Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(72)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Fetelor multumesc tare, tare mult de raspunsuri.
Dyanna si Monnvas

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

In sfirsit avem si noi zimtisori de dintisor !
Tinind cont si de virsta, cred ca sintem ultimele...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ilinca,
Mi-a placut tare comentariul tau a propos de mu.iere si pop.ulatie. Dar mie mi s-a dat peste degete cind am incercat sa deschid gura pe tema asta. Asa ca asteapta-te...

Am uitat sa ne laudam ca pe noi nu ne-a durut gingia la dintisor, noi inca ne smiorcaim pentru pirtzuletze. Azi am mincat si brinzica, o lingurita. As fi vrut sa ii dau brinza simpla, dar nu pot sa o fac pasta; inteleg ca voi o dati doar amestecata in alte-cele?

Si inca ceva. Tot tinind cont cit de cit si de virsta, mai sint bebelusi care pusi in fund isi tin spatele drept, dar se rastoarna in laterale daca e nesprijinit?

Pup, fug afara



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ziua buna
eu sunt in urma rau si nici nu o sa am timp zilele astea. acum vreau sa fug sa imi cumpar nishte cizmedupa care am plans ieri dar nu am avut bani la mine si pt pitic trebuie sa mai cumpar ceva. i-am luat nishte pantaloni frumoshi de la c&a dar bluza din set deshi e aceeashi marime e cam mare,mai caut. trebuie sa-i gasesc si ceva de incaltzat...ooff multe multe
eu vreau o bluza noua. ca de imbracat ma imbrac in blugi dar parca ash vrea ceva nou pe langa cizme. sotzului o camasha...trebuie sa gasec o sticla pt ulei
lumanarea vreau sa o facem noi ca nu mi-a placut nimic de la florari

florinela - of,imi pare rau sa aud ca aveti probleme,dar asa cum zic fetele bine ca ati aflat si bine ca se poate rezolva. vezi ca sunt farmacii online din anglia si diverse alte tari,nu are rost sa bati drumul pana la viena.

pisigri - al meu sta in fund si o ora dar dimineata sau cand se trezeste din somn si e cumintel. in restul timpului cade in parti pt ca vrea sa apuce diverse,vrea sa ajunga la diverse...nu are stare(bine asta stiti deja despre fi-miu)

fetelor,am abandonat lupta cu legumele gatite de mine. nu le mananca si pace,ieri disperata am deschis un borcan de la humana si bineinteles a ras tot. deci macar legumele o sa le primeasca de-a gata,o sa incerc sa imit reteta sa vedem...dar nu stiu de ce nu gasesc morcovi buni,toti sunt un pic iutzi si lemnoshi

gaza - uite ca am descoperit ca mananca mult mai bine cu lingurita de la ikea. e subtire si f plata, nu e nevoie sa cashte gura cat o sura ca sa intre. la urmatoare intalnire iti aduc eu una sa faci probe


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neata fetele. Multumesc de sfaturi antidiaree. Se pare ca au fost benefice si Raru a scapat de ea. Azi mergem la dr pt vaccin. I-am dat sarmanu doar morcov fiert de vreo 4 zile. Azi incerc sa ii dau mar copt si sa revin la supa de legume. Sper sa nu avem iar probleme. Credeti ca diareea lui poate fi de la faptul ca eu m-am lafait cu niste mujdei cu mici si peste fript? Ca nu mai stiu nici ce sa mananc, cum ma scap la mancare iar il ia burta, desi el nu a mai avut probleme de genul asta de dupa colici.

Pisi, noi nu avem nici gand de dinti sau zimtisori

Aseara nu stiu ce a avut dar la 2 ore a cerut de mancare, nu pricep.


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisigri - poti sa pasezi branza cu apa sau cu lapte daca vrei sa o dai simpla...bine si daca o sa vrea pitica sa o si manance ca al meu o urashte, e in stare sa nu mai manance nici marul pt ca e contaminat cu branza


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

aris spor la cumparaturi (au venit banutii )

fetele eu dau azi de baut si o felie de tort pe care l-am facut eu (diplomat-reteta Bogdana) , noi serbam azi 7 ani de casatorie si maine este si ziua sotiorului

[

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

pe la voi cum mai e cu dormitul seara (fetele cu probleme) ca la noi e din ce in ce mai rau, ne trezim de 2-3 ori si mananca 2-300ml lapte si pe langa acete treziri mai sunt inca vreo 10 pe noapte

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

In sfirsit avem si noi zimtisori de dintisor !
Tinind cont si de virsta, cred ca sintem ultimele...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

stai linistita..vladut nu are nici urma de zimtisori..doar maraieli..si nebunelui..toata noaptea



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

pisigri - poti sa pasezi branza cu apa sau cu lapte daca vrei sa o dai simpla...bine si daca o sa vrea pitica sa o si manance ca al meu o urashte, e in stare sa nu mai manance nici marul pt ca e contaminat cu branza


25 martie 2009



sau cu iaurt merge pasat



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput