Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

dalina..andrei nu stie inca sa sulfe nasul..noi l-am aspirat mereu..insa cum el urla la batista bebelusului..se pare ca trebuia aspirat mult mai des. Timpanul s-a spart din cauza presiunii...Acum e pe drumul bun..ca deja de o luna ne chinuim..cu antibiotice:(



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




Noi am suflat nasurile defata cu elesi-mi aduc aminte ca nici nu stiau sa vorbeascaatunci cand au intins manuta dupa servetel. Le-am dat, le-am pus la nasuc si am inceput sa suflam. Normal ca la inceput habar n-au avut, dar in timp am insistat si le-amexplicat ca nuse suflape gurita, ca in lumanare (ele de acolo stiau mai bine "sufla!" ). Si, cu suflatul nostru, cu incercarile lor, pana la urma a iesit.. Lainceput mai "timid", apoi mai bine.. Si acum mai sufla cateodata pe gurita cand au prea multi mucisori si se ineaca, dar nu le las pana nu sufla tare-tare doar pe nas, cu gurita-nchisa.

Oricum, ma bucur mult ca e spre bine.
Eu nu stiu ce sa zic.. febra nu mai fac, dar nasul tot infundat e.. De doua saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anita83

Am revenit! Tocmai am venit de la eco si suntem ffff fericiti.Bebebii sunt bine, dezvoltati si vom avea un baiat si o fata!! Pereche.Baietelul are 370 gr si fetita 337 gr. A fost f emotionant si cred ca am stat vreo 2 ore.E bine ca sunt sanatosi.Ne-au dat si o groaza de poze! Suntem inca la jumatate din drum dar e bine pana acum.Va pupam si poate revenim si cu cateva poze


Anita, felicitari!!!
Ce frumooos!.. pereche...
Sa ai o sarcina usoara si cat mai aproape de termen! (daca nu si mai mult, ca asa "se poarta" in ultimultimp pe-aici.. )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Karina, voi cum mai sunteti? Ocupata si obosita tare, asa-i? Lasa, momentele astea n-au egal..

Laraa, Nally... voi cum mai sunteti? Mai dati si voi un semn..
Grace30, andrea (3in1), ophadina.. Voi?
Ca sa nu mai zic de waltraud.. care intr-o vreme asa frumos ne povestea de tripletii ei..
Apropo de tripleti: oanna??
Hai ca am facut apel, nu gluma! (Ma uitam prin listuta si ma gandeam de la cine nu mai avem vesti de multicel.. )

Peste cateva zile tripletele lui popic80 implinesc trei anisori..
Sper sa mai auzim cate ceva si despre ele.. sunt cam de-o seama cu-ale mele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

eliana, noi iesim in jur de 12.00. mi se pare cam racoare dimineata. am fost azi, dar n-am vazut mesajul tau la timp, decat acum... iti las nr meu de tel pe PM, asa e cel mai sigur, si stabilim ceva. apropos de parc si de iesiri, de cand vreau sa-ti zic ceva: ma abordeaza o mamaie o data in parc, in IOR, eram singura cu hunii... si zice: 'aaa, m-am mai intalnit cu o mamica de gemeni, tot doi baieti are, dar mai mari, de vreo 2 ani cred... tot aici, in IOR. si sa vezi, are si o fata! daaa, mai mare, vreo 5 ani cred... si daca o vezi pe mama, e asa slabaaaaa!' am zambit in barba, sigur erai tu, prea multe coincidente... desi nu cred ca a ghicit varsta copiiilor tai... hehhe...

speranta, hai, ca mult a fost, putin a ramas!! facem galerie!

anita, bravo, felicitari! ce emotionant trebuie sa fi fost!!

pussi, vazut si eu mandrete de fete, sunt adorabile, au crescut de ultima oara de cand le-am vazut eu in poze... sa-ti traiasca. imi plac tare mult pozele de la baita, ce bine de voi ca aveti cada mare si au loc de balaceala.

in alta ordine de idei, m-au anuntat si pe mine ca din octombrie voi primi si suplimentul de gemeni o data cu indemnizatia, retroactiv de cand s-a votat legea, apoi lunar!! sunt f incantata, am atatea cumparaturi de facut pentru huni! abia astept!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

eliana, noi iesim in jur de 12.00. mi se pare cam racoare dimineata. am fost azi, dar n-am vazut mesajul tau la timp, decat acum... iti las nr meu de tel pe PM, asa e cel mai sigur, si stabilim ceva. apropos de parc si de iesiri, de cand vreau sa-ti zic ceva: ma abordeaza o mamaie o data in parc, in IOR, eram singura cu hunii... si zice: 'aaa, m-am mai intalnit cu o mamica de gemeni, tot doi baieti are, dar mai mari, de vreo 2 ani cred... tot aici, in IOR. si sa vezi, are si o fata! daaa, mai mare, vreo 5 ani cred... si daca o vezi pe mama, e asa slabaaaaa!' am zambit in barba, sigur erai tu, prea multe coincidente... desi nu cred ca a ghicit varsta copiiilor tai... hehhe...

mai trebuia sa-ti zica si cum ii cheama si gata... chiar nu-mi aduc aminte... oricum, cate mamaie ma abordeaza... le-am pierdut sirul... si deobicei ma intreaba si cati ani au... Elena nu-i in zona de multe ori dar vine strigandu'ma... si soc ... si ea este a dvs.?
Am salvat numarul... cand mai pot sa sa mai ajung pe acolo te sun... poate avem acelasi program...
Noi tot in jur de 12 reusim sa iesim... ne miscam greu

Anita felicitari Tinem pumnii sa stea cat mai mult la caldurica.

Bogdana si pe mine m-au operat de polipi, dar n-au mai crescut... am auzit destule cazuri cand cresc la loc... de-astea pediatrul nostru inca nu ne recomanda s-o operam pe Elena... pt. ca o putem opera acum si peste o vreme sa reapara... mai ales ca la ea nu sunt o problema...



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2

Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Dalina..si noi am incercat de mult..sa suflam..insa el tot pe gura sufla..nu-si da seama..ca tb pe nas..eh..reusim noi in final
azi n-a mai plans la gradi



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutare fetelor,

am cateva idei, dar fixe rau..
peste 2 saptamani mergem la urmatoarea morfo.....bebeii vostri cam ce greutate aveau la 32 saptamani
in continuare burta mea e cam mica- toata lunea se mira "7 luni? si ai si doi? e mica burta" si incep sa o iau un pic razna....nu as vrea sa fie f mici si deja nu mai am rabdare pana la urmatoarele masuratori.....studiez burta pe toate partile ....



30+ Dragos si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim de aprecieri!

dalina una arata pozele si alta e realitatea: Ana e zambitoare, asa e ea, dar ff rece, adica nu accepta pupicuri, strans in brate, dragalosenii decat de la mine si tati(uneori). in rest e meditativa si e omul amanuntelor. Tot timpul are activitate: daca ii dau 3 nuci in mana, jumat de ora e ocupata cu ele. Nu cere nimic, dar nici nu da|(in afara de mine si de Eni). Eni, exact opususl: e clar liderul intre cele doua, stie sa se puna in centrul atentiei, e mai sobra la inceput cu persoanele straine, dar apoi devine o lipicioasa, de mine nu spun.... trece pe langa mine si ma pupa in treacat pe picioare, la fel face si cu Ana! Stie sa ceara dar si sa rasplateasca, oriunde isi face prieteni.
petrean a fost super la P. Milli, vom mai merge cand vine zapada sau de revel.
eliana cat pot le mai tung(cat imi mai permit ele)! Mi se pare mult mai usor de intretinut, si la baita si la uscat dupa baita + nu trebuie inca facute codite desi de abia astept, ar fi un lucru de facut in plus!
gabitza35 daca nu ma insel... la 31 de sapt. aveau 1,700gr si 1,580 gr! Sarcina usoar in continuare!
luminita doar eu le fac baita impreuna, tati le face separat si le spala bine la mine e cu balaceala si distractie... asa ca alternam baitele


noi va dorim wk placut!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

azi am primit indemnizatia..si retroactiv



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

azi am primit indemnizatia..si retroactiv



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




Inseamna ca faci cinste? Ai grija sa nu-i cheltui pe toti intr-un loc



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput