Melodia zilei Michael Jackson - 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

in jurnalul national, editia de colectie din 21 sept, referitor la "Morphine" am citit asta:
"Mai tarziu, cand presiunea l-a coplesit, cand lipsa bucuriilor copilariei si-a aratat coltii, cand in jurul sau s-a dezvlotat o adevarata industrie a profitului, Michael, care a avut de gestionat si doua maladii complicate, a ajuns o victima a abuzului de medicamente. Constient ca nu-si mai apartine si ca, poate, nu si-a apartinut niciodata, a creat „Morphine”. Un text greu de tradus, greu de interpretat, dar care unui initiat in „drama Michael Jackson” ii spune enorm. Aproape ca nu are nevoie de comentarii..."

este o melodie pe care prefer sa nu o ascult, imi pare rau...

Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

pot sa propun si eu o piesa pentru maine ? este de fapt un unreleased song, mult discutatul "A place with(out) no name" care a fost postat prima data pe siteul TMZ.com, dupa moartea lui Michael.din pacate, nu avem din el decit 25 de sec., dar foarte intense








ar mai fi de spus ca trupa America a fost foarte onorata ca Michael Jackson a ales piesa lor " A horse with no name" ca model.




"Just because you read it in a magazine or see it on the TV screen, don't make it factual”- MICHAEL JACKSON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Ascult muzica pentru a-mi aduce o stare de bine...iar melodia zilei de azi...morphine...ma intristeaza enorm..... si prefer sa uit ca exista...


"Let Sadness see what Happy does
Let Happy be where Sadness was till now..."
Long live THE KING MICHAEL JACKSON!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

eu inca n-am puterea si maturitatea sa ascult melodia de azi.
for him insa ca a avut curajul si forta sa o compuna si sa o interpreteze!

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

E adevarat ca iti provoaca o stare de tristete melodia Morphine (pe mine ma cutremura), dar demonstreaza o data in plus genialitatea lui Michael.
Daca vreti 2 min 30 din A place with no name , mergeti aici http://www.youtube.com/watch?v=AFsjc7nUs0A
(Va multumesc pentru pentru melodia din 27).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

cory

www.youtube.com/watch?v=ikNEFFoisdI&feature=player_embedded#t=264" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cory superba melodia



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Buna dimineata, fetelor!

Observ ca pentru astazi nu este propusa nici o melodie si este deja ora 9.58 , asa ca as vrea sa propun eu una pentru astazi.
Fiindca data trecuta am propus melodia preferata a fiicei mele ( 10,5 ani) astazi ar fi corect sa propun melodia preferata a fiului meu (5,5 ani).



Este vorba despre THE LOST CHILDREN , tot de pe albumul INVINCIBLE.

Pana imi explica si mie cineva cum se face, imi mai dati o mana de ajutor ?

Va doresc o zi excelenta tututror.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Albinutza, uite aici:





Si mie imi place mult de tot.

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

albinuta
Lost Children a fost propusa deja pe 22 august (pe prima pagina e lista cu melodiile propuse deja). dar fiindca azi tu vrei sa propui ti-am "rezervat" ziua si asteptam alta propunere.

iar ca sa pui linkul trebuie sa faci asa: gasesti pe youtube clipul melodiei pe care vrei sa o propui. copiezi adresa din browserul web si o pui in raspuns intre "semnele" astea: [tube ] adresa web clip [/tube ] (fara spatii insa!)

asteptam melodia de azi de la tine

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale





Mergi la inceput