Cineva imi va spune "MAMA"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Bombonica mea draga ,
Greu iti gasesti cuvintele dupa asa poveste.
Felicitari din suflet, MAMICA binecuvantata!
Dumnezeu si ingerasul Andrei sa va veheze viata, si sa va aduca de acum numai bucurii, pentru ca meritati.

Oana 16+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

a fost un an...plin de lacrimi, de sperante, de iubire...pt andrei sebastian, pt bebe din burtica. intr-un an s-au concentrat starile pe care altii le traiesc intr-o viata. cu totii am invatat sau avem de invatat din povestea voastra. Dumnezeu sa va binecuvinteze, sa va dea sanatate si iubire

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Monica te imbratisez cu drag.
Sa-ti traiasca minunea.!!!Te admir mult pentru puterea care ai avut-o si-ti doresc numai clipe minunate de acum incolo alaturi de cei doi barbati ai tai

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Monica ma bucur enorm ca ai reusit!Felicitari!!!!!!
As vrea sa spun multe dar sunt impresionata de poveste asa ca iti zic sa-ti traiasca Dragos si sa te bucuri de el.Si Andrei sa vegheze mereu asupra voastra.




de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Monicule am plans cand am citit aceste randuri, car e descriu emotiile , suferinta si apoi cea mai mare fericire din viata ta. Esti o persoana extraordinara, cea mai tare femeie pe care eu am cunoscut-o. Ai reusit mamico !!! Ai reusit sa treci peste cea mai grea pierdere din viata, te-ai ridicat cand ti-a fost cel mai greu... acum Andrei va vegheaza din ceruri si se bucura ca sunteti fericiti ! Sa va dea Dumnezeu numai bucurie alturi de puiul mic Dragos !!!!
Cineva iti va spune MAMA !!!!!!!!!!!!
Te pup din toata inima

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Draga puiutz Dragos Alexandru,
Inca o data, bine ai venit pe lume ! Sa stii ca esti un copilas foarte norocos, mult dorit si care vei fii iubit insutit de catre parintii tai.

Draga MAMICA Monica,
Sa va traiasca MINUNEA! Sa fiti fericiti toata viata si sa va umple sufletele. Felicitari

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Monica, nu imi gasesc cuvinte sa descriu macar o farama din ce am simtit cand am recitit povestea...nu e deloc prima oara, pe 26 august te-am avut in gand si in mintea mea, ochii mei au revazut ce s-a intamplat, dar trebuie sa iti spun ca esti in gandul meu mereu. Bebe Andrei va vegheaza ca sa fie totul bine cu mami, tati si fratiorul sau Dragos.
Doamne cata bucurie va fi la primul MAMA

de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

sa cresteti mari si sanatosi si de ce nu si ai parte si de o a doua mogaldeata care sa-ti spuna MAMA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Felicitari mamico!
O poveste minunata!
Am citit cu sufletul la gura totul,am ras,am plans.Insa uite ca cineva acolo sus se gandeste la noi,ti-a daruit o minune de copil,care-ti va bucura fiecare clipa din viata.
Ultima parte mi-a adus aminte de nasterea Lisei...aceleasi trairi,aceeasi frica...fire,aparate,incubator...gavaj,teama...nopti cand ma trezeam si maghaiam asternutul,cand ma trezeam si ma mulgeam...visam cu ochii deschisi ca o alaptez...dorinta arzatoare de-a o lua cat mai curand acasa...si uite ca toate sunt bune si frumoase.
Va pupam,mami di Dragos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

n-am mai citit prima parte, pt ca o cunosteam si probabil as fi inundat tastatura.......ma bucur enorm pt tine! ti-am urmarit povestea si-i multumesc lui cami pus ca ne-a tinut la curent cu starea ta! sa fiti fericiti, toti!

*toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim!!*

Mergi la inceput