magazinele DM

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Atentie la termenul de valabilitate! Sotul meu a poftit la niste alune si dupa ce am plecat si s-a apucat sa le manance i s-a parut ca erau cam rancede. S-a uitat pe plic - erau expirate, dar nu ne-am mai intorc pt ca ne grabeam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

In ce sectiune gasiti radiera pt pereti? si cam cum arata?> Scrie ca e pt pereti sau are o gama mai larga de intrebuintari?
Eu mi-am mai luat si mi-a placut la nebunie solutia de indepartat oja fara acetona gama Ebelin (un pret derizoriu fata de Farmec de ex) si un intaritor pentru unghii Deborah (este albastru continutul) care desi e scumput (nu e marca proprie, a fost cca 25-27 lei) mi se pare muuult mai bun decat Maybelline-ul pe care il foloseam inainte!
Clepsidra cu ventuza pt spalatul pe dinti am lipit-o in coltul de jos al oglinzii (baietelul meu e inaltut si ajunge sa o intoarca singur....sigur, urcat pe inaltator) si sta bine-merci, nu s-a dezlipit niciodata.
Si eu ma declar cucerita definitiv si iremediabile de servetelele pt parchet!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

T-Ioana, radiera pentru curatat peretii e in sectiunea cu lavete, saci menajeri....pe-acolo. E din gama Profissimo si e o cutie de carton care arata ca un patrat vernil cu 2 creione pe el si o ...talpa de pantofi

Inauntru sunt 4 radiere(ca niste bureti) si scrie ca se poate folosi pentru murdaria de pe pereti, bucatarie, obiecte de gradina, dungi de mizerie/cauciuc pe parchet si in baie.
Eu am luat acum 2 zile din DM din Real Vitan la 10 Ron cutia de 4 bucati.

Experienta personala....nu mi-a sters nimic de pe....nimic, dar poate nu am folosit-o eu corect pentru ca scartzaie ingrozitor si eu nu suport senzatia

In rest am mai luat pasta de dinti la sub 4 ron 125 ml,
- gel de dush de copii cu aroma de portocale....super
- gel de dus Balea pentru mine cu aroma de nuferi...mmmmmm
- sampon Alverde antimatreata care a lasat parul ok
- deobalsam Alverde Calendula.....miroase ciudatel si dupa 4-5 ore se simtea miros de transpiratie, dar am avut activitate intensa si mi-a fost si cald ca ieri a fost chiar primavaratic!

Irda

cu Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

[

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Irda radierele respective, care de fapt sunt niste buretei se umezesc inainte de a se folosi, in felul acesta nu cred ca mai scartaie pe perete. Mie nu mi-au curatat petele de pix dupa cum scrie pe ambalaj, au curatat petele mai usurele dar cele de pix nu, si tare as fi avut nevoie.

Am cumparat si noi cateva produse de la ei, nu ne dam in vant dupa produsele cosmetice, doar ceva sampoane din gama Alverde.

In Real Berceni magazinul DM e destul de mic si sunt putine produse la raft, de multe ori am vrut sa cumpar dar nu aveam ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

MCM, multumesc pentru pont!

Am facut la scoala 7 ani de Limba Germana.....degeaba! Nu mi-a placut si invatam doar pentru nota, asa ca dupa ani si ani....nu mai stiu decat formulele de salut, iar astia de la Dm au instructiuni in romana cam pe sarite la produsele lor!

Irda

cu Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Eu am cumparat din DM-ul din Sibiu, insa mi s-a parut ca e diferenta de calitate intre produsele cumparate de la DM Germania si cele de aici. Gelurile de dus mi-au placut, insa parca n-au miros asa puternic si persistent ca cele originale.



unde este DM in Sibiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Am revenit cu erata la mesajul de mai sus cu radiera

Functioneaza!
Asta dupa ce m-ai lamurit mcm, cum se utilizeaza!

Imi fac si mea culpa.....fata de cei de la Dm, pentru ca chiar are scris in romana instructiuni, dar mai trebuie sa aiba si cine sa le observe si citeasca!



Irda

cu Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Langa magazinul Plus de pe sos. Alba Iulia (in curte).

Irda, si eu am folosit bureteii si am fost foarte multumita, e drept ca urme de pix nu am avut (inca).

Ce mi-a mai placut de la ei: tabletele 5 in 1 pt masina de spalat vase, gama DenkMit.

Citat:
citat din mesajul lui ioanaiub

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Eu am cumparat din DM-ul din Sibiu, insa mi s-a parut ca e diferenta de calitate intre produsele cumparate de la DM Germania si cele de aici. Gelurile de dus mi-au placut, insa parca n-au miros asa puternic si persistent ca cele originale.



unde este DM in Sibiu?

Mamica de D&M
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

multumesc, manumanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irda

Am revenit cu erata la mesajul de mai sus cu radiera

Functioneaza!
Asta dupa ce m-ai lamurit mcm, cum se utilizeaza!

Imi fac si mea culpa.....fata de cei de la Dm, pentru ca chiar are scris in romana instructiuni, dar mai trebuie sa aiba si cine sa le observe si citeasca!



Irda

cu Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008





se umezesc cu apa de lA GHIUVETA???
as incerca si eu...ca strumful meu a descoperit "frmecul picturii pe pereti"

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput