Burtici fericite de septembrie-octombrie (203)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

cat despre masina...el voia peugeot 306 sau tot fiesta...dar eu nu si nu...ca fiat...si pe prima care am vazut-o am si luat-o. nici nu mi-a venit sa cred cand vine aseara si zice...hai la aparat sa scoatem banii. si apoi ca un romantic ce e m-a dus sa ma plimbe prin centru sa-mi arate tamisa noaptea prin cartierele de bogatasi...si sa vedem dk ne lasa masina pe undeva prin drum. si nu ne-a lasat...a fost fata de treaba.

azi am in plan sa-mi pun muzica pe ipod, sa mai calc vreo 2 rufe si sa termin birthplanul ala ca e 3 randuri si nu sunt in stare sa-l gat. mama lui de birth plan.

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2 SAPTAMANI



E clar ca a fost soarta cu masina... si ce romantic...

Ce muzica iti pui? Pentru travaliu alegi ceva special relaxant sau muzica ta preferata? Nu ai pe ce sa-ti pui si softul ala de cronometrat contractii al Mihaelei? Cred ca e super sa nu ai de scris ore si minute

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Trebuie sa fug putin. Mada am vazut ca ai scris acuma mesaj, abia astept sa ma intorc sa-l citesc! Ma bucur mult ca ati sosit cu bine acasa!!!

35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

nu am reusit sa recuperez cap,202 dar am vazut noutati:

Manga, felicitari pentru buburuza, sa nu aveti decat calatorii de placere cu ea .
Multam fain de informatia cu temperatura, chiar ma gandeam la voi, fetele din UK ca nu aveti probleme cu lactatia si sanii, tip Pamela , pentru ca aveti lactation consultants (am cautat si eu..... aici.... nu se exista )

Raluk, esti o bomboana, ca de obicei.Cu Kg nu te stresa, eu am intrat in maternitate cu 17 in plus si am dat in acele 3 zile 11 kg jos, so.... don't worry. Sunt convinsa ca o sa mai slabesc si acum stand acasa cu bebe, ca deh, grija, nesomn.....

Si am vazut poza cu baia strutelor regale .
Nela, ce bine te simteai tu acolo, mmmmmm mi-ai facut pofta de o baie relaxanta intr-o piscina....., visez acum .

Fetelor, cand ma uit la bebe, ma apuca plansul, de bucurie, de emotie dar si de frica. Mi-e teama pentru el, e asa de mic si are atata nevoie de noi, si eu ..... nu mai stiu nimic din tot ce am citit, ca teoria.... e usoara. Dar ma tin tare ca stiu ca e furtuna aceea hormonala de dupa nastere care va trece.... Doamne Ajuta!

pup fete cucuiete





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Mada, bine ai ajuns acasa.
Asa de bine te inteleg, ca putem plange amandoua in cor, dar fara sa ne simta bebicii.....

cu drag mami frumoasa si curajoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ANOMIS asa am patit si eu,cand am plecat cu el de la neonatologie parca nu mai eram eu,intrasem in panica,vroiam sa-l las acolo sa se faca mai mare si sa il iau cand ma simt sigura pe mine dar dupa cateva ore sa vezi ce il intorceam si manevram pe toate partile,ba chiar azi-noapte am fost singura care i-am dat sa pape,sa inecat,a sughitat si nu m-am panicat.Am trezit-o pe verisoara lui mama doar sa-l schimbe de pampers si sa-l infase,caci se sperie de manutele lui,da din picioruse si oboseste rau.
Asa ca stai linistita cat de curand vor intra toate pe fagasul normal si nu vei mai avea frica de nimik
Apropo de faza am uitat tot ce am citit,asa am patit si eu,am sunat-o pe MONICA si pe RAMONA sa le intreb daca sa dau lapte la bebic,de ce nu a mai facut cacalici de cand am venit si cate si mai cate,deci e ceva normal,cand esti panicata creierul refuza sa-si mai aminteasca ceva ce stiai

37+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor, mamici si viitoare mamici.

NU stiu daca ma mai tineti minte, am fost mai putin activa pe forum, dar numai cu scrisul, caci de citit v-am tot citit, insa niciodata nu am putut tine pasul cu voi, la cat de repede scrieti.

In primul rand vreau sa urez proaspetelor mamici FELICITARI PENTRU NOII MEMBRI AI FAMILIEI, SA VA BUCURATI DE EI SI DE MINUNATUL SENTIMENT DE A TINE LA PIEPTUL VOSTRU MINUNEA MICA!

De acest frumos sentiment ne bucuram si noi pentru a doua oara de cand a venit pe lume RIANNA-ANDREEA, 4.300kg, 55cm, la ora 15.50 pe data de 10 septembrie, scor APGAR 9,, nascuta in cele din urma prin cezariana dupa incercarea de a veni pe lume prin nastere naturala.

Acum incercam sa ne acomodam cu durerile, lipsa relativa de lapte- luam si supliment de lapte praf, ca nu ne ajunge ce are mami- programul Riannei si permanenta uimire de a o avea in sfarsit acasa.


Mami Magda cu RAFAELA-MARIA si RIANNA-ANDREEA
Vine bebe2 - si fiecare zi e o victorie spre VIATA
Avem si site
Magda & Claudiu

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pazza spune:

deci si prin urmare declar ziua de azi zi de
am stat 2 ore jumatate la primarie la coada fara sa fie cineva la ghiseu...cica era plecat la banca doar ca sa scot cei 200 euro oferiti la prima casatorie...am picioarele cat china si ma dor plus ca am adormit numai pe la 4 azi dimineata
crisbebe eu am in burtica un pitic atomic...nu stiu ce sa mai fac sa stea si el o jumatate de ora cuminte cand mi-e mie somn...


35+ de Darius Andrei
http://community.webshots.com/album/574498255qGQJuT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pazza spune:

adriana_m sar'na
crissbebe ti se pare ca sunt slabuta am 1:56 de-aia nu se vede ca m-am ingrasat....am pus ceva kg
ionika multumesc de urari
cam peste vreo 2 ore merg la doctor sa imi fac vaccinurile alea uufff...nu stiu de ce dar am impresia ca bebel nu o sa mai stea mult in burtica...si eu nici bagajul pt spital nu il am facut...sa imi fie rusine ...
salutari si de la bebel..acum s-a trezit...din nou doamne ce picioare poate sa aiba...

35+ de Darius Andrei
http://community.webshots.com/album/574498255qGQJuT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mangulico sa o "purtati" cu placere, masinuta...dar ia zi ca mi-am amintit, nume la copil gasisi ?

Adinus ce o fi facand draguta, abia astept sa ne spuna ca e totul bine ?

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Fetelor am intrat si eu putin ca sa fac cateva urari....

ANDRE SI NELA
SA FI-TI FERICITE SI SA DEA D-ZEU CA TOATE DORINTELE VOASTRE SA SE INDEPLINEASCA...

ALEX bafta la control si sa te intorci cu vesti bune

Eu am fugit la intalnirea cu nenea anestezistu'... pupici la toate fetele...

38 +cu bebe Alexandru Aurelian


AMR : 4 ZILE

Mergi la inceput