Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

m-am uitat...am gasit Nidoflor...dar nu sunt sigura daca asta a fost a doua....oricum eu zic sa-i dai cu Canesten.....
poate isi dau si fetele cu parerea......

Mihutza....sincera s afiu nu am vazut la noi simple fara miere.....dar nici nu am cautat in mod special............cum se mai simte ANDRUTZA???

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Fetelor, multumesc mult pentru sustinere!

Bitza, saru-mana! Acum o dau intai cu betadina si apoi cu nidoflor si parca-parca e ceva mai bine. Am si canesten in casa, dar mi-a fost teama sa-i dau.
Vad cum ii merge cu nidoflor si incerc si cu canesten.
Pe mine ma sperie febra, da, Nico, si eu ma tem de o infectie urinara. Si nu stiu pana luni ce as putea face. Pediatra ei e la Sibiu.
Cand am fost cu ea la Budimex, joi noapte, mi-a spus sa-i iau pipi pentru sumar de urina si urocultura, dar mi-a fost mila sa-i lipesc punguta pe ranile alea..
Mi-e ciuda ca am fost si la Medlife cu ea, am dat o groaza de bani si pe consultatie si pe tot felul de creme fara nici un rezultat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Toate alea rele s-au adunat in popoului bebelui meu, am venit racita cu ea de la mare si iritata la popou, cand i-a trecut raceala s-a agravat iritatia, acu si febra si uite-asa...of, of...
Sper ca macar voi sunteti bine, ca n-am mai avut timp de ramurica si nici dispozitie... Sunt si cu casa vraiste, ca m-am apucat de curatenie, am mai vopsit si lacuit cate ceva prin casa...

Va pupez si mai astept solutii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Criss, sanatate!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Hai cu pozele ca pic pe tastatura!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Bubu sa-ti traiasca nepotica si bine ca a nascut sora ta!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Asa, sa va zic: am vorbit cred ca o ora cu sora la telefon , era tare zglobie si povestea frumoooos
Tutu a venit, sigur, ca da! a sunat-o el de vreo 4-5 ori sa o intrebe care-i treaba ca sa ajunga la timp. A nascut normal pana la urma, le era teama ca nu se dilata repede, bebe era mare si ea mica in bazin. Dar a fost ok si a impins de 4 ori si gata. Au apucat-o niste contractii lungi si dureroase dintr-o data, la ora 4, a stat 3 contractii si s-a dus la spital, apoi la 7 si un pic a nascut! Rapida fata de data asta
Acum astepta sa mearga s-o alapteze si nu mai pot de nerabdare s-o vad maine!

Pozele de la intalneala inca nu le-am descarcat...calculatorul meu e full siimi trebuie un hard nou...daca imi da voie sa le pun si pe-astea va arat, daca nu, maine le descarc pe laptop.

Si mie imi pare rau ca nu ne-am luat la revedere de la Naty...si imi pare atat de rau pentru iubita mica Ilincuta cu buzitele ei sparte...of...m-am intos si am vazut-o fix cand dadea cu gura de bordura Bine ca nu are nimic la dintisori! Sebisor e tot un zambet si atat de scump! Mufarin e un dulce, imi place ca s-a blonzit, Stefu s-a indragostit de ta-su si i l-a rapit vreun sfert de ora si s-au jucat impreuna Mateiu e demential, vorbeste atat de multeeeeeeee , Antonia e o dulceata de fata, bucalata, inalta cu niste ochi superbi si ranjitaaa , Iuliuta cred ca o ia pe urmele lui Muf , titirez e, nici n-am apucat sa stam prea mult impreuna...si la final Dudulea putin timid si cu un zambet in coltul gurii, un dragut si el! si mai ales Teo , mi-a fost rusine sa-i spunca arata bineeee , Mimo, sa-i zici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Si va multumesc din suflet pentru urari, chiar i-am povestit de voi, ce galerie i-ati facut si cum ati incurajat-o si felicitat-o! Chiar am avut emotii mari de tot si un nod in gat cand am auzit de-o posibila cezariana...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Hei, va salut cu ultimele puteri!
Am ajuns si noi la intalnire dar tarziu de tot, era sapte. N-am mai fi venit daca nu trimitea CTLN SMS , ca eram varza de oboseala, dati peste cap cu programul de tot, vremea nu prea era imbietoare, daaarrr, n-am putut rezista tentatiei Din pacate, pe Naty si Luny le-am ratat "la mustata", asta e, ne-om vedea noi alta data, intr-o zi mai calda !
Pentru mine intalnirile astea sunt fascinante de fiecare data, pentru ca am mereu surpriza ca nu sunteti virtuale ci existati in "carne si oase" Si mai mult, surpriza placuta ca sunteti oameni cu care am ce discuta si aveti copii frumosi
Acum ca v-am laudat (PS Dudel nu s-a suparat mititelul ca a fost tras de obraji, cu prietenie si bucurie mi s-a parut si mie ), ma duc sa vad cu ce as putea sa ma imbrac maine la botez, ca de mine deloc n-am avut timp. Am cumparat mandrei mele pantofi cu toc (primii din viata ei de baietoaica rockerita razvratita ) si nu mi-a fost deloc usor Sunt mandra tare ca i-am gasit si lui Dudel niste cutii de bambus/ratan/paie ce-or fi in care am pus toate jucariile si-mi arata si mie casa intr-un fel din nou
Am citit atatea povesti triste despre parintii vostri, Dumnezeu sa-i ajute pe toti si pe voi sa fiti tari si sa rezistati : Valentina, Maia, Ioana, Cristina
Mi-e sufletul greu cand aud vesti din astea si nu pot decat sa ma umflu de plans ascultand iar si iar www.youtube.com/watch?v=CFr2-jF7F28" target="_blank">ruga pentru parinti

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubule, ma bucur ca nu a "taiat-o" pe sora ta pana la urma. Te cred ca abia astepti sa o vezi!

Poze nem, deci ma duc la nani .

Somn usor.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput