/septembrie/septembrie30.htm

Anaomaria - FELICITARI! Bunul Dumnezeu, Maicuta Domnului si Sf. Cuv. Parascheva sa va ocroteasca, sa va daruiasca sanatate si refacere rapida....si Bine ai venit pe lume Maria-Parascheva!

ioanact - ma bucur din suflet ca bebe este bine.....ca maine o sa iti uram si tie ceea ce i-am urat Anei Maria.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata scumpele mele,

Anaomaria, felicitari din tot sufletul mamico , sa va traiasca sanatoasa Mariuta si sa va implineasca viata !
Anadomnica, multumim din suflet pentru vesti, tu urmezi draga noastra, iti uram o nastere cat mai usoara si rapida .
Livsy, multumim pentru vorbele frumoase, spuse din suflet, ca intotdeauna . Uitandu-ma pe prima pagina, am vazut ca Anaconda2 e trecuta tot la gravidutze, ea a nascut luna asta un baietel sanatos de 2.620 gr, 45 cm, in data de 15.09.2009, ora 16.50, prin cezariana, Paul Daniel:"E sanatos , un frumos , un mancacios".
Ioana, felicitari si tie pentru vestile bune de la eco. Sarcina usoara in continuare.
Madutz



Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Doamne Ajuta!

Multumesc mult fetelor :cora79, ALRAK (si eu abia astept sa aflu ce ascund in burtica), Livsy (multumim si pt sinaxar, l-am citit aseara cu mare drag), caciantoni (abia astept si momentul nasterii) si magdita, pt felicitarile adresate.

Am scanat poza de la eco, aici.
Vedeti cat a crescut?!


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 11+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

Anaomaria, felicitari, Sfanta Maicuta sa fie mereu alaturi de voi si sa va ocroteasca!Sfata Parascheva si ea sa va fie mijlocitoare in rugaciunile voastre!Te asteptam sa vii acasa cu vesti bune si sa iti vedem printesa!si o mie de flori sa va presareze drumul
Anadomnica, te asteptam si pe tine cu marea veste!Gata, mai ai un pic, si ne anunti ca esti si tu mamica!
Livsi, aici sunt,[ raspund prezent, nu m-am dat la fund, prima grija cand vin la servici, deschid calculatorul si va citesc, de fapt asta este cafeaua de dimineata!
Spun si eu ,,Bine ati venit!" la fetele noi si le imbratisez, aici sa isi gaseasca linistea si incurajarile pe care si eu le-am gasit alaturi de voi!
Ioanact, ti-am vazut bebelusul din burtica, , pe amandoi! Da Doamne sa fie baiat, ca stiu ca iti doresti pereche!Dar orice ar fi, sa fie sanatos!
Asteptam vesti de la Alrak, si parca mai este cineva( scuze imi scapa numele)! Dragele mele, asteptam vesti pozitive!!!!!!, haideti, spargeti geata cu hcg mareeeeeeeeee!!!!!1

Pe voi toate, restul, va pup, , sunt alaturi de voi, ma indrept cu cate un gand bun la fiecare, sa fiti ocrotite si sa aveti izbanda in tot ceea ce faceti!DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Anamaria...felicitarii sa va traiasca mica minune sa va aduca numai bucurii
Lisvy multumim pentru psalmi, asa ma invrednicesc si eu sa-i citesc.
Te citesc cu drag mereu
Alina... sa iti creasca mare samburelul, ma bucur pentru voi, Buna Maicuta sa fie cu tine toata sarcina


pupici pentru toate, Doamne ajuta!

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna!
am vazut ca a nascut Anaomaria,refacere grabnica draga si sa te bucuri de fetita ta mult asteptata,te asteptam aici cind poti sa ne spui cum a fost ,sa va traiasca si sa aveti numai bucurii din partea ei
Anadomnica tu urmezi draguto ,sa nu iti fie frica de nastere sa-ti tii moralul ridicat numai gandindu-te la bb-ul tau ca se v-a naste si il vei putea vedea si strange in brate de acum in colo
Voi celelalte fete ce mai faceti ? nici o veste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Anaomaria, am intrat si eu sa te felicit pentru bebelina ta! Ma bucur mult pentru tine!

Deeva, am primit PM-ul, dar te voi suna peste cateva zile, dupa ce ma adun si eu.
S-au intamplat multe in viata mea - intai cu job-ul. Apoi, ieri am aflat o veste neagra - a murit bunica mea Veronica - mama tatalui meu... Dumnezeu sa o ierte! Traiesc momente triste, dar asa a fost dorinta Bunului Dumnezeu... Ma simt lovita din toate partile... am renuntat chiar la ideea de bebe. Voi avea un copil daca va vrea El si gata... Eu una am obosit... Nu vreau sa va intristez. Siu sigur ca o sa trec peste momentele astea si va fi bine. Vineri dimineata, am reusit in sfarsit sa ajung la manastirea Radu Voda, din Bucuresti si m-am inchinat si eu la Sfintul Nectarie. Am gasit greu manasirea (de doua ori am luat-o pe un drum gresit si am mers mult), dar m-am simtit atat de fericita cand am ajuns acolo. E ca un colt de rai in Bucurestiul zgomotos si prafuit...

Va salut pe toate, gravidute, mamici si viitoare gravidute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jujuka spune:

FELICITARI ANAOMARIA sa va bucurati de micuta voastra si sa va aduca numai bucurii.
fetelor ce mai stiti de oanka80?
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza2783 spune:

Buna ziua. Felicitari Anaomaria, sa-ti traiasca fetita si sa fiti amandoua sanatoase. La restul va doresc sa aveti cat mai repede bucuria de a va strange bebeii in brate.
Numele meu de botez e Dana Gabriela si al sotului Dumitru.
Noi incercam cam de un an sa ramanem dar nu reusim. La doctor nu am fost pentru ca nu am avut posibilitatea.Una la mana nu cunosc doctorii din zona iar doi la mana nici mijloace financiare nu prea avem momentan.
Cateva din probleme cred ca sunt: stresul excesiv al sotului meu, greutatea mea, si (daca gresesc sa ma ierte bunul Dumnezeu)dorinta alor mei sa nu raman ca sa ma despart de sotul meu.
Mai bisericoase sunt mama mea si bunica.
Povestea e lungaa si trista.

Zambeste, maine va fi mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danutza2783

Buna ziua. Felicitari Anaomaria, sa-ti traiasca fetita si sa fiti amandoua sanatoase. La restul va doresc sa aveti cat mai repede bucuria de a va strange bebeii in brate.
Numele meu de botez e Dana Gabriela si al sotului Dumitru.
Noi incercam cam de un an sa ramanem dar nu reusim. La doctor nu am fost pentru ca nu am avut posibilitatea.Una la mana nu cunosc doctorii din zona iar doi la mana nici mijloace financiare nu prea avem momentan.
Cateva din probleme cred ca sunt: stresul excesiv al sotului meu, greutatea mea, si (daca gresesc sa ma ierte bunul Dumnezeu)dorinta alor mei sa nu raman ca sa ma despart de sotul meu.
Mai bisericoase sunt mama mea si bunica.
cum adica... sa nu faci copii ca te desparti? te rog daca vrei spune-ne povestea ta
Povestea e lungaa si trista.

Zambeste, maine va fi mai rau!

Mergi la inceput