Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

azi am primit indemnizatia..si retroactiv



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




indemnizatia sau suplimentul de 6 mil ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Salutare fetelor!

Am revenit, intr-un final, si eu! Sper sa pot scrie macar cateva cuvinte, ca-mi era dor de voi, si sa nu adorm pe aici prin fata calculatorului...
Vreau sa va multumesc tuturor pentru mesajele de suport si incurajare, au insemnat mult si pentru sotul meu, nu numai pt. mine!
Stiu ca am intarziat mult cu primul mesaj de dupa nastere, dar am fost pur si simplu coplesiti, desi ne asteptam sa fie extenuant.
Suntem bine, fetitele cresc vizibil si isi schimba infatisarea, ieri au avut 3 saptamani. Sofia are 3,500g si Maria 3,400g.
Din pacate avem colici cu nemiluita, mai ales noaptea, cand reusim sa dormim in jur de 3, 4 ore, motiv pentru care eu sunt zombi,, de cand am venit din maternitate nu am avut nici o noapte intreaga la dispozitie sa dorm. Avem insa Infacol, si se pare ca s-au mai domolit colicii de cand il administram. Altfel cred ca am ramane singuri in bloc..
Le-am facut program de mese, din 3 in 3 ore, maxim 4, si noaptea la cerere in afara de masa de la ora 12, iar alimentatia este mixta, san si lapte praf. In felul asta mai apuc sa fac si eu cate ceva ziua prin casa. Oricum peste zi mai am ajutor din partea mamei, pentru ca sotul a inceput serviciul si vine acasa tarziu, seara, si nu stiu ce m-as fi facut singura in halul de oboseala in care eram. Fetele sunt mancacioase si haioase, cu Maria am avut ceva emotii la spital, la nastere a inghitit putin lichid amniotic si bucati de placenta, si nu a mai tolerat zilele urmatoare nici lapte nici glucoza, nimic. Eu nu aveam inca lapte si nu o puteam hrani, ma simteam groaznic din cauza asta. Pe fetita au pus-o pe perfuzii cateva zile, pana au gasit un lapte praf pe care sa nu-l verse. Apoi lucrurile au intrat in normal. Sper sa nu ramana cu probleme si pe viitor din aceasta cauza. M-am speriat atunci rau, dar a trecut cu bine, cu ajutorul lui Dumnezeu. Este greu, dar ma gandesc mereu la fetele care mai au un copil mai mare pe langa gemeni si imi fac curaj. Spre doar sa treaca mai repede perioada asta cu colici, sa nu se mai chinuie si ele atata..
Eu m-am refacut destul de greu dupa cezariana, am o taietura destul de urata, in sensul ca este mare, eu credeam ca va fi mai mica, cum am vazut la alte persoane, dar poate ca unde a fost vorba de gemeni e asa . In rest, mai am o oarecare urma de burtica, sper sa scap si de ea (ma ajuta fetele in sensul asta ).Ar mai fi multe de spus, dar o las pe data viitoare, sper sa pot intra aici mai des de acum incolo.
Aveti grija de voi si de copilasi, si sa scapati repede de gripa si alte necazuri!
Pupici pentru toata lumea!


bucati de fericire



babalutzele


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

Citat:
citat din mesajul lui petrean

azi am primit indemnizatia..si retroactiv



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




indemnizatia sau suplimentul de 6 mil ?

POZE BURTICA SI GOGOSICI

tot..eu iau in 10..cum 10 e azi..am luat ieri 31 mil



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

karina bine ai revenit pe aici... Usor-usr o sa va intrati in ritm... o sa se mai potoleasca si ele cu burtica...
si multa sanatate.

Bogdana faci cinste
Bravo... bine ca au inceput sa-i dea... si ca au dat si din urma...



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Capitolul 41

Mergi la inceput