Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bubulina, sa-ti traiasca nepotica!
Sa fie mancacioasa, somnoroasa si necolicoasa!

Cristina, nu stiu ce-as putea spune ca sa iti pot alina suferinta....

Fug ca imi vine nepoata mijlocie sa doarma la noi!

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubu, sa-ti traiasca nepotica!!! Ati scapat de un stres!

Sa va fie de bine intalneala! Si puneti pozeee!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Sa-ti traiasca nepotica, Bubulina!! sa fie sanatoasa si papacioasa!!! in sfarsit...
tuchi, ce ghinion pe Ili, sa treaca..
so, am ratat Mimo si Vladut..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

in primul rand vreu sa te salut si eu Cristina ca nu am apucat deloc....nu de putine ori ma gadeam la tine ca nu mai scrii(mi-ai ramas tu in minte cand ziceai ca vine sotul tau de la servici si isi da si el cu parerea despre cum se cresc copii- sper ca nu gresesc!!!)...asa ca ma bucur mult ca ai revenit pe crenguta...chiaar daca nu ai citit fetele te-au strigat de multe ori la apel....

cat despre mama ta....sincer...nu am cuvinte.....roaga-te mult...poate Dumnezeu face o minune....chiar daca doctorii au zis altceva.....

Bubule...pai da si detalii...cum a nascut pana la urma??...natural??? ceza??? a venit Tutu???

oricum bine ca sunt bine amandoua....sa-ti traisca nepotica, sa fie sanatoasa si numai bine ii doresc!!!!

pai cum mai Naty....ai cunoscut-o si tu pe Antonia???....ia mai gandeste-te .......ce este prima oara cand o vezi????

Tuchi lasa-l pe Surub in pace.....cred ca de bucurie l-a tras pe Vladutz de obraz,in nici un caz de rautate......de Ili ce sa zic...imi pare nespus de rau mai ales ca se alerga cu Antonia.........fi-ar al nabii de lant.....si noi cat era parcul de mare si ferit de pericole nu ne gaseam alt loc de vorba......



IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

si mie mi-a placut mult in parc....chiar fain la facut Piedone....na, ca am inceput campania electorala ........imi pare rau ca nu am putut sta si eu de vorba cu voi mai mult...ati vazut-o pe Antonia ca nu sta locului....eu eram epuizata si ea tot mai vroia la tobogane si mai ales la tubul ala de metal...ca se baga pe acolo, iesea pe alta parte....s-a jucat cu o fetita care statea la un cap si ea la celalalt....si se ridicau in acelasi timp se lasau in jos ......

chiar astept poze....ca nici macar o poza nu am facut si eu...decat daca m-atgi prins vreuna in miscare....

Luny nu mi-ai zis unde sunt poneii....de fapt, am vrut la un moment dat sa te intreb si am uitat, ca a trebuit sa fug dupa Antonia.....

Stela si Cleme ziceai ca veniti si voi......

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Salutare, salutare, iertare ca dau buzna, dar sunt cam disperata...
De vreo doua sapt. ma chinui cu o iritatie de scutec a ANdreutzei ca sa aflu intr-un final ca e de fapt candidoza de scutec... Am primit trei tratamente diferite de la 3 medici diferiti. Nici unul nu pare a da rezultate... A facut si niste pustule albe acolo, ca sa nu mai zic ce usturimi pe bietul copil... O tin de cateva zile si fara scutec, doar-doar. Chestia care ma ingrijoreaza tare e ca-mi face acum si febra, oscileaza intre 38,2-38,5. I-am dat nurofen pe la 4,30 si pe la 9 panadol, insa mi-e teama peste noapte, nu mai stiu ce sa fac...
Please,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Cristina
Bitza Andra baga la Cheerios (dar nu din aia dulci - ci simpli, asa am luat intotdeauna) si ii mai plac si din porumb- nu fulgi (tot asa neindulciti).

Gingiutza e mai bine azi.. oricum am renuntat la periat dintii deocamdata si o sa am grija ce ii dau sa manance sa nu se loveasca acolo, ca sa se vindece mai repede.. pt gandurile bune!

Bubu sa traiasca nepotica mult asteptata!

offf Tuchi! Ilincutza cu buza sparta!
Cris imi pare rau ca vii si tu cu vesti rele!

ma duc sa-mi iubesc odorul, ca de ieri parca o iubesc si mai mult.. oare e posibil?




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Criss...Antonia cand a avut iritatia aia de scutec nasoala rau de tot....la recomandarea dr. ei i-am dat cu trei creme si de abia cu a treia a trecut: prima a fost fucidin, a doua nu mai stiu...ma duc sa ma uit poate maim tubul iar a treia a fost canesten........cu asta din urma a trecut super fain s-a vazut o ameliorare chiar dupa primele trei administrari

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ccris, sorry, chiar habar n-am cum te-as putea ajuta...Febra nu e mare-mare dar...Poate ar trebui dat la analize din pustulele alea
Bitzo, sigur ca de fapt pe Antonia am cunoscut-o atunci in Tineretului la Cafenea, dar atunci era un pui miiiic care sugea de la mami, acum e o domnisoara care alearga in toate directiile, zambeste, gesticuleaza si vorbeste....de-aia am zis ca acum am cunoscut-o
Cu Stela nush ce a fost insa Cleme saraca ieri nu mai intrase pe forum din lipsa de timp, ramasese cu ideea Herastraului...si cand am plecat de acasa, pe drum mi-a venit brusc in minte ca daca nu stie Cleme ca am schimbat locatia...i-am dat un sms cat stateam la semafor...si m-a sunat, ca nu avea cu ce sa ajunga, era prea departe. Tare ciuda mi-a fsot ca nu m-am gandit mai devreme, ca le luam eu cu masina I-a parut tare rau...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Criss, incearca si cu crema Sudocrem, data in strat gros si dupa fiecare schimbare de scutec. Cu febra... sa nu fie si o infectie urinara!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput