Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(40)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Lumi, e f frumos ce ti s-a intamplat in ultimul an. Aniversati in curand trecerea unui an fenomenal, val-vartej, care merita aniversat cu pompa. Si merita si plans de emotie daca e cazul. Cred ca bogatia sufleteasca este nemarginita si nepretuita. Tu (si majoritatea mamicilor de aici, ca nu degeaba este comunitatea parintilor preocupati de copiii lor) ai trait concentrandu-te pe orice miscare a copiilor tai si sunt convinsa ca nu ai pierdut nici un detaliu. Daca le rememorezi pe acestea o sa vezi ca anul care a trecut a fost chiar luuuuung si frumos. Nu numai frumos.

.... si ca pana la gradi mai sunt doi ani luuuungi si frumosi.... si pana pleaca de langa tine... ho, ho...acumulezi sute de km pe role...


................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE



da, absolut, un an EXTRAORDINAR! nu stiu daca va fi sarbatorit cu pompa, (decat poate in sufletele noastre), nu suntem fani

iar pana la cresa, caci acolo vor merge mai intai, mai e fix un an, care va trece la fel de repede... asta e, e o etapa peste care trebuie sa trec si voi trece, chiar daca voi varsa ceva lacrimi intre timp.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI FERICITI EDI SI ROBI! si cadoul pt. mami voastra :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125806&whichpage=14

La noi ieri au mers ff bine lucrurile, am aplicat sfaturile si a fost o armonie totala.

un wk frumos va doresc(al meu e plin)



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

La multi aniEdi si Robi, sa fiti sanatosi, si sa aduceti multe bucurii parintilor vostri. Petrecere frumoasa



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Edi si Robi! Sa cresteti mari, sanatosi, norocosi, iubiti, sa ajungeti OAMENI

Felicitari, Luminita! De 1 an de zile esti mamica!!! Sa fii la fel de energica si fericita toata viata ta de mamica



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuulti ani: Edi si Robi!
Sa fiti sanatosi si norocosi.




CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:



Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

la Multi Ani pentru voiniceii de 1 anisor Edi si Robi . Multa sanatate si noroc in toate !!!

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Felicitari la Lumi
Ca i-a nascut pe hunii!!!
... Si la hunii La Multi Ani !
... Doi pupici. Noroc si bani!
Evident ... si sanatate
Ca-i mai buna decat toate!
Yuhuuuuuuuuuuuuu!!!

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Azi as fi avut ocazia sa le duc pe fete la Turda la salina. Nu stiam insa daca e voie la 6 luni sau face rau. Noi de cativa ani mergem acolo cu sotul de doua-trei ori toamna si in felul acesta scapam de raceala iarna.
Odata am fost si in stare de gripa puternica si m-am refacut in 24 de ore, fara sa ma traga patul o saptamana.

Ati mers careva cu bebei asa de mici in salina? Stiti cumva ce efecte adverse are?
Stiu ca in sarcina nu e voie. Dar pt a nu apare ceva complicatii, contractii si sa nu se poata aduce la suprafata gravida. Sau sa nu apara stari subite de cloaustrofobie. (asa explicau la Praid)

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

"Directorul general al societ#259;#355;ii comerciale Salina SA, dr. ing. Ovidiu Mera, a precizat c#259; pacien#355;ii care doresc s#259; urmeze cure în baza de tratament amenajat#259; în mina Ghizela, din Salina Turda, au nevoie de o recomandare în acest sens, eliberat#259; de un medic balneolog."
Clara..asta am gasit eu la ei pe site..deci...cred ca trebuie o recomandare..sau nu?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput