Puiuti de Randunici 2008!! (310)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Ramo o sa incerc sa pun si niste poze la cererea ginerelui dar mi-e o lene... Nu-ti face griji insa, Dari nu seamana cu mine... ea e f harnica. Sotul chiar isi face probleme daca nu cumva ne-au schimbat-o la maternitate caci prea harnica si ordonata e...

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianadana

Ramo o sa incerc sa pun si niste poze la cererea ginerelui dar mi-e o lene... Nu-ti face griji insa, Dari nu seamana cu mine... ea e f harnica. Sotul chiar isi face probleme daca nu cumva ne-au schimbat-o la maternitate caci prea harnica si ordonata e...

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008
e pe-aceeasi lungime de unda cu andru..asta-i bine harnicutza mica si inca un si din partea lui andru..il am in brate ca se trezi...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Adriana....nici nu m-am gandit ca a fost repros din partea ta...doar ca te indemnam sa scrii mai mult....
...uite vezi ca se poate???

Simo
...eu nu am scris ca nu stiu decat un singur magazin special de gravi exact langa biserica Sf. Gheorghe ...numai ca nu stiu daca are rochii elegante pentru nasa....am intrat cand eram gravi si nu am observat nimic deosebit......poate sa se fi schimbat ceva intre timp....

in Unirii s-ar putea...si in Cocor dar nu stiu daca l-au deschis inca......

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Helau!

Eu am inceput de Alzheimer....

Ioana, osafiebine!

Simo, la C&A au haine misto de gravi si au si xxl...la Zara mai au haine de gravi, nu stiu in ce masura foarte elegante.
Oricum , daca vii in Bucuresti merita te opresti la Baneasa shopping city, vezi Zara si Debenhams si ce-o mai fi, apoi treci pe la mine si mergem impreuna la C&A in Militari!
Ce zici??


Si eu vreau intalnire!
sambata o sa fiu dupa garda, dar pana dupa-amiaza ma refac io!
cat despre locatie pentru mine Herastrau e numarul 1!

Si propunerea mea e sa nu incepem iar cu bauturi si mancaruri, venim beute si mancate, stam si ne jucam cu copiii si dam din gura!

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Primiti cu Crangul?

Doamne, cate poze frumoase am vazut! Si cum mi-am recunoscut mandra in toate ipostazele descrise de voi, rand pe rand, cand nemancand, cand nedormind, cand cu anumite crize de personalitate...si tot asa. Din pacate, n-am avut nici timpul, nici inspiratia sa stau cu voi la povesti, pt ca trec printr-o oarecare stare de mutenie, o sa-mi revin eu...La noi, toate bune, pana acum: Thea e in greva de muuuuuult timp, nici macar nu mai numar saptamanile, nu vrea carne, nu vrea ou, nu vrea legume...Am incercat toate variantele incercate de voi de a o "imbia" si n-a mers nimic, am incercat retete noi, degeaba. Asa ca o las in pace. Daca o intreb "mancam" si ea zice "nu", atunci "nu" sa fie...Inca ma bucur ca mananca totusi, in afara de lapte, iaurt si branzica...Cu somnul, avem zile si zile, la pranz doarme singura, in patutul ei, dupa ce-i cant sau ii spun o poveste, doua, seara adormim impreuna, daca e cazul mai povestim cateva minute pe intuneric despre ce-am facut in ziua respectiva, cu cine ne-am intalnit sau spunem o poveste inventata de mine, cu Degetica si Greieras, cu diversele peripetii ale acestora (in care se reflecta activitatile noastre de zi cu zi, nimic neobisnuit...). Cu crizele...sunt rare, dar sunt, de regula reusesc sa le gestionez in 90% din cazuri...dar eu zic ca-i bine. De vorbit a inceput sa vb muuuult si spune toate cuvintele dupa mine, chiar si cuvinte grele, de genul "exploram", dar le spune intr-un fel atat de stalcit, ca nu-i zi sa nu ma amuz copios. Ii place sa numere pe degete "tei,tei" si azi a numarat furnici in Crang "tei,patu". E super-amuzanta cand spune alfabetul dupa mine, un joc in care am intrat de mult timp, de cand isi manifesta dorinta de pocni tastele de la calculator si eu ii citeam fiecare litera pe care o nimerea...Cu impartitul jucariilor, are zile si zile. Uneori insista sa dea o jucarie unui copil, chiar daca acesta nu o vrea, alteori nu o da si pace, iar dc celalat copil plange, plange si ea. De batut, nu nu batem cu nimeni si nimeni nu ne bate. Am avut parte o singura data de un incident nefericit, cand a pocnit-o un baiat din senin, dar era mult mai mica atunci. Eu am si evitat, la sfatul unei bune prietene de la care am invatat si invat multe, sa batem, macar in joaca, parchetul, cimentul sau altea alea, pt ca ne-am lovit sau ne-au facut rau. Totusi, cunoaste clar sensul cuvantului "bataie", pentru ca a avut o perioada in care se batea peste fata, dc o deranja sau enerva ceva. Acum vad ca nu mai face acest lucru de ceva vreme, sper sa uite...Cam astea, pe scurt, despre noi. Incerc sa incarc si niste poze de azi, daca reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Si eu zic ca merge o intalnire!
Sambata dupa-masa? Herastrau?
La intrarea din fata restaurantului Pescarus este o pajiste maaare, cu iarba unde pot copii sa zburde in voie.
Zic de iarba, pentru ca ultima data cand ne-am intalnit in IOR am stat pe iarba si tare bine a fost.



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Alice,

Cand si cum plecati??

Am uitat sa zic ca io o sa o vad prim pe Ho-i cum face sa poua!( asta daca ma viziteaza vineri pe-nserat!)

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimo, pai tu vii cu bancuri?? Despre altceva era vorba mah! Oricum, tare bancul!!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nico, am si io o intrebare!
cand erai in Brasov sotul era mai mereu plecat la Viena, acu te-ai mutat la Viena si iar esti singura! Cum asa?
Oricum, bravo tie ca te descurci!

Bitza, ti-am vazut si admirat Bitzulina!

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Eu sambata dupa-amiaza in Herastrau zic da!Dar mai pe la 17, asa, ca pana atunci imi doarme mandra....
Alice, iar am ramas masca de cate face si stie frumusica ta "precoca". Cu bataia in joaca incep si eu sa constat ca ai dreptate...eu am facut asta, linistind-o si amuzand-o de multe ori pe Iulia dupa vreo busitura insa e clar ca a prins semnificatia si, daca unul din noi o supara cu ceva vine si da in noi si zice "na, na" ceea ce deja nu-mi place...Norocul e ca acum cand cade sau se loveste nu mai face atata drama, s-a lamurit si ea ca sunt...de-ale vietii
Adrianadana, scrie atat cat poti si vrei, eu doar atat iti zic: in niciun caz sa nu te retii de la scris gandindu-te ca nu faci parte din grup! TOATE facem, in mod egal
Gata, Iulia inca nu s-a trezit, fug la calcat ca ieri NU M-A LASAT! Mi-a zgaltzait masa de calcat, apoi mi-a scos fierul din priza si in final, exasperata, mi-a luat tot teancul de 3-4 rufe ce apucasem sa le calc si le-a imprastiat prin toata casa dupa ce le-a facut ghem bine-bine (si, iesind din camera cu ele, a impins usa in urma ei ca sa nu ies dupa ea)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput