King of Pop (13) - discutii generale

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Neata!
Bai lamuriti-ma va rog si pe mine: care e treaba cu trocul intre pacea in orientul Mijlociu si disparitia lui MJ ca eu nu pricep?!
Recunosc, nu le am pe-astea cu manevrele politice, insa nu vad logica si legatura.
Astept sa ma lumineze cineva




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui Medy6

Purple, jos palaria (in spiritul celor de la pro tv) pentru documentare/cercetare !
Observati si pozele postate in data de 09.10. pe acest site
http://sites.google.com/site/whereismichaeljackson/last-news2/octombrie-2009


Apropos de poze, Michael se uita cam cu interes la insulitzele alea de pe harta... hmmm...Pe care s-o aleg? Care o avea pomii mai desi?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

dana, mintea mea de blonda pricepe ca de fapt e vorba de o manipulare a maselor. si cum MJ era atat de iubit si deja era un fenomen, celor care se ocupa de manevrat le-ar fi mai usor sa, induca masa mare de fani ai lui MJ, in teoriile lor si sa le serveasca ca si suport pentru ce au ei de facut. am inteles bine oare?

insa fanii MJ nu cred chiar tot ce se spune. sunt convinsa ca multi, enorm de multi isi pun intrebari...si cred din ce in ce mai putin in ce se sutine ca varianta oficiala.

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AliaXa spune:

[quote]citat din mesajul lui danat

Neata!
Bai lamuriti-ma va rog si pe mine: care e treaba cu trocul intre pacea in orientul Mijlociu si disparitia lui MJ ca eu nu pricep?!
Recunosc, nu le am pe-astea cu manevrele politice, insa nu vad logica si legatura.
Astept sa ma lumineze cineva

O sa incerc sa explic ceea ce nici eu nu inteleg in cele mai mici detalii. Asta fiindca nu avem pregatire in domeniu. Cand am zis asta, n-am mai dezvoltat, fiindca e pe undeva prin site mai pe larg. Ideea e urmatoarea: MJ ar fi putut servi drept moneda de schimb intre arabi (sau coreeni) si americani. In felul asta, MJ si-ar fi castigat linistea dorita, americanii-petrol sau promisiuni politice (gandeste-te cat de incordate sunt relatiile, ca permanent exista teama unui atac "terorist"/nuclear. poate iesirea din criza a SUA depinde de un mic gest al celorlalti), iar arabii l-ar fi castigat pe MJ, ceea ce nu e deloc un avantaj de neglijat, si alte intelegeri. Incalcite sunt caile diplomatiei, s-ar putea sa fie mult mai complexa treaba. In orice caz, astfel de conventii s-au facut in istorie, se fac si azi, dar cele mai multe raman nestiute si nevazute de opinia publica. Iar MJ, zapacit cum e, dar si preocupat de viata/pacea/sanatatea planetara, nu vad de ce nu ar fi acceptat
Ideea mi-a venit urmarind activitatea lui Obama in zilele de dinainte si de dupa moartea lui Michael. Toata actvitatea lui s/a invartit in jurul Iranului. Pe urma pakistan, afganistan. Numai Asia era pe ordinea de zi. In ziua memorialului, s-a intalnit cu seful securitatii ruse (echivalentul CIA). Apoi, liniste totala. Doar dineuri oficiale, bla, bla. Apoi, se produce minunea: in urma negocierilor, sunt eliberate cele doua jurnaliste americane din Coreea. Michael a vrut sa-l sune pe presedintele Coreei ca sa-i ceara sa le elibereze, bazandu-se pe argumente ca: presedintelui ii place cum canta MJ si cum se imbraca (simpatic de naiv!si totusi...nu asa naiv). De unde stim ca n/a facut-o? Mai trece un pic si Obama ia Nobelul pt Pace. Chiar daca nu suntem experti in asemenea misculatii, tot observam ca trebuie sa fie o legatura intre una si alta.
Nu stiu daca exista teoria asta si prin alte parti, mai bine expusa, ca te-as trimite acolo. In general, stiu ce "imprumut" si de unde. dar legatura Nobel-Michael m-a pocnit instantaneu cand am auzit stirea. Pe urma, i-am gasit pe reverenzii respectivi tragandu-se de sireturi cu presedintele SUA.
In fine, sper ca, intr-o buna zi, voi avea timp sa apuc sa dezvolt teoria asta ca lumea. Pana atunci, va multumesc ca ma cititi. Si eu pe voi...:) This is for Michael!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

OOOO...ai venit pe taramurile noastre
Welcome




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Purple, o stii pe AliaXa?

AliaXa, foarte interesant ce scrii. Bine ai venit printre noi!



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Purple, o stii pe AliaXa?

AliaXa, foarte interesant ce scrii. Bine ai venit printre noi!





Nu o stiu decat fff. putin, prin intermediul site-ului ei. I-am spus de forumul nostru. Ma bucur ca s-a hotarat sa scrie.
Ea e cea care scrie http://sites.google.com/site/whereismichaeljackson


AM PUS PE MAIL SI PARTEA a 4-a . Greu, foarte greu. Si asta se misca de nu il poti urmari. Am incercat din nou, pe scurt.
Daca vreti sa va uitati din nou la partea a 3-a. Am facut un up-date scurt. Asta ramane finalul. Sunt curioasa daca observati un lucru, eveniment comun la toti cei despre care am scris pana acum.





www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

We, the worldwide fan community who love, respect and honour Michael Jackson are united in their defiance of Shmuley's act of betrayal. We do not support this book in any way. It is a total violation of Michael's right to privacy, and we believe the publication of the content of these tapes to be a breach of the trust Michael placed in Shmuley. We, the members of the worldwide fan community will not join Shmuley in his betrayal, and we will not help him profit from his deception of Michael. Not only will we not buy the book, we also send a clear message to all others who seek to attack the truth, beauty and integrity of Michael's memory. This statement is a declaration of our intent. We as a community will not support or tolerate any such attacks on Michael's name, memory or legacy in any way, and we actively protect Michael's legacy and rights - not only for Michael and his children who survive him, but for all of us who choose to honour what Michael achieved, endured and gave here. He lives whenever and wherever he is remembered. And we choose to remember him with love. "

This is a worldwide call to all the fans: Please paste this ' Declaration of Intent ' everywhere on youtube, facebook and every Michael Jackson site worldwide and especially in your own country. Shmuley will be attempting to sell this book worldwide. We, the fans can limit his effectiveness by letting everyone know this book is available for download. We, the fans support the products and initiatives Sony and the ' Estate' produce as this benefits Michael's estate and his children. That is why the fans community supports this site, but we will not allow Shmuley and other opportunists to profit from Michael's death and, more than that, we will not the beautiful memory of Michael to be dishonoured and taken away from us. Please paste this everywhere and note that the book this statement refers to is available for audio play free at youtube and download free at the Forum part of this site and other public access sites. If you have already bought Shmuley's book, why not return it and get your money back.

For Michael.


Te confesezi unui preot iar el te inregistreaza pe ascuns si iti face publica confesiunea. Cum v-at simtii daca vi s-ar intampa asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pai comun pare Million Family March ala, nu? Sau..
Legatura cu Obama...
Legatura cu lumea araba..

Habar nu am, sunt si mai confuza decat dupa primele parti. Purple, cum adica asta e finalu, pai ne arunci atata informatie si nu ne spui care e legatura ta intre toate astea si de ce astia ar reprezenta The Who?


Nu am stiut cine e AliaXa dar ma bucur sa o avem printre noi, mai ales ca ii impartasim nelamuririle.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

AliaXa bine ai venit si multumesc pt lamuriri!

Si eu tot nu inteleg ceva...(deh , bruneta dar de fapt neuronul meu singuratic si blond zburda pe-afara prin viscol )
Ce avantaj ar fi avut arabii / coreeni castigandu-l pe Michael??? Atit timp cat el nu va mai profesa, deci ciu-ciu venituri din concerte, apoi muzica lui e deja vanduta pe drepturi altora (banuiesc)...deci nu vad profitul celor care l-au capatat pe MJ....

(parca ar fi o marfa saracul )

Si de ce s-ar fi intamplat acum? cand erau anuntate concertele? De ce nu ar fi putut-o face asa, oricand?
La mine zau de se leaga...






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput