King of Pop (13) - discutii generale

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Post #4
from shadow_dancer:

‘One of the most wonderous things I’ve noticed in life is if you truly believe in yourself and are deeply dedicated in what you wish to achieve, you can do it! Sometimes it’s hard to know, but god gives us all a gift. It’s like a pact that god made with you before you were conceived. The only catch to this very special gift is that you must acknowledge it and utilize it to help others. This is what life is about, helping to make the world just a little bit more special than what it was before. It is very much like living your life thinking along these terms… You may be only one person in the world, but you can mean the whole world to one person! What a wonderful gift to have. Some of the “richest” people on the planet ironically don’t even know what that’s like.

I’ve read so many kind and heart warming comments here on this forum, and realize the frustration that some may have on here. This whole trial, has caused a lot of pain for so many of us, all across the world. But what I know to be true is there is a lot of love out there too. Love is so powerful and healing and it cannot be altered nor ignored. And kind thought or gesture is something to admired or appreciated, cherished as if it were a piece of gold. All of you have that piece of gold inside you and you spend it every day here on the forum. Together, we can all help Michael heal and perhaps each other.

It’s not just great music that has brought so many fans here on this forum to speak out for Michael. It’s love and admiration for the man fans know to be him. Michael could be considered one of the most celebrated people on the planet and yet one of the most lonely and misunderstood. I believe this forum may help him get a glimpse of what his life has inspired out of the heavy hearts of so many, which in itself must be a truly wonderful gift to experience!!
I would like to ask each and every one of you, what gift do you think god gave you and do you think you’ve ever touched someone else’s life?

Thank you & my love to you all,

shadow dancer’

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Medy6

Am gasit ceva care m-a aruncat in "bratele" sperantei . Sunt mai multe parti, dar aceasta mi s-a parut cea mai impresionanta datorita asocierii cu videoclipul The Ghosts.
www.youtube.com/watch?v=qNu9wK_J3sQ


medy, multumeeesc Uite cineva care gandeste exact ca mine, am spus de cand l-am vazut pe Dave, ca, daca se apuca de regizat filme, mie nu-mi mai trebuie nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Fetele nu vreau sa va dezamagesc....si eu vreau la fel de mult ca si voi sa fie hoax, dar povestea cu Dave Dave .....nu cred ca mai sta in picioare...uiteti-va aici
http://img376.imageshack.us/img376/2623/ldb919f05190f490aa3d0e6.jpg
http://img503.imageshack.us/img503/2517/l3504ce1eaecb431487e749.jpg
http://img185.imageshack.us/img185/6482/lbfadc1c7cfca4db2b14b76.jpg

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Anka, nu e vorba despre dezamagire aici, ci despre adevar :)

De cand sunt pozele? Ideea e ca teoria mea e un pic mai elaborata, in sensul ca stiu sigur ca Dave Dave exista, doar ca ar fi putut sa-l trimita in alta tara. Machiajul ar fi destul de usor de facut, cu proteze... saracul om, nu ma indoiesc ca exista si ca povestea lui e reala.
Ma gandesc doar ca ar fi facut asta sigur pentru Michael, un om care l-a ajutat toata viata, emotional, si ca Michael era genul de om care sa-si imagineze un asemenea scenariu, atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Alte fotografii cu Dave, aici http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewPicture&friendID=467884263&albumId=516683

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Astrojunkie, nu stiu cand au fost facute din pacate.....

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Medy cu toate ca e rascolitor filmuletul de pe youtube postat de tine, totusi imi intareste si mie niste idei care-mi venisera. Eu nu am mai comentat, pt ca am vazut ca zilele trecute ramasesem singura care mai credea cu tarie in ideea hoaxului, caci celelalte fete erau cam plingacioase , caci isi cam pierdusera speranta
Ceea ce scrie cel care a postat filmuletul, pare logic. Iar dupa cat "il stiu" pe MJ, el chiar este atit de abil si inteligent incat sa le "coaca" asa ceva...ceva ce nu s-a mai vazut de cand show-bizul!
Oricum, ar fi deja prea frumos sa revina anul viitor, insa asta ar fi cu adevarat lovitura loviturilor din entertainment, si ceva caracteristic unicitatii lui MJ.
Insa eu nu indraznesc sa sper chiar pina acolo....ramine de vazut.

Astrojunkie am citit pasajele puse de tine. Unele seamana mult cu stilul de a scrie si gandi al lui MJ...poti sa stii?! Nu cred ca ar sta el asa cumintel acolo unde o fi, mai unforum, mai o postare ceva

Ma gandeam, ce ar fi ca Michael sa fie intr-un loc din asta semi-pustiu, unde sa se reabiliteze, sa se puna pe picioare in ceva timp si sa compuna linistit, sa isi vada de ale lui si peste un timp sa se reintoarca in forma pe care o stim cu totii. Mai ales ca, psihic nu l-ar mai macina nimic. Presa deja il va lasa in pace, rautati atit de mari nu au cum sa mai scrie despre el, deci psihicul si-ar putea reveni incetul cu incetul. Eu il cred in stare de o renastere stil pasarea Phoenix.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Fetelor, mai are cineva dintre voi gasita vreo inregistrare cu Dave Dave vorbind anterioara interviului de la Larry King? Deja sunt in mare ceata. Compar niste cuvinte, tonalitati si zau de nu cred ca e MJ..... ce nu am vrut sa cred asta cand am vazut acum ceva timp interviul, dar acum, aprofundand...si uitandu-ma cum arcuieste sprincenele, cum pronunta unee cuvinte..pffuaaa




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Chiar va puteti imagina ca de e viu undeva ar putea reveni vreodata in ochii publicului? Nu va dati seama ca l-ar desfiinta permanent presa, plus si-ar pierde credibilitatea si mai ales ar pierde increderea fanilor? No way...ziceti voi acum ca l-ati ierta, numai sa-l stiti bine, dar nu cred ca ar trece totul ca un vis urat. Dupa ce ar trece euforia ca e viu si ca wow, ce a facut el depaseste orice imaginatie, ati judeca modul cum s-a jucat cu sentimentele propriilor copii, ale familiei si da, ale fanilor ca mine, ca oricare dintre voi. Sigur ca as prefera de un milion de ori sa fie bine undeva dar stiti cum e, ca intr-o casnicie in care afli ca ai fost inselata, poate mergi mai departe alaturi de acelasi partener dar nu vei uita niciodata cat te-a facut sa suferi...

Daca a fost suficient de inteligent incat sa dispara la momentul oportun, well, bravo lui, dar sa revina prin absurd zambind ca uite ce am tras-o presei, mmmm...l-ar desfiinta televiziunile, tabloidele, ar reveni de unde a plecat si mai mult.


O parte din mine crede in continuare (asta apropo de ce a zis Dana, eu nu am lasat balta teoriile, sunt evidente lucrurile care nu se leaga, dar nu cred ca vom afla totusi adevarul vreodata) ca el a inscenat totul si e undeva...si atata timp cat poate ramane departe de ochii lumii care l-a haituit linistit si fericit, atunci sunt si eu fericita pt el.
Pe de alta, m-am legat pe facebook de campania astora cu This Is Not It si citesc marturiile fanelor, a mai aparut una azi, daca alea au fost langa el si au zis ca arata asa rau, ca era schelet, ca el se plansese ca era greu si l-au vazut drogat de medicamente...pai ce sa mai pot spune...

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Cred ca important ar fi ca el sa fie bine (daca traieste), sa stea linistit,cat ar putea sa fie mj linistit, departe de ochii celor care l-au haituit si sa ne mai dea si noua cate un indiciu, acolo, sa ne mai treaca

Mergi la inceput