Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

iuca, ai castigat la lenor parfumelle..sa-ti trimiti repede datele



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciobotaru

Anita Asteptam cu nerabdare sa vedem ce ai!

Dalina Fir-ar sa fie, cand vine una rea, vin toate! Visul meu de mic copil era sa devin invatatoare, dar am ajuns sa termin turismul. Adevarul este ca este o meserie superrrrr solicitanta si cand mai ai si alte belele pe cap iti vine sa . Oricum iti uram multa sanatate tie si la fetite , sa treci cu bine peste inspectie si sa auzim de bine!

Voi la cate luni ati pus bebeii prima data in premergator? Fetele mele nu pun pasi aproape deloc , de fapt nici macar nu tin talpitele cum trebuie. Ma gandeam ca daca le iau premergatoare , poate isi dau drumul la mers. Pe de alta parte,sunt grasane si ma gandesc sa nu le afecteze coloana!

si o duminica placuta!

Angi mami de doua nazdravane mici Stefania si Teodora (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

http://stefiteo.shutterfly.com



noi nam stat de la 7 luni implinite in premergator! nu stiu la faza cu mersul cat le-a ajutat dar isi faceau ocupatie cu el. Stiu doar ca le tineam in reprize de maxim 30 de min.



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dalina,petrean multa sanatate!
andrada daca nu au febra in timpul ziloei eu sunt pt. scos afara!

noi suntem bine! Nu mai avem faze urate cu Eni!

pupici



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

petrean am vazut si eu acum si am trimis
petrean, dalina sanatate multa si din partea noastra

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

noi azi am mers la gradi..si am luat-o de la zerocu plansetele...doamne...ce mi-e ciuda....dar sper sa se dezvete iar



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

andrada eu le-am introdus cerealele dupa ce au inceput sa se trezeasca noaptea la o ora - doua. Acum se trezesc la 2-3 ore. Am sa iau si eu " vise placute" in speranta ca vor dormi mai bine.
petrean sper si eu sa-i placa iar de "doamna" si sa nu mai planga.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



clara, noi bem dintr-o canita cu cioc de la primii pasi, extra mega simpla si ieftina, anticurgere. isi face toti banii, care si asa au fost putini, vreo 17ron/buc. nu curge decat daca apesi pe cioc, acesta e dintr-un silicon f moale. singura problema e ca nu e gradata, si nu-mi dau seama prea bine cat beau...
noi am inceput sa bem din canita de pe la 7 luni. adica atunci ne-am apuca de antrenament, operatiunea le-a reusit undeva pe la 8-9 luni.

eliana, multumim de aprecieri. dap, m-am tuns, imi cadea tare tare, cu toate vitaminele luate... acum e o idee mai bine, desi tot cade... stresul isi spune inca o data cuvantul... asta e.

andutza, f posibil sa fie de la lapte. noi la fel am patit cand am trecut pe nestle junior 1+, dupa 1 an. din pacate, nu-l tolereaza, asa ca mai asteptam vreo 2 luni. la fel se manifesta insa si dintii, dar daca spui ca au si gaze, atunci sigur laptele e de vina... fie mai astepti, poate se obisnuiesc, fie schimbi laptele...

laraa, vai, multumesc mult de urari!
la fel ii vad si eu, sunt baietei, nu mai sunt bebelusi...... si mie mi se pare ca trece timpul extraordinar de repede, dar asta e, vor urma etape si mai frumoase, etape normale, prin care cu totii trebuie sa trecem. ca maine o sa alerge tati dupa ele la discoteca sau o sa-ti dea nepotii sa ii plimbi prin parc... asta-i viata.
mi-e dor de voi, poate ne vedem prin IOR.

anita, si eu te sfatuiesc sa iei lucruri pentru bebei inainte... noi nu am facut asa si a fost un infern dupa, mai ales pentru sot, care s-a ocupat de tot. iar mie si acum mi-e ciuda ca n-am ales cu mana mea patuturile, lenjeriile si toate cele...
sanatate multa!

dalina, multumesc mult, mult! si multa sanatate si tie si fetitelor.

angi, nici eu nu i-am pus in premergator. ca si laura, cred ca e prea devreme la voi...

alexa_teo, multumim de urari.

bogdana, uff, ce rau imi pare!! aveti grija de voi, sanatate multa!

andrada.p, multumesc frumos!!!
ai mei daca sunt raciti, dar fara febra, ii scot afara.

moni, ai niste fetite superbe!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Buna fetelor! Va urmaresc din umbra, de scris nu prea imi ajunge timpul dar ma intereseaza tot ce e legat de copilasii vostrii, invat de la voi.
Inca ma descurc bine,ma duc zilnic dupa Segiu la scoala si e destul de departe si sper sa-mi termin declaratiile pe luna septembrie. Medicul imi spune sa ma astept oricand ca ar putea sa vina fetitele, am niste emotii de nu mai pot!

36+ Alexandra Carmen & Georgiana Maria si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Pussi, Luminita merci de sfat! Le-am scos azi afara. Oricum cred ca raceala e pe sfarsite.

Iuca sper sa gasesti motivul somnului agitat. Orice somn agitat ascumde o problema. Poti sa incerci cateva seri sa faci laptele de seara cu ceai de tei in loc de apa. SI asta linisteste. Sper sa rezolvi si sa reusesti sa te odihnesti si tu.

Speranta nastere usoara!

Sanatate bebicilor bolnaviori!

Andrada mami de Mara si Teodora (06.11.2008)

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Andrada am schimbat cerealele cu "vise placute" si s-au trezit copii doar o data azi noapte si apoi dimineata la 6. Am sa incerc si cu ceai de tei. Iti multumesc mult ptr sfaturi

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput