Burtici fericite de septembrie-octombrie (203)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Buna dimineata gravidute si mamici frumoase

Venim si noi cu rugamintea sa ne votati in concursul Klorane, multumim si speram ca nu v-am suparat/deranjat.

am cu mult drag

de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Nela, eu te-am ratat in piscina. Ia da tu incoa' la moi link cu pozele sa te vaz in actiune... Pls

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

La multi ani, Nela si Andre!!! Sa fiti fericite si sanatoase ! Si va doresc o zi minunata!

Andre ce frumos bilant, ce frumoase concluzii! Mai ales tati de Chiara ca vine la tine

Adriana multumesc . Si mie mi se pare cam mare burtica mea

pazza si tu ca mine, avem burtica mare la saptamani mai putine . Diferenta e ca la tine numai burta e de tine

anomis bun venit acasa!!! Daca ai reusit sa intri pe calculator, e de bine . Stiu ce frustrant e sa scrii un mesaj si sa-l pierzi . Buunnn deci ma regasesc in treaba cu instructiunile pentru bebe... sa inteleg ca cele care nu scriu asa ceva stiu aceste lucruri? De unde?

Of, si iarasi sper sa intre cineva sa-ti raspunda cu sanii, cat dureasca treaba asta dureroasa... Cate probleme apar pe care nu le gasim in carti...

Pupam "purcelul" si nici nu realizasem de asta pana cand ai zis tu . Poate pentru ca uite, nu m-am priceput sa dau raspunsuri...

Iupiii, a nascut Hatsumono As fi vrut sa facem galerie...

Felicitari Hatsumono! Bun venit pe lume, Leon Mihail!

Sa fiti sanatosi si sa va aduca puiul numai bucurii! Abia asteptam pozele si povestea!

ionika multumesc mult... Uite ca eu ma vad pe mine elefantica si pe tine nu, asa ca... e clar! Totul e in capul nostru!

Adi hai ca ma emotionez de tot deja . Mie mi se pare ca sunt imensa, si nu e doar in mintea mea ca acum vad ca nu prea am haine grosute care sa ma incapa . Asa ca priveste partea buna cu vara la voi, va fi mult mai usor de gasit haine si imbracaminte comoda si vei slabi foarte foarte repede! Si plimbari cu Lisa si cu puiul... si baita, si soare...

Am notat comanda , vine imediat . Chiar ieri a facut mami peste 10 kile de vinete

Hihihi nu ma emotiona ca te apropii de termen, ca apoi nu mai are ce sa ma retina . Stii ca eu stau pe baricade ca trebuie sa nasc dupa tine

Oana ce minunata e dedicatia din Doamna si Vagabondul!

Alex multumim de capitol . Si eu urasc reclama asta, nu inteleg de ce nu putea sta numai in dreapta. Se tot ruleaza aiai si nu vad deloc ce scriu in dreapta pe sub ea... (si degeaba o inchid o data...)

Ce muzica buna in dimineata asta!

Kinga Multumesc mult! Eu chiar nu credeam ca arata asa bine pozele astea.

Ohooo Maria pai poate asa e regula in cuplurile astea cu barbatii mai tineri, sa fie si descurcareti . Felicitari pentru noua masinuta! Sa va poarte numai sanatosi si fericiti! Si cat ma bucur ca ati reusit sa o cumparati inainte s-o vindeti astalalta... Si exact ce va doreati!

pana nu ai zis tu, uitasem ca Andra statea pe aici noptile tarziu de tot...

Arsurile poate vor trece cand coboara puiul si nu te mai apasa pe stomac . Ma bucur ca au trecut durerile de spate si ca imediat ii dai liber la bebe!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Adi uite aici poti vedea delfinasul mami de strutza

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Poate fac si curat, ca am ajutoare uite asa - http://www.youtube.com/watch?v=nN1BegE3QR0&NR=1 - Snow White finds the dwarfs house / The Silly Song

AMR 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

ahhh si inca ceva...am vazut mami frumoasa ca un trandafiras cu burtica mare si bronzata...ralukarati minunat. nu te mai stresa degeaba...ce...si eu am pus vreo 19 de acum. asa ca e ok...ne luam de mana si mergem la alergat...

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


Adi,
Multumesc frumos pentru raspunsuri, o sa incerc si eu metoda voastra de ragait, din ce spui tu la Lisa, era doar un Ghiort, la Dinutu sunt 2-3... poate chiar mai multi.
Dinutu, e asa de mic si necajit, ca nu mai apuca si tztza 2 , dar o scoatem noi la capat, si cu pompa si cu pompita umana.....

Am rezolvat si cu Pediatru, Thanks God!

Vad ca Oana a dat drumul la party, oare ce o face Nela, prajituri sau naste?

Pup fete dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

cat despre masina...el voia peugeot 306 sau tot fiesta...dar eu nu si nu...ca fiat...si pe prima care am vazut-o am si luat-o. nici nu mi-a venit sa cred cand vine aseara si zice...hai la aparat sa scoatem banii. si apoi ca un romantic ce e m-a dus sa ma plimbe prin centru sa-mi arate tamisa noaptea prin cartierele de bogatasi...si sa vedem dk ne lasa masina pe undeva prin drum. si nu ne-a lasat...a fost fata de treaba.

azi am in plan sa-mi pun muzica pe ipod, sa mai calc vreo 2 rufe si sa termin birthplanul ala ca e 3 randuri si nu sunt in stare sa-l gat. mama lui de birth plan.

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neata la burticutele mele si mamicute
In primul rand
FELICITARI HAPPY_UKA,IOANNA81,ANOMIS28,VIK_CJ,DIANA2007,PANDA77,DANUTA1979,ADINUS8,ANDRAIULIA BUN VENIT PE LUME BEBE CARINA MARIA,CAROL IOAN,DINU ANDREI,ISABELA MARIA,SONIA TEODORA,MIRUNA,IOANA MARIA ALEXANDRA,SONIA,SOPHIE AMELIE,SA FITI SANATOSI SI PAPACIOSI SI SA VA BUCURATI DE FAMILIILE VOASTRE

Noi am ajuns ieri acasa,eu am intrat in panica cand am plecat din spital si in masina plangeam si ma intrebam ce fac eu cu el asa mic ,noroc ca drumul de la spital pana acasa dureaza 5 minute si am fost pusa in fata faptului implinit
Nu stiam daca apa e buna pt lapte,daca pot sa-i dau ceai,daca e prea infofolit sau ii e frig am inebunit pe toata lumea dar pana seara mi-am revenit,sg lucrul cu care nu ma descurc inca e sa-i pun pampersul caci da din picioare si nu il strang cum trebuie dar sunt sigura ca o sa ma descurc
Bebicu e cuminte,nu plange decat daca ii e foame,nici macar de pampers nu cere sa fie schimbat,azi-noapte mi-a mancat la 4 ore chiar si asa eu nu am putut dormi cine stie ce si cand am atipit am visat numai prostii,ca pierdusem sora-mea copilul,ca picase din pat...sunt nebuna nu-i asa?!
Referitor la sentimentele de a fi mama...cand l-am vazut prima oara mi s-a parut atat de mic si nu credeam ca e al meu,lacrimile iti vin fara sa vrei si incet incet realizezi ca fiinta aia mica a iesit din tine si a miscat in burtica ta.In spital din cauza ca nu l-am alaptat il vedeam destul de rar si nu aveam timp sa realizez ca am un sufletel care depinde de mine dar in momentul cand am ajuns acs s-a schimbat situatia si credeti-ma fetelor ca desi prima oara cand s-a inecat cu laptic am intrat in panica,l-am speriat si pe el si am inceput sa plang acum mi se pare ceva normal,D-zeu te intareste si iti da puterea si luciditatea de a fi mamica,lucru care nu se poate compara cu altceva,nu exista sentiment mai placut pe lume si satisfactie mai mare
Legat de cezariana,la mine a fost mai dureroasa dupa trezire,am vomitat foarte mult dar asta din cauza ca apucasem sa mananc la nunta.Au vrut sa-mi faca rahie dar am intrat in panica,in sensul ca imi era frica sa stau sa il aud daca plange,ma gandeam ca daca nu plange eu mor acolo pe masa asa ca am cerut totala.Prima zi a fost ai grea,a doua zi deja imi pusesem protezele si mergeam,deci nu e atat de greu
Referitor la doctori,doctorul meu si mana a doua nu mi-au luat nici un ban,anestezista un milion iar la neonatolog nu s-a dat nici un ban,nu ma intrebati de ce,eu am aflat abia la 2 zile.I-am dat eu doctorului o sticla de whisky si un cos mare cu trandafiri iar la mana a doua un whisky.Asistentele,majoritatea nu au vrut nici un ban,infirmierele asteptau toate iar sus la neonatologie iarasi nu am dat bani,decat 2 buchete de flori la 2 doctorite,dintre care una a fost minunata(desi toata lumea ma avertizase sa ma feresc de ea),ma invatat o groaza de chestii folositoare si a avut grija de bebicu meu
Au venit si cei de la ACASA ca sa il filmeze pe printisor,eu nu eram in apele mele asa ca nu prea am habar de ce va iesi.
De Alin ce sa va zic,ca ma sunat cand a aparut reportajul in ziar,ca sa-mi traiasca,sa fim sanatosi.Apoi ma intrebat ca ce facem,suntem bine,ca cu cine seamana baiatu etc.La 2 zile a zis ca vine sa treaca copilul si i-am zis ca nu am nevoie...Miercuri a venit sa-l vada,initial nu am vrut sa-l las dar apoi am zis ca ma vede D-zeu,a fost sus cu sora-mea sa-l vada,a vazut ca e picatura din el ,imi tot trimite mesaje sa vada cum sunt daca am nevoie de ceva si ce face bebe,dar nu are nici o sansa cu mine sa faca pe bunu samaritean
De nebuna de surioara a mea ce sa va spun ca a plecat cand a auzit ca n-am internat si a condus 2200 km fara sa doarma ca sa vina sa ne vada
Deocamdata atat despre noi,stiu ca am scris o placinta mareeee,dar scriu la ea de la ora 8
Va pupic burticutelor,sa aveti nasteri usoare si habar nu aveti ce greu imi e ca nu mai am timp sa intru dar ne revenim noi

37+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

ahhh si inca ceva...am vazut mami frumoasa ca un trandafiras cu burtica mare si bronzata...ralukarati minunat. nu te mai stresa degeaba...ce...si eu am pus vreo 19 de acum. asa ca e ok...ne luam de mana si mergem la alergat...

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2 SAPTAMANI



Multumesc mult. Ma simt din ce in ce mai bine . Abia astept sa ne incurajam una pe alta la sport

35+ Alex

Mergi la inceput