Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(72)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ILINCA

Multam ca ma luminasi. Siiiiigur ca le place mamaliga. Mai ales Teo este mare mamaligar. Deci le aduc si malaiesi Imi amintesc ca a avut Teo la un mom. dat cateva zile proaste de nu avea pofta de mancare si ca sa il impulsionez sa termine din farfurie ii spuneam ca daca mananca tot la final ii dau mamaliga. Deci AVEM mamaligari

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Of FLORINELA! Deci pana la urma aveai tu dreptate. Iti spun ca eu am crezut ca totusi nu are nici o problema prea serioasa. Cand am citit ca ai primit rez. la o parte din analize eram convinsa ca ne vei spune ca au iesit bine. Nici prin cap nu imi trecea ca ar avea atatea mititelul. Este bine ca a fost diagnosticat si acum sti ce ai de facut pt. a-i usura lui situatia si tie sufletul. Te si mult curaj.

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna fetelor!

Multumim mult pentru urarile de La Multi Ani!. Dorim si noi LA MULTI ANI! pentru Sorina Maria, Ioana si Bogdan

MONICA, nerugam in continuare pentru voi

FLORINELA, imi pare rau de problemele voastre. Noi luam jumatate de pastila de Losec si, pentru ca sunt filmate, se chinuia sotul sa razuiasca jumatatea (o razuia cu un cutit, se cam chinuia, dar o facea praf f fin) si i-o puneam in putin ceai, intr-o lingurita si ii dadeam asa. Jumate se cam pierdea, dar....decat deloc.

In legatura cu mucisorii, si noi avem probleme. De 2 saptamani ne aspiram de 2 ori pe zi, punem si Oftamesone, dar tot asa e, drept pt care de maine vom face aerosoli, deindata ce o sa avem timp sa "studiem" instructiunile.

Vreau si eu sa merg la babyexpo, depind oarecum de sot, ca va fi 2 saptamani in delegatie si vine doar in week-end, dar cand va hotarati, sa imi ziceti si mie, ca poate ma incumet sa vin doar eu cu bebe.

A, am uitat sa va zic ca de azi intr-o saptamana suntem nasi de botez - a doua finta, prima boteaza are acum 1 an si 9 luni.

Azi am facut 7 luni si, ca deobicei, am facut "party" cu nasii si familia. Dupa cele trei zile de cosmar, Ana a avut azi o zi fantastica, a fost vesela toata ziua, a ras (bine, a si fost in centrul atentiei, a fost si tati acasa si a mustruluit-o toata ziua), sper ca maine sa fie macar pe jumate, ca daca nu, eu nu mai rezist.

Si avem si noi doua albume noi de poze
http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/61909#
http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/7Luni2009#


Pupam fetele

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Fetele intrebare, PLEASE HELP - Maiuta mea de doua zile nu mai suge deloc, ea mai sugea doar la masa de seara dar acum nu mai vrea deloc, ,ma musca si intoarce capul. Asta e, nu e un capat de tara, laptele oricum se imputinase mult si mai am foarte putin dar totusi mai am. Ce sa fac sa iau pastile sa opresc lactatia sau sa las asa sa se retraga singur (oare se poate fara sa am probleme)???????? Sanii nu se mai intaresc dar cand strang iese laptic deci mai este ceva. A si daca iau Dostinex parca asa se numesc au ceva reacti daca eu iau si anticonceptionale Cerazette??????


Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

saby uite am vorbit cu surioara (s-a intors intr-un final acasa din concediu) si a zis sa stai linistita, nu e o valoare care sa te ingrijoreze; si transpiratia la labute, iarasi e normala, a vazut-o la majoritatea bebeilor; si al meu e la fel, ii transpira labutele rau, schimbam sosetelele la fel de 2-3 ori pe zi, ca fara ele ii ingheatza de tot labutele; e normal la copilasi, ca doar pe acolo transpira ei bine, la labute si la capusor
florinela dar parca nu-mi aduc aminte sa fi zis ca vomita mult bebelache platinat... sau nu stiu eu bine??????? si pentru tine surioara ar avea un pont: LIV52 siropel, 2ml de 2 ori pe zi si zice ca in 2 saptamani iti manaca si pietre; si evident fier, dar asta sigur ti l-au recomandat si la spital; ea a avut bebelusi care si-au revenit incredibil la papica cu liv52; daca vrei sa vb cu ea sa-mi spui, iti dau nr pe PM oricand ai nevoie, nu strica inca o parere; stii cum e, auzi mai multe si faci ce stii tu ca e mai bine

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

EXCURSIE MOECIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata! Am revenit si noi din plimbari. Tare ne place la Targoviste, ca suntem centrul atentiei, ne jucam, stam in picioare (sustinuta, bineinteles) si ne intindem dupa pahare... Trebuie neaparat sa va arat poza aia!

Ma duc sa recuperez capitolul trecut.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Pisik06,

am privit pozele voastre, 7 luni... nici nu-mi vine sa cred ca bb3 e de-un leat de odisee cu pisicutza ta, noi avem abia 4 luni si 2 saptamani :). Am vazut o fetitza tare tare puternica la personalitate, asa ca asta-i soarta Belgiei, nu prea te vad cu micutza tricotand sau brodand... Si ai observat ce privire de auto-aparare are fii-ta? In poza
http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/61909#5383637108441390850
se vede cum isi analizeaza posibila soacra, mi se pare f misto poza :).

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Saby ti-am raspuns si aseara dar nu s-a postat. Cred ca daca sugea asa putin, doar o data pe zi, si daca de 2 zile nu mai vrea si inca nu ai titi tari, te descurci si fara pastile.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

nici eu nu am luat pastile si tot asa sugea o sinsura data pe zi




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Monnvas, ce este cu tine? inca nu esti in parc?



Poze

Mergi la inceput