Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

multumim de arecieri si de cuvintele frumoase

Fetelor am nevoie de umidificator si nu stiu de care sa iau. Ceva sfaturi?

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am pus pozici noi pt. cei interesati: http://community.webshots.com/album/574996857llcMqK



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Iuca ma bucur ca ai avut o noapte mai buna. Sper sa le ai si mai bune de acum inainte

Moniland niste scumpe maimutzelele



Andrada mami de Mara si Teodora (06.11.2008)

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

pussi Ai niste fetite delicioase .In cea mai inchisa la par o vad pe Teo a mea in viitor si in cea mai blonduta pe Stefi! Sa fie sanatoase!


Eu am fost la o nunta duminica .Tare bine e cand mai evadezi din rutina zilnica. Fetele au ramas cu mama.Din pacate,la nici 7 luni, ne-au simtit lipsa si in loc sa se trezeasca de doua ori pe noapte de caciula,s-au trezit mult mai des.I-au cam dat batai de cap lui mamaie.Adevarul este ca dormim cu ele in pat si probabil nu a mai fost mirosul lui mamai si tati!
Luni, am fost zombi si mi-a iesit distractia pe ochi.De-abia asteptam sa intru pe net sa vad ce ati mai scris!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

pussi..ti-am admirat comorile..si mai mult..vad ca ati fost la milli...la poiana marului?cum a fost?am vrut si noi vara asta..si n-am mai ajuns



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

pussi, am vazut tustele.. le-ai tuns iar?
Am eu impresia sau Ana e mai zambareata, mai deschisa, iar Eni mai timida putin? Dragele de ele, iti vine sa le musti piciorusele cand le vezi...

bogdana, m-ai socat cu vestea cu timpanul.. Otita ca otita.. dar timpanul?? Doamne, saracutul, ce dureri o fi avut.. Anita mea s-a vaitat in doua seri si, pana s-o duc iar la dr (care ne-a dat si noua augmentin, dupa keflex!!! ) i-am pus catel de usturoi "cioplit"-adica taiat cu cutitul pe toate partile, ca sa fie "substanta activa" intoate directiile - in tifon in urechiusa si nu s-a mai vaitat de-atunci. La orl-ist n-am ajuns, ca nu a mai zis nimic.. Dar m-ai speriat..
Andrei nu sufla nasucul? Adica sa-l sufle tare, cat poate, vreau sa zic.. Eu le pun Vibrocil (de trei ori pe zi) dupa ce-si sufla bine nasucurile.

Si fiindca tot e vorba de asta nu vreau sa sperii pe nimeni, doar sa pun in garda toate mamicile sa nu lase niciodata ceva netratat. Am un elev in clasa a carui mamica m-a avertizat ca nu aude bine copilul din cauza unei... otite (!) netratata cand era mic..
Doamne, ce-i si cu racelile astea... ce bine era vara!!...

speranta, tinem pumnii pentru marea intalnire cu broscutele!

Va pupicim si s-auzim numai de bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

dalina..andrei nu stie inca sa sulfe nasul..noi l-am aspirat mereu..insa cum el urla la batista bebelusului..se pare ca trebuia aspirat mult mai des. Timpanul s-a spart din cauza presiunii...Acum e pe drumul bun..ca deja de o luna ne chinuim..cu antibiotice:(



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Bogdana.... offf... prin ce ati trecut Multa sanatate.
Imi pare rau ca ati luat-o de la capat al gradi... tinem pumnii sa se obisnuieasca ma irepede, de data asta.

Bogdana, Dalina... asa e... nu-i de glumit cu otitele... eu nu ma gandeam ca e mare lucru...
Noi cunoastem piticia une vecine, care facea incontinuu otite... cu perforarea timpanului etc. Un ORL-ist i-a recomandat operatia de polipi pt. ca din cauza lor puroiul de la ureche nu avea loc sa iasa... si era ok cat lua antibiotic, pe urma o lua de al capat... nu se elimina tot... Initial a crezut ca e exagerat dr. respectiv, cu toate ca o atentionase ca poate sa-i afecteze tipanul pt. totdeauna... Dupa ce a consultat mai multi dr., toti au ajuns la aceiasi concluzie... asa ca a oeprat-o in iarna trecuta, iar de atunci n-a m ifacut odita deloc.

speranta bravo. Ma bucur ca ati ajuns pana aici Nastere usoara si muuuulta sanatate.

Pussi am vazut pozele... sunt f. haioase asa tunsulici si cu cercelusii in urechi

ciobotaru las' ca incet-incet se obisnuiesc... daca poate mamaie, ar fi bine sa iesiti ceva mai des...

Lumi iesiti azi in parc? Sau deja sunteti pe afara ... as veni cu baietii pe acolo...


si incerc sa mai scriu doua vorbe ceva mai des... altfel pierd sirul



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Eliana..asa am patit si eu la 5 ani..nu am mai azuit din cauza racelilor..si mi-aus cos polipii..si..stupoare..s-au refacut..cica e cam un caz la nush cate milioane..de asemenea si amigdalele mi s-au refacut



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita83 spune:

Am revenit! Tocmai am venit de la eco si suntem ffff fericiti.Bebebii sunt bine, dezvoltati si vom avea un baiat si o fata!! Pereche.Baietelul are 370 gr si fetita 337 gr. A fost f emotionant si cred ca am stat vreo 2 ore.E bine ca sunt sanatosi.Ne-au dat si o groaza de poze! Suntem inca la jumatate din drum dar e bine pana acum.Va pupam si poate revenim si cu cateva poze

Mergi la inceput