Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Eu nu reusesc sa deschid situl salinei, dar din cate am inteles de aici, nu se poate face doar vizita simpla la copii, ci trebuie sa aiba un sens medical.
Cred ca mai astept.

Eu asociam salina cu efectul de aerosoli de dimineata de la malul marii. Multi copii f f mici sunt dusi la mare pt a prinde acest beneficiu.

Merci, Bogdana.

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

[url=http://www.glitter-graphics.com][/url]
la multi anisori fericiti si impliniti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:



LA MULTI ANI EDI SHI ROBI!!!
SANATATE MULTA SHI NOROC IN VIATA!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

LA MULTI ANI EDI SI ROBI !!!!
Sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de parintii vostri.
Felicitari, Luminita!

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Clara eu retinusem asa... cand a mcitit despre salina... ca pana pe la 3-4 ani ar trebui dus in baza unei recomandari medicale... si in functie de varsta si ce constata dr. la consultatie se recomanda sa stati un timp limitat...
Din aduceri aminte, pt. ai mei, cand aveau vreo 2 ani, era ceva de genul 1 ora / zi...
Cred ca salina are un efect mult mai "concentrat" decat marea... si probabil nici prea mult nu-i tocmai bine...
Intradevar e recomandat sa mergi cu ei cat de mici la mare... dar acolo nu tot timpul stai la rasaritul soarelui sau la apus pe plaja, pentru aerosli... pe cand in salina sigur...

Stiu ca atunci cand am citit, m-am hotarat sa emrg cand se fac un pic mai mari... ca sa nu fac ture pe scari pt. atat de putin timp de stat in salina cu baietii... in schimb cu Elena ar fi trebuit sa stau mai mult... era mult prea complicat

Daca gasesc ce am citit... iti dau link.



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

La Multi Ani Edi si Robi, sa fiti sanatosi, sa cresteti mari. Luminita sa iti traiasca flacaii.

Clara noi de curand am descoperit statiunea Sarata Monteoru cu ape sarate. Aerul e similar cu cel de la mare, iar Alexandrei i-a facut foarte bine cand a fost racita asta vara, dar si mie care sufar de sinuzita. E foarte aproape de Bucuresti, circa o ora jumatate. Acum de Cluj este foarte departe, dar poate aveti o statiune similara prin zona.

Eu sufar de greturi din ce in ce mai rau, vad ca se intensifica o data cu sarcina. Cel putin ieri dimineata a fost dezastru. Tot e bine ca nu dau afara, dar senzatiile sunt oribile. Nu mai am stare pana marti cand ma duc la control, sa imi vad puii.

Va doresc o duminica placuta.

Sabina 10+, mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

Sabina Din cate spui, sarcina ta seamnana cu cea pe care am avut-o eu.Si mie imi era foarte greata,nu puteam manca orice,dar nu dadeam afara.Ma durea capul ingrozitor . Asa am dus-o pana la vreo 4 luni, dupa aceea starea de rau s-a diminuat dar nu m-a lasat de tot.Sper sa treci cat mai repede si usor peste primele luni.

Aseara , Stefi a avut un plans diferit fata de cum maraie ea deobicei.Nu avea febra, dar parea un plans de durere.I-am dat Nurofen si s-a mai linistit.Azi de dimineata , daca am vazut ca nu mai are nimic, nu i-am mai dat siropel.Oare le imunizez daca le mai dau cand vad eu ca nu sunt in apele lor cate o doza de 2,5 ml fara sa tin un tratament de 2,3 zile?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Angi multumesc de sfaturi. Sper sa treaca. Azi m-am simtit super bine. O zi asa, alta asa. Ce mai conteaza, bebeii sa fie bine.

Poate o fi fost de la dintisori si dupa Nurofen au trecut durerile. Alex reactiona foarte bine la Panadol. Eu nu prea am stiut cand i-au iesit dintisorii cu mici exceptii. Cand vedeam ca nu mai poate la indicatia pediatrului ii dadeam un pic de Panadol cu efecte imediate.

Sabina 10+, mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Am intrat special sa le urez numai fericire si sanatate celor 2 huni ai Luminitei chiar daca e cu un pic de intarziere (scuze dar ieri nu am putut intra pt ca a avut nunta sora mea).
La multi ani fericiti Edi si Robi !!!
Lumi te pup si va doresc tot ce e mai bun in lume...

http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Buna.

La multi ani fericiti,sanatosi si cu multe realizari hunilor,pui de Luminita..

bun venit noilor mamici si gemenutiam vazut si eu unele poze sunt absolut minunati toti bebicii.
multa sanatate mamicilor care au nascut,sa le traiasca bebicii,sa se bucure de ei.

noi n-am mai dat pe aci de mult cei drept,astept mustrrile voastre,dar nu prea am timp,mandrele mele au inceput sa mearga si sunt un pericol public...trebuie sa stau numai cu ochii pe ele ca se cearta,se imping,se musca,asa fac si ai vostri?eu nu inteleg de ce se cearta asa?doar au jucarii duble,dar ele vor una si aceasi jucarie de fiecare data si in acelasi timp.

va pupam si sper sa reusim sa mai intram pe aici.
sa aveti o dupa-amiaza placuta.


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput