Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Eu imi dreg hiperaciditatea cu lapte. Pe mine m-a ajutat la fiecare sarcina

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si samburelu mititelu 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Buna burtici,

si eu am arsuri si nu stiu cu ce sa le calmez. Mami imi spunea aseara ca e din cauza ca ii creste parul lui bebe. Daca e asa o sa avem toate niste pletosi .

si mai am o stare naspa, parca am inghitit o piatra si imi sta in capul pietului si nu vreasa plece. Tot beau apa sperand ca se duce senzatia dar nici o sansa. Stiti cumva o solutie la senzatia acesta? A mai avut cineva asa senzatii?

Pupici

Acum 21+ cu bb mic


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Ms fete ms muuuuult de tot pentru urari. Chiar am o zi deosebita de aceea mi-am si pus ecografia cu o zi inaite de ziua mea .

O sa avem o splendoare de baietel de care tati este ffff mandru. Nu sta locului o clipa se joak incontinuu si este sanatos. Nu are nicio problema suntem in grafic.
Am colul lung ceea ce m-a linistit.


Mai prost stau eu cu tensiunea. Iar aceeasi problema .

Sunt fff fericita fetele si de abia asteptam sa am un pic de timp liber sa va spun ce mandra sunt de meu

19+


La multi ani!!!! Sa fii fericita alaturi de familia ta si de cei dragi tie! Felicitari ptr baietelul jucaus si ptr vestile bune la la eco!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
26+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Citat:
citat din mesajul lui danutza84

Eu sunt un picutz necajita. Voi spuneti ca simtiti bebele tot timpul. Eu abia daca simt ceva seara cand ma intind in pat. Nici nu stiu daca chiar simt sau mi se pare si e doar stomacul :(! Si medicul mi-a spus sa nu-mi fac griji dar e greu... si pana la morfofetala de pe 29 sept mai e o gramada!

Dana 21+


Draga de tine........, nu mai fi ingrijorata sunt sigura ca bb e bine si e vioi numai ca o sa simti ceva mai trz loviturile alea mai puternice! Nu toata lumea le simte la fel. Cum este placenta la tine? Ca este f important! Hai, ti si fii cuminte ca bb e bine!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
26+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ce faceti nu mai e nimeni pe aici.....fetele din Belgia......eu arsuri nu am deocamdata dar am auzit k laptele caldut este remediul

Mario Andrei 16.08.2005 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

eu merg la nani,sunt ff obosita pentru ca am mers putin cam mult pe jos(decat de obicei) si ma doare piciorul foarte tare,pana saptamana viitoare cand merg la medicul de familie nu am ce face suport,desi sunt convinsa ca med de fam nu ma va ajuta prea mult...dar sunt bune si sfaturile ei pana la 1 oct cand mergem la dr ginecolog somnic pufos burtici,vorbim dimineata

Mario Andrei 16.08.2005 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Cris, ba cum sa nu fie si sotul???????Pai pe el am cei mai multi ca mi se pare mie ca nu se agita prea mult sau cat ar trebui..........apoi gandesc la rece si realizez ca e si el om si e si el obosit Da mie sotul nu-mi cauta in coarne.......nuuuu! Ma ignora cand o iau pe campii

Gabriela77 bun venit la odiseea noastra si sarcina usoara in continuare, la termen cu bb sanatos si frumos!

Ofe felicitari ptr bb baietel!!!

Danyelana si eu la sarcina trecuta am avut arsuri si le potoleam cat de cat tot cu laptic caldut! Dedata asta vad ca n-au inceput inca dar eu le astept Siii.....Iannis n-a avut par mult deloc Ideea este ca hormonul responsabil cu cresterea parului este si capul rautatii in ceea ce priveste arsurile!cu drag!

Alexa, Iannis-Andrei chiar imi place cum suna!!!!

Carmyta pe unde umbli????????

Pup toooaaate pufuletele!!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
26+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

al3csa.......LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tot ce iti doresti!
felicitari pt carucior!!!!!!



ofe si gabriela bine ati venit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


eu ma duc sa dorm..............poate poate reusesc...........
noapte buna!!!!!!!!!!!

Poze
Bea 22+ cu Ivan Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

cristies ptr incurajari!
am fost si azi la dr.la spital de data asta, am avut intalnire cu moasa(aici nasti cu moasa)mi-au luat sange, urina, o gramada de intrebari despre istoria medicala.ieri am facut si noi scanul.bb e mai mic cu 2 saptamani.pana la urma bine a palpat uterul dr de fam.m-am mirat si eu ca a avut dreptate cand mi-a zis acum o luna ca simte ca e mai mic cu 2 saptamani uterulpoate am ovulat eu mai tarziu. ceea ce conteaza e ca bb-le e sanatos, ok, in grafic ptr saptamanile lui, si o sa aibe mama o mandrete de fecior,spre ''dezamagirea'' taticului care vroia o fetita.deci...s-a schimbat dpn , conform ultimei menstruatii era 20 ian 2010, iar acum e pe 5 februarie conform ecograf.acum...el stie cand a vrea sa vina pe lume.mama cu tati oricum il asteapta cu bratele deschise!
in legatura cu infectia urinara , mi-au dat acum un tratament cu antibiotice, si trebuie sa repet testul peste o saptamana. sa fie totul bine ptr toata lumea
o seara placuta!
cica maine ne baga netu aici, si am sa intru mai des , ca netu asta e cu imprumut de la un vecin

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

pt arsuri la stomac eu beam ceai din flori de salcam.
mai merge si ceaiul de pojarnita (sunatoare)
Sanatate!

Marti sper si eu sa aflu ce culoare vor avea hainutele lui bebe.
Ard de nerabdare

15 +

Mergi la inceput