Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ne-am intalnit, ne-am conversat cat s-a putut, copii s-au jucat, a fost frumos, dar cam scurt, mai vreau!
avem si poze, descarcam si va aratam
eu astept musafiri, fratele lui iub cu pretena Ioana, e meci mare cu Craiova, facem si niste scoici si caracatita ca le-am adus din Gr..bem un vin alb, deci e de bine cred

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

am ajuns si noi pe la 8 acasa.....ii fac baita Antoniei ca nu mai rezista ...este trezita de la 3.....acum mananca niste cereale Cheerios, ne-a servit azi la Carffour pt reclama si a mancat toata cutiuta de cereale cu lapte....si i-am cumparat si ei.....voi le dati???pana acum nu i-am laut ca mi-era frica ca sunt cam dulci...dar vad ca nu sunt exagerate.....

revin....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Eu fac shaorme ca si noi avem musafiri

A NASCUT SIMOOOOOOOOO! La 7:15, o grasunica de 3,650 kg si 52 cm Maine ma duc la ea!

MI-a placut muuuult de tot in parc, am si vorbit, dar pe fuga, cum a zis Luny. revin cu poze si cu povesti mai incolo, dupa ce-l culc pe Stef.

Bitzo, eu ii dau si cheerios si chocapic, nesquic...ma rog toata gama nestle, pt. ca din astea papa Vlad in fiecare dimineata. Si automat isi ia o canuta, ii pun cateva si rontaie. Plus printre mese Si stafide! astea sunt rontaieli de baza la el!

Pup si revin!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Si eu ii dau cereale d-alea. Ii plac foarte mult. Cherios ii iau special ei, iar de la mine mai papa Cookie crisp.

Bubu ... bun venit pe lume piticuta mica!
Ce haios, sora ta are doar fete si tu doar baieti



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Cristina ... n-am cuvinte...



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

sara buna!
A fost asa de frumos si asa de scurt, si pentru mine s-a terminat asa de prost!
A cazut Ili rau de tot cu fata de bordura, are buzele sparte, nasul zgariat....e umflata toata si alintata....

Imi pare rau ca nu mi-am luat la revedere de la Naty, nu stiu cum si cand a plecat!
Si imi pare rau ca Seb la tras de obraji pe Vladutz!
Nu stiu ce-a avut, ca el nu face asa!



Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Va multumesc la toate ca ati avut rabdarea sa ma ascultati. Mi-a facut bine.

Bitza - eu le mai iau alor mei Cherios, de fapt lui Vladut, cand imi cere, dar musai sa guste si Dariuta, ca-i o mare pofticioasa, dar nu des, cam 1 data la 2-3 luni. Dar de cand cu mama, am devenit paranoica si foarte stricta in alimentatie. Eu am renuntat la orice aliment de origine animala, la copii inca le mai dau lapte, iaurt, carne de peste si cam atat. In rest doar legume si fructe, si cereale inm u i a te in apa.

Astept pozele de la intalneala, sunt curioasa sa vad cat au crescut puiutii.

Simo sa dea Dumnezeu nici sa nu treci prin clipe din astea. Eu nu sunt foarte atasata de ai mei, dar acuma sufar cum nu mi-am imaginat vreodata ca as putea suferi.

Am vazut ca avem muuulte burtici pe crenguta!!!
felicitari Simo, Vio, Elara, Valentina, GianiD, Simonette, Ursuleata, neliaCris, sper ca n-am uitat pe nimeni. Felicitari si pentru proaspetele mamici, Clodute, Blankar si Sovi - sa va creasca fetele mari si sanatoase!

Bubu - am citit ca te necajeai pentru Vladut ca e cam agresiv cu Stefan (sper ca nu incurc ceva) - ce sa zic, trecem si noi prin faze din astea...cateodata imi vine sa-i dau vreo doua lui Vladut pentru cum se poarta cu Dariuta, dar inca ma abtin. Mai ales de cand a inceput si ea sa-l muste

Tuchi tot pe drumuri? Cum de a reusit Seb sa-si sparga dintisorii? Tare groaza mi-i si mie de accidente din astea. Vladut e foarte neatent. Daria in schimb e foarte precauta. Daca vede ca poate sa cada, nu se aventureaza, imi cere ajutorul.

Blankar - sanatate multa lui Erik. Refa-i totusi urocultura. La Vladut cand avea reflux i-a iesit proteus o data, i-am dat antibiotic, dupa aia am repetat urocultura, iarasi i-a iesit Proteusul asta si dr de familie ne-a trimis la spital, unde i-au recoltat urina prin sonda si a iesit sterila urocultura.

Mihuta - cum mai e gingiuta Andrei?

V-am zis ca Daria e o mancacioasa de numa? Ma uimeste cat poate sa bage in ea, si totusi la 1 an si 4 luni avea 9,800 kg si 79-80 cm, si are un ten masliniu, mai ales acum vara e ca o ciocolatica. In parc toata lumea ne intreaba daca ne-am intors recent de la mare, de prin iunie ne tot intreaba.



Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Felicitari Bubu pentru nepotica!

Tuchi Nasol cu Ilinca, tocmai ce ma gandeam la dintisorii lui Surubel si acum si Ili cu buza sparta.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Salutare si de la mine!
Iulia a cazut la datorie franta, NUMAI dupa ce l-a strigat pe tacso (de vreo saptamana nu adoarme decat cu el, in max 30 de secunde dupa ce o mangaie nitel, atat-eu as putea sta si in cap, degeaba). Pt ea a fost suuper iesirea, a fost incantata. Eu practic n-am apucat aproape deloc sa vorbesc cu fetele, ca deh, fiind fara barbat cu mine, cine sa alerge dupa cupchil? Ma uitam cu jind in zare si le tot vedeam pe Luny, Tuchi si Vali sporovaind in timp ce taticii "lucrau" la leagane si tobogane...dar nici sa le invidiez nu apucam ca Iulia iar o lua in vreo directie Asa ca pe la 7 si ceva am cedat, deja ma dureau toate alea si mi-era frig si in ciuda urletelor ei de protest am luat-o pe sus si ne-am carat...Puii niste dulci, am cunoscut-o si eu in fine pe Antonia care e o zvarluga, Mufa e neschimbat ca fire dar muuult mai blond, Seb o veselie totala, Stefu si Matei ATAT de cuminti, ceva incredibil...
Felicitari sorelina de Bubu! Uf, zau ca mi-am luat o piatra de pe inima, ca nu-mi placea deloc situatia...Sa traiasca mica printesa si sa fie sanatoasa!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Tuchi, imi pare rau de Ili Imi pare si mie rau ca nu ne-am luat la revedere dar, cand e de plecat, cu Iulia nu se poate sta la negocieri DELOC, luat pe sus si gata!!
Care Vladut a fost tras de obraji? A venit Mimo pana la urma si i-am ratat?

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput