Cineva imi va spune "MAMA"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Monicule, jos palaria . Esti o mamica extraordinara, iti doresc o viata fericita alaturi de puiul tau mic si scump.

Anca & Carla (13.08.2008)
Carla la 1 an
Carla la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

monica - felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Aiduca, sigur ca poate sa fie si bine. Uite-ne pe amandoua cu puii in brate, fericite. Adevarat ca radem cu un ochi si plangem cu celalalt dar fericirea exista si trebuie sa credem ca puii nostri vor fi sanatosi si ne vor aduce numai bucurii pana la adanci batraneti iar ingerasii nostri ne vor veghea de acolo de sus Asteptam si povestea ta .
Ia sa vedeti voi cum, in curand, ne va descrie si camy fericirea ei cu Flavius.

SunSmile, sa sti ca si eu ti-am urmarit povestea anul trecut, si am plans alaturi de voi si m-am bucurat alaturi de voi. Esti o draguta multumesc.

Sunteti niste dragute fetelor si asa cum am zis si anul trecut am hotarat sa-mi spun povestea nu pentru a primi compatimire ci pentru a evita pe cat posibil ca noi tragedii sa se intample. Este foarte important sa comunicam cu doctorul si, fara rusine, la orice problema sa-l deranjam. Eu sunt la dispozitia oricui are nevoie de un sfat sau o intrebare referitoare la ceea ce mi s-a intamplat. Din pacate bolile aceastea de sange, nedescoperite, intristeaza multe femei, se pierd multe sarcini fara sa se stie de ce, iar doctorii, marea lor majoritate nu dau 2 lei pe analizele de hematologie. EU in prima sarcina nu am facut aceste analize, daca le faceam... cine stie. Important e sa stim pe viitor.




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Monica felicitari din tot sufletul sa iti traiasca puiul si sa va aduca bucurii. Imi amintesc ca ai intrat o perioada la "Durere..." si atunci mi s-a parut ca esti cea mai puternica femeie pe care am vazut-o acolo si ma intrebam cum poti fi atat de tare. Ma bucur ca in sfarsit ai minunea mica.
Inca ceva ce dr te-a urmarit acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

Citat:
Din pacate bolile aceastea de sange, nedescoperite, intristeaza multe femei, se pierd multe sarcini fara sa se stie de ce, iar doctorii, marea lor majoritate nu dau 2 lei pe analizele de hematologie. EU in prima sarcina nu am facut aceste analize, daca le faceam... cine stie. Important e sa stim pe viitor.


Asa este... eu am pierdut doua sarcini si medicii imi spuneau mereu "accident genetic". Dar nu m-am lasat si mi-am facut de capul meu toate analizele care se puteau face. Am citit pe un forum despre prolemele de coagulare si m-am dus la mediculmeu din vremea aia si i-am zis ca vreau analize- mi-a zis ca-s inutile. Dar am insistat si am ajuns intai la Coltea unde am primit rezultatul - trombofilie. Am repetat analiza la Fundeni si diagnosticul a fost acelasi. Si eu am tinut sarcina cu Clexane si Aspenter si cu drumuri la Fundeni - poate ne-am intersectat pe accolo ca am fost gravide cam in acelasi timp. Dar ma tot gandesc ca daca nu insistam eu nu il aveam acum pe Vladut si plangeam poate a treia sau a patra sarcina pierduta.
Sper sa inteleaga toate fetele ce trebuie din povestea ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Felicitari Monica pentru ca ne-ai impartasit povestea ta atat de trista dar cu final fericit
Felicitari pentru ca ti-a daruit DD puterea de a te lupta cu toti inclusiv cu tine insuti iar acest efort ti-a fost rasplatit de nasterea lui Dragos Alexandru

Esti un exemplu foarte bun pentru muuuulte aspirante


Ramona

Tudor Gruia 37+

AMR max.3 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Moni am citit pe nerasuflate povestea ta,am ras si am plans in acelasi timp..m-am rugat de multe ori ptr voi.Ma bucur ca rugile noastre nu au fost in zadar.Esti o femeie extraordinara si de acum inainte cea mai fericita mamica din lume.Va si felicitari Mamico!!

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

iti scriu si aici, dupa ce am citit azi pentru a doua oara povestea ta... te felicit pentru putere, esti o invingatoare!!!

ma bucur din suflet pentru voi.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Monica, felicitarile mele in primul rand pt taria si curajul tau de a nu renunta la dorinta de a deveni mama chiar si atunci cand totul parea sa iti fie impotriva. In al doilea rand, felicitari pt minunea din viata ta care sunt sigura ca iti va lumina viata de acum incolo. In al treilea rand, felicitari pt taria ta de care ai dat dovada reusind sa scrii povestea acestei nasteri trecand in acelasi timp, din nou si prin chinul sarcinii pierdute.

Dzeu e mare si sigur va avea grija de voi toti de acum incolo. La inceput am ezitat sa scriu pe un forum. Ma gandeam la ce m-ar putea ajuta si mai ales ce as avea de castigat deschizandu-mi inima pe un forum. Ei bine, acum sunt foarte multumita de decizia luata pt ca asa am avut ocazia sa dau peste fete minunate, peste povesti de viata cu adevarat impresionante, peste prietenii care probabil se vor lega pe viata.

Nu pot decat sa iti urez o viata usoara si plina de impliniri si sa nu mai cunosti tristetea pt ca prea ai avut parte de ea pana acum.

Monica 34+ in curand mami de Rares POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Dragos esti un copil binecuvantat si ii vei spune "mami" unei fiinte extraordinare, care te-a asteptat si te-a dorit cu mare infrigurare.Sa fii sanatos pui mic si frumos(ca mami)!
Moni, esti un om extraordinar, a winner.
Te imbratisez cu drag.

Mergi la inceput