Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Felicitari Ioana pentru gemenuti!!!!!!! Ce ma bucur cand aud vesti de genul asta ca tare mi-as fi dorit si eu la prima sarcina sa fie 2.
Felicitari inca o data si sa ai grija de voi!!!!

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Neata.Ce fac burticutele?Pe mine m-a durut urta foarte tare aseara.Era programat sa iesim aseara in oras dar...s-a amanat tot din cauza burticii.
babyangella al doilea bebe iese baiat.Tereza Martina nu cred ca e nume de baiat,nu?

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Felicitari Ioana pentru gemenuti!!!!!!! Ce ma bucur cand aud vesti de genul asta ca tare mi-as fi dorit si eu la prima sarcina sa fie 2.
Felicitari inca o data si sa ai grija de voi!!!!

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

ioana felicitari pentru gemeni

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Fetelor eu va las,atat pe ziua de azi...ne auzim maine.Eu fug la coafor sa ma aranjez putin,sa-mi fac unghiutele si apoi pe la cumparaturi putin.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Neatza burtici,
sper ca sunteti cu toate sanatoase si voioase si ca simptomele neplacute au inceput sa se diminueze (doar ne facem mari, nu?)

Nibi_Niki, nici eu nu am nici un fel de simptome de sarcina si merg mereu cu emotii la control si stau stresata pana ii aud inimioara. Fiecare femeie poarta sarcina in felul ei si de asemenea am auzit ca asta nu inseamna ca la urmatorii copii o sa avem acelasi tip de sarcina.

Alesicoo eu zic sa nu te stresezi si sa mai astepti cu testul, dar stiu ca uneori asteptarea si incertitudinea sunt greu de purtat.

Lindal te-am notat la "presimtiri" cu fetita, o sa fac o revizuire a listei deseara sa vad ce rezultate avem deja. asta "just for fun", sunt curioasa daca avem mai mult de 50% de presimtiri corecte.

Ioana, felicitari pt bebelusi, sa creasca mari, sanatosi si voiosi.

In rest toate bune, incerc sa imi fac curaj sa anunt azi sefii, doar azi am 13 saptamani si in curand o sa inceapa sa se vada si nu am chef sa umblu cu burta trasa pe coridoare asa sunt eu, un adevarat "chicken"...
va pup pe toate si va urez o zi minunata.


Ina 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata burticute,

Uite si cafeluta cu laptic

Multumesc mult tuturor fetelor pentru felicitari si sustinere. E extraordinar. Si faptul de a avea baiat nu ma intristeaza, deranjeaza, chiar asa de tare, doar ca mi-as dori o fetita cu fundite .

Oana, hai curaj, ca trece, e adevarat ca obosim mult mai repede, nu mai avem aceeasi rabdare, dar ce bine e cand ne asezam seara, ne relaxam spatele si ne mangaiem pe burtica, adormind cu gandul la bebe .

Nemary, sigur, sigur va fi bine. Sa nu faci ca mine, sa te stresezi , ca zau nu e bine .

Mralu, LA MULTI ANI! pentru ieri de fapt, acum am remarcat, scuze . Sa fii fericita, sanatoasa si implinita.

Ioana, felicitari. Doamne ajuta. Atat de frumos trebuie sa fie - identici! Sa ne vedem cu bine la scutece, ai grija de burticuta ta

Noi azi plecam la bunici, unde o sa petrcem sarbatoarea de sfarsit de ramadan. Revenim abia marti, asa ca wkeend placut tuturor, bafta fetelor care au luni si marti ecograf, (Ellanik, vii cu carucior?) si zile cat mai linistite



Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 16+ sapt

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

neata viitoare mamici frumoase cu burtici in crestere
eu sunt fff trista... inafara de simptomele sanilor aceea secretie ca "albusul"de ou...nu simt nimiccc.... nu oboseala.. nu urinare deasaaaa
parca simt ca nu e bb..si tot imi vine sa ma duc la farmacie.....dar cred ca e prea devreme totusi nu?pe 14 a fost ovulatia... cu toate ca pe mine m-a intepa ovarul stg toata sapt asta
offf imi cer iertare ca scriu aici..unde voi aveti o odisee superba....dar poate mai primesc sfaturi de la fete care sunt la a 2a sarcina...de fatp de la toate fetele

HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB


nu e obligatoriu sa ai simptome. eu la niciuna dintre sarcini nu am avut. cel putin acum am fost de coma, eu tot asteptam sa-mi vina CM sa fac cauterizare pe col si el nu mai venea. il sun pe doc si el imi spune sa fac test, dar eu ii spun ca nu am de ce ca noi ne-am protejat.
si am facu test cam la 7 zile dupa ce trebuia sa-mi vina CM.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 11+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

o sa mai astept pana sapt viitoare spre sfarsit...28-29 cam asa si atunci mai fac un test...si daca nici atunci nu se pozitiveaza...nu mai stiu ce sa zic



Citat:
citat din mesajul lui nemary

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

neata viitoare mamici frumoase cu burtici in crestere
eu sunt fff trista... inafara de simptomele sanilor aceea secretie ca "albusul"de ou...nu simt nimiccc.... nu oboseala.. nu urinare deasaaaa
parca simt ca nu e bb..si tot imi vine sa ma duc la farmacie.....dar cred ca e prea devreme totusi nu?pe 14 a fost ovulatia... cu toate ca pe mine m-a intepa ovarul stg toata sapt asta
offf imi cer iertare ca scriu aici..unde voi aveti o odisee superba....dar poate mai primesc sfaturi de la fete care sunt la a 2a sarcina...de fatp de la toate fetele

HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB


nu e obligatoriu sa ai simptome. eu la niciuna dintre sarcini nu am avut. cel putin acum am fost de coma, eu tot asteptam sa-mi vina CM sa fac cauterizare pe col si el nu mai venea. il sun pe doc si el imi spune sa fac test, dar eu ii spun ca nu am de ce ca noi ne-am protejat.
si am facu test cam la 7 zile dupa ce trebuia sa-mi vina CM.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 11+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria





HAIDE BEBE LA MAMII IN BURTICA!!!
Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Neata:)

Eu raportez o ameteala incredibila de dimineata!:(

Ioana e adorabila ideea gemenilor! DOI! DOI! IDENTICI! frumosi si dragalasi:) mance-i Gaby de minunati! baieti sa fie daca tu vrei!

Delia buna dimineata! cafea?

NU MAI SUFAR RECLAMA ASTA DE LA IKEA! NU O MAI SUFAR! AM AJUNS SA ZIC CA NU MAI CALC IN IKEA! DA CHIAR NU POT INTRA SA MA RELAXEZ MACAR AICI SA NU DAU DE O RECLAMA CARE NU STA LA LOCUL EI???? MODERATORI VA ROG OPRITI DRACOVENIA CA STRESAM COPII CU PROSTIA!

Ellanik pai sa zici recomandarile si pt libanez, ca noi mergem cuminti de fiecare data la Nur Kaptan. am incercat ieri sa fac un orez salbatic si a iesit cu un gust de pasta de lipit... bleaxx!!!

IARA A INTRAT RECLAMA DE LA IKEA!

Alesicoo nu cred ca e cazul sa faci un test in fiecare zi! stai linistita, o sa vina bebe cand nu te astepti! stiu ca eun cliseu, dar chiar asa e!

iara a intrat reclama! eu plec... ca innebunesc de nervi cu aberatia asta de reclama!



Bebe in 16 saptamani
www.gabyhila.blogspot.com

Mergi la inceput