Puiuti de Randunici 2008!! (310)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Inceput de toamna in Crang...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Naty, spor la lucru!
Eu asa m-as culca......dar sunt amandoi asa de in forma maxima....
Ma duc sa imi fac o cafea!
mai doreste cineva???

America?

Nici mie nu imi place sa invat sa bata obiectul de care s-a lovit pentru ca se preia foarte repede chestia cu na-na!

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hop si eu!
Am incercat de 3 ori sa-l culc pe Stef si nu vrea, domne, nu ii e somn, sa ife sanatos, nu? A baut doua bibe cu lapte, poate-poate...nimic...se da jos din pat si gata. Am stat si cu el...treaba lui! maine nu-l mai las sa se scoale la 10 jumate

Intre timp am facut ciorbita de pui, plus una de fasolica cu afumatura pt. Cata si acum coc vinete si ardei, sa mai mancam si noi

La pranz le-am facut macrou cu lamaie la cuptor si au lins cu piure, ce mult le-a placut! Lui Stef i-am pus broccoli, morcov si fasole galbena in piureul de cartofi, a iesit o bunatate. Un castronel din ala ras a papat!

As vrea si eu la intalnire...dar e asa departe herastraul de mine...daca nu e Cata acasa nu pot veni cu amandoi

Ma bucur ca v-a placut de ai mei, se joaca frumos, da, dar si cand se chiraie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Tuchi....multumim de aprecieri...nu stiu daca am apucat sa scriu dar zilele trecute i-am vazut si eu pe Ili si Seb....



gata, plec acasica la mandra mea ...ne auzim mai pe seara

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Alice, si mie mi-a fost dor de tineeee! Abia astept sa vad madra in Crang , desteapta mica ce e!

Bitza, e o dulceata Antonia, doua picaturi de apa sunteti!

Sora a fost azi la Tutu, i-a zis ca bebe e bine, toate la locul lor si maine dimi sa se duca sa se interneze, daca nu naste de buna voie ii face seara cezariana. Am niste emotii cat casaaaaaa!

Ioana, sper din tot sufletul sa fie bine tatal tau!

Fetele, un parc pe-aproape n-ati gasit? unul tot cu iarba?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mai aveam insa...sa-i multumesc lui G pt capitolasul nou, atat de fain inaugurat cu o poezioara...
Si pe Ramo: papucii par destul de...ficsi asa ca eu i-as lua tot 23 sau poate chiar 24, tu stii cat de la limita e...Da' de frumosi is frumosi. Moama ce talpoaie, Iulia abia are 20, hai 21 la vreo 2 perechi!
Tuchi, eeeuuu vreau cafea!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hahahaha......chiar vroiam sa scriu Bubule.....dar daca am vazut ca nu dai nici un semn, ziceam ca scriu mai pe seara.....pai te iau eu cu mine si cu Antonia cu masina...nu-i problema.....ca ma gandeam la tine ca si tu vroiai prin iunie intalneala.......deci este vreo problema????sau s-a rezolvat????


edit> multumim de aprecieri

si eu vreau sa-i multumesc pentru capitol nou lui Gudinde ca pe ea o banuiesc.....asa ca m-a indrumat Naty....ca data trecuta mi-am stors creierii degeaba ca nu mi-am dat seama

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

ce dulce e Thea!
Si ce codite!

Bubule, de exemplu ieri Seb n-a dormit la pranz. A stat 2 ore in pat si a vorbit cu teta lui......nu tipa, nu vroia sa iasa, statea pe spate cu suzeta in mana si ii explica ceva!
Nu stiu ce-a fost cu el!

Mai in Herastrau nici eu n-ajung pe jos, cu doar cu masina....si e doar o prpunere!
recunosc ca mi-ar conveni cel mai mult, in plus nu e aglomerat pentru ca e destul de mare!
Probabil cealalta propunere e IOr-ul , asa ca sa strangem voturi!

Catalina, mami de Ilinca si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am vesti, dar nu sunt deloc bune... S-a confirmat, este neoplasm... maine ies analizele histopatologice si vom sti ce fel este... suntem terminati, dar mergem pana in panzele albe. Nu putem accepta asa ceva!!! Va intocmi toate documentele sa plece la Viena sa se opereze si asteptam o minune care sa faca sa ramana langa noi...

Sunt multe lucruri pe care nu le inteleg... mor de mila lui, gandul ca ar putea sa nu mai fie langa noi ma ucide... De ce un om atat de echilibrat (care n-a fumat, n-a baut, a fost 100% sanatos, a avut o dieta echilibrata, nu cunosc om sa manance mai multe fructe si legume decat el..), de ce un om atat de bun si sufletist, atat de darnic, cu frica de Dumnezeu, un om pe care nu l-am auzit injurand niciodata, un om calm, calculat, destept, perfectionist, care a facut numai bine, un tata si un sot exemplar... despre care oricine il cunoaste are numai cuvinte de lauda are soarta asta???!!!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bitza, pai daaaa, mergem cu tine Iupiii! Au loc 2 carucioare in portbagaj?


Ioana...nu am cuvinte....imi pare nespus de rau...dar adaca e o speranta si se poate rezolva la Viena, Doamne Ajuta!


Tuchi, cred ca niciodata n-a mai sarit somnul de pranz...sau poate o data si nu mai tin eu minte...ma rog, se joaca frumos pe-aici, Vlad doarme...treaba lui!



Mergi la inceput