King of Pop (13) - discutii generale

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Purple, am reusit sa ma pun si eu la curent cu tot ceea ce ai scris pana acum... si evenimentul comun la care au participat protagonistii lucrarii tale este evident “Million Man March” atat cel organizat in 1995, cat si 2000.
Al Sharpton si Jesse Jackson au luat parte si in 1995 si in 2000.
Interesant mi s-a parut faptul ca , daca in 2000 Louis Farrakhan a fost ajutat in organizarea evenimentului de Myong Moon (care l-a si sponsorizat), in 1995 se pare ca a primit ajutor chiar de la Obama, care a si participat la eveniment atunci...desi apoi a incercat constant sa se dezica de Farrakhan cand acesta si-a aratat sustinerea pentru candidatura in 2008 , sustinand ca nu are legatura aceasta organizatie atat de condamnata pt. rasism si anti-semitism...

Oricum purple ai reusit sa ma bagi intr-o ceata densa, pentru ca tot nu reusesc sa inteleg ce legaturi/interese ar fi avut toti acesti oameni cu MJ si care e rolul lui in toata treaba aceasta... eu parca vad ca totul se invarte in jurul lui Obama...

www.youtube.com/watch?v=94snSuUSKas" target="_blank">"Let Sadness see what Happy does
www.youtube.com/watch?v=OIF5cjIYXWs&feature=related br / " target="_blank">Let Happy be where Sadness was till now..."
www.youtube.com/watch?v=QLOOGsWbmD4&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=Ibl2F33rSjg" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=D83nat54Sv0&feature=fvw" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=XXwU8HLMYhU&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Plimbandu-ma prin site-ul mjjgalleryphoto am dat peste pozele astea. si dupa teoriile lui purple am zis sa vi le arat si voua. acu vad eu de ce larry king tace, ca acolo a fost si el. inainte nu mi se parea jesse jackson asta atat de mare si de infipt. dar se pare ca....este

Michael attends Jesse Jackson's 66th Birthday Party
November 8, 2007 at the Beverly Hilton Hotel in Beverly Hills, Ca

foto1
foto2
foto3
foto4



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ce bine ca nu sunt singura in ceatza




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

Plimbandu-ma prin site-ul mjjgalleryphoto am dat peste pozele astea. si dupa teoriile lui purple am zis sa vi le arat si voua. acu vad eu de ce larry king tace, ca acolo a fost si el. inainte nu mi se parea jesse jackson asta atat de mare si de infipt. dar se pare ca....este

Michael attends Jesse Jackson's 66th Birthday Party
November 8, 2007 at the Beverly Hilton Hotel in Beverly Hills, Ca

foto1
foto2
foto3
foto4



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)







Ar fi interesant de vazut daca a fost si Dave Dave acolo

Hmmmmm..... da' eu tot in ceatza sunt





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Oana ca ai pomenit de Lk uite ce era ieri pe " hoax"..urmareste 0:46 cand il intreaba pe invitat ce crede despre Mj dupa care adauga Is still dead btw...dupa care rad What????



www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Poate ca se referea la faptul ca multi nu cred ca a murit, dar nimeni nu a descoperit inca nimic veridic.


Ma refeream ca e finalul la partea a treia, si ca nu mai adaug nimic acolo.
Acum, ca sa iesim mai repede din ceata...cum preferati?
Sa le fac rezumatul in continuare la ceilalti pe care ii am in plan?
Sau sa ii "leg" pe cei 4 unul de altul? Si apoi trec la restul?
Sau dupa ce ii leg unul de altul, ii leg pe toti 4 de MJ?
(Desigur nu ii leg efectiv, desi...m-au cam obosit omuletii astia )






www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Purple leaga-i odata si fa-le legatura cu Michael ca eu nu mai poooot

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Am putea sa-i comparam pe cei doi dave (voce, trasaturi faciale) aici
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=64213861
Interesanta alegerea lui de a se reflecta in oglinda. Poate ca vrea sa ne comunice faptul ca intradevar sunt doua persoane diferite. Cred ca ar fi bine sa acordam atentie si mesajului pe care il transmite. Si nu in ultimul rand e de retinut ca va lasa acest clip postat foarte putin timp (probabil o zi).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Medy da...interesant filmulet. Dar de unde stii ca il va lasa doar putin?
Am inteles (din ce pronunta el nu inteleg f bine) ca se intampla lucruri importante in lume zilele astea...chestie care incepe deja sa ma infricoseze pt ca o leg de ce scria zilele trecute Rebbie pe twitter ca urmeaza chestii interesante....hmmm.
Astia or vor sa ne innebuneasca, ori nu mai pot tine secretul... daca l-or sti...


Edit: m-am mai uitat de vreo 2 ori si pt mine este aproape 100% ca nu este aceeasi persoana ca la Larry King pt ca: are vocea putin mai groasa aici in filmulet fata de acolo la interviu, are sprincenele altfel si mai sterse, are ochii mai putin reliefati si mai deschisi, are cumva alta forma a fetei...si acum nu mai stiu...dar per total eu cred ca nu e identic cu cel din filmulet.


Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Dana, se zvoneste pe un site pe care il frecventam noi, unele, ca acest clip a fost anuntat cu cateva zile in urma si tot atunci ar fi spus ca nu va fi postat decat o zi.Vom vedea cat e de adevarat. Da,cred ca se leaga de ceea ce scria Rebbie pe twitter.
Despre conceptul de dublu, oglinda etc. http://www.sud-est.md/numere/20080620/article_7/

Mergi la inceput