Cineva imi va spune "MAMA"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Am citit si recitit povestea voastra si m-au trecut fiori,am dar ma bucur ca totul este bine acumsi sa creasca mare Dragos Alexandru sa fie un copil sanatos

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Cineva iti va spune 'MAMA'-minunata mama Sa-ti traiasca sanatos si bucuros-flacaul!!



Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

Monica, eu nu te cunosc, nu sunt o membra activa... Dar am citit povestea ta... si imi stapanesc cu greu impulsul de a merge sa-mi iau baietelul in brate si sa nu-i mai dau drumul niciodata... pentru ca m-ai facut sa inteleg cat de norocoasa sunt ca il am si acum doarme linistit langa mine.
Sa va dea Dumnezeu tot binele din lume la toti trei. Si sa il aiba in grija pe ingerasul Andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna Monica,

Am citit, am plans si nu mi-a venit sa cred. Eu va urmaream din umbra, pe tine, Aida si evident, pe draga mea Camy. Dar pt ca nu am mai citit forumul o vreme si stiam ca ar trebui sa nasti, intr-o duminica de final de august mi-am intrebat dritza (adica medicul fetitei mele) de cazul tau. Nu stiam exact cum te cheama si nici nu vroiam sa pun intrebari deplasate, stiind ca nu au voie sa raspunda. am intrebat doar daca stie sa fi nascut o mamica pe nume Monica, un baietel si care pierduse un bebe acum 1 an. Mi-a raspuns: "Da, a nascut! Bebe va fi bine, foarte bine!". Mi s-au taiat picioarele, pt ca nu ma asteptam sa-mi raspunda si vazand-o asa convinsaaaa... (este omul pe care-l iubim pana la cer si inapoi). Si mi-am spus in gand " Bravo Monica, acum esti MAMA"!

Astazi citesc titlul povestii tale...

Asadar, bravo Monica si bravo si taticului! Sa va traiasca Dragos cel frumos, sa fie sanatos, fericit si norocos! Si nici macar un nor sa nu va mai umbreasca vreodata cerul! Felicitarile mele, invingatorilor!

Bravo!


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Monica..cuvintele sunt de prisos! n-as gasi unele suficient de bune..te admir..felicitari din tot sufletul! sa fiti fericiti si minunea aceasta sa va aduca numai bucurii

Dana 37s mamica mandra de
AMR 17 zile pana ne vom indragosti iremediabil, irecuperabil..forever and ever!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Fara cuvinte.......
Cineva iti va spune mama si cineva va veghea asupra voastra pururea Sanatate multa si fericire maxima

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
26+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

of monicutzo nu ma pot opri din plans . Merci mult de tot deci putem spera ca va fi bine in viitor

Te fata draga



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Fericit cel ce-ti va spune mama....nu stiu sa fie cineva mai iubit pe lumea asta!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Draga Monica,

Ciind povestea nasterii lui Dragos am constietizat, inca o data, chinul si durerea pe care le-ai simtit in ultimul an. Trebuia ca acest chin sa se termine cat mai repede si cat mai frumos.. si asa s-a intamplat!!!! Minunea voastra Dragos Alexandru s-a nascut sanatos si va bucura viata in fiecare zi! Si eu sunt sigura ca Bebe Andrei ti l-a trimis, ca sa-ti spuna "Mami, stiu ca ma iubesti! Uite, si eu te iubesc pe tine!!!

Sa-i dea Dumezeu sanatate, fericre si noroc, la dublu!!!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni

In primul rand iti admir curajul de a mai incerca o data. Eu nu as fi reusit sa trec peste frica repetarii...

Am plans si m-am bucurat cu tine citind povestea . Finalul m-a prins in hohote si nu mai vedeam monitorul .

Ii multumesc lui Dumnezeu ca ti-a dat sa traiesti acum asa o minune! Sa dea Domnul sa aveti parte de acum numai de bucurii si fericire!



35+ Alex

Mergi la inceput