Breaking News - 3

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

http://mjjgallery.free.fr/2009/thisisit/trailers/053.jpg

Peste exact 1 saptamana ar fi trebuit sa vad asta live


Rall : si eu inteleg cum trebuie sa te simti .dar cred ca tu nu m-ai inteles, eu am vrut sa zic ca am ajuns sa nu mai cred niciun tabloid, nu ca as fi crezut nu stiu ce (eu fiind o nihilista de felul meu, am mai zis asta).de aceea am si pus un emoticon cu smile.insa eu nu stiu teoria ta vizavi de Michael, adica traieste/e mort/a fost omorit, era bolnav/sanatos/se prefacea, etc., something like that.pt. ca atunci cind sustii/combati ceva/cineva, nu prea inteleg incotro bati.eu, teoria mea: Michael alive ! am spus-o de mult si o sustin pina in pinzele albe, chiar daca mai scirtaie pe la incheieturi (ai vazut ca nu am scris niciunde R.I.P. Michael, si nu intimplator !).a celorlate fete o stiu in mare, mai ales cind e expusa atit de detailat (cum e cea a Neliei) sau a altor fete, mai cu seama cind le gasesc pe la alte topicuri : masoni, conspiratii, etc..

p.s.desigur nu esti obligata sa ne expui teoria ta, am facut aceasta precizare doar pt. ca nu mi s-a parut ca am fost prea clara.

"Just because you read it in a magazine or see it on the TV screen, don't make it factual”- MICHAEL JACKSON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

cory_box, pe scurt, da - Michael Jackson "al nostru" (aka artistul) nu mai e!

Cat despre restul: conspiratii, copii, familie, unde e el - unde nu e el, deocamdata nu vreau sa intru in asta. Si nu stiu daca o sa vreau de fapt, vreodata. Simt ca trebuie sa stau deoparte, e poate sentimentul ala pe care il ai la un priveghi, de cernire, respect, de "nu mai e nimic de spus".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

cory_box, pe scurt, da - Michael Jackson "al nostru" (aka artistul) nu mai e!

Cat despre restul: conspiratii, copii, familie, unde e el - unde nu e el, deocamdata nu vreau sa intru in asta. Si nu stiu daca o sa vreau de fapt, vreodata. Simt ca trebuie sa stau deoparte, e poate sentimentul ala pe care il ai la un priveghi, de cernire, respect, de "nu mai e nimic de spus".


ok, Rall, sa zicem ca am prins ideea.dar, mai sus ai scris ca Michael also known as artistul nu mai e ! presupun ca ai vrut sa zici omul Michael nu mai e, pt. ca artistul va trai forever (din p.d.v.-ul meu, traiesc amindoi, asa cum ti-am spus, dar asta este alta poveste).

si in ceea ce priveste sentimentul de priveghi, te inteleg, dar asta daca e mort cu adevarat desigur (cred ca ai vazut ca nu-s chiar singura de pe lume care crede altceva, nu ca m-ar fi deranjat).

"Just because you read it in a magazine or see it on the TV screen, don't make it factual”- MICHAEL JACKSON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Bai, iar incepeti? Nu mai am timp nici sa citesc stirile, nici pe voi, dar am intrat sa va salut.

Cineva, nu mai stiu cine, probabil Rall, spunea ca de ce nu l-am crezut mort si ca isi batea joc pe undeva de cei care sufera... scuze, daca nu erai tu sigur exprimarea era altfel, dar ideea asta este... Nu, nu l-am crezut stind ascuns si batindu-si joc, ci dimpotriva, il vedeam tot bolnav, retras, poate chiar dupa un atac de inima, dar nu mort, ci retras din viata publica... cu toate drepturile pe care le are cineva in lumea asta sa faca acest lucru, tinind cont ca timp de 45 de ani a dat tot ce s-a putut din el, lucru care l-a adus la epuizare. Avea dreptul sa se retraga, si cum numai mort in ghilimele sau nu, putea sa o faca complet si definitiv, asta a facut, ca a vrut sau a fost fara vointa lui. Am mai spus, indiferent care ar fi adevarul, pentru noi, artistul traieste si va trai vesnic, omul a murit si gata!

Adevarul ca am fost tare trista dupa ce am vazut reclama la film, era atit de slabut si de firav incit cred ca a murit pe bune. Dar... dar, dupa citeva zile mi-a trecut starea de tristete si, sincera sa fiu, tot nu-l cred mort. De ce? Nu stiu, nu-l simt mort si gata. Dar asta se poate sa fie si pentru ca, daca el a murit intr-adevar, cineva intretine oarecum iluzia ca nu e asa, din multiple motive, lasind indicii peste tot care involbureaza mintile! De exemplu, cine era dom'le, pina la coada, domnul acela cu palarie alba de la inmormintare? Ce cauta in al doilea rind, dupa familie, e ce se uita Janet la el, de ce domnul respectiv aducea tare bine cu una din deghizarile lui Michael? Jocul cuiva sau realitate? Nu-mi ies trei lucruri din cap: salvarea care se juca de-a incetinitorul in curte, parca era handicapat soferul ala, cit dureaza sa intru cu o salvare intr-o curte mare, cu atitia dirijori in jur, si asta mai ales cind un om presupus pe moarte te asteapta sa-l salvezi!?! Poza de la memorial, de ce aia!?! Si acel domn cu palarie alba de la memorial si de la inmormintare! Na, cine nu crede in ne-moartea lui, raspunsurile voastre, va rog, ca poate ma raciti si pe mine la creier, sa nu mai gindesc asa intortocheat. Si atentie, nu am intrat si nici nu intru pe nici un site cu teorii din astea, sint pur si simplu lucruri care s-au agatat fara voia mea de creier!

Ieri a fost ziua mea, am vrut sa va dedic o melodie, dar mi-a placut cea propusa, asa ca va dau acum o felie de si un , virtuale bineinteles! Mai apar io... voi scrieti!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

La multi ani, nelia! Sa fii sanatoasa si fericita, tu si toti cei dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

spunea ca de ce nu l-am crezut mort si ca isi batea joc pe undeva de cei care sufera


Scuze, dar nu inteleg ce ai vrut sa spui si nici nu suna cu ceva ce as fi zis (cred)

cory_box, cand vorbesc despre Michael "al nostru", da - ma refer la Michael artistul. Pentru ca noi asta avem, nu ne e tata, prieten, iubit, frate, etc. Iar prin moartea artistului fac referire la faptul ca noi nu vom mai vedea poze noi cu Michael Jackson, nu il vom mai vedea dansand din nou ori cantand live. Niciodata. Oricat de trist ar fi asta...

Sentimentul meu de distanta e oarecum dat acum si de faptul ca, dupa 25 iunie, a fi fan MJ a devenit un fel de moda. Nu schimba cu nimic sentimenetele mele fata de el, dar, ca o revoltata / oaia impotriva turmii ce sunt ... fac cativa pasi inapoi si astept sa treaca fumul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Nelia, in legatura cu ambulanta si poza de la memorial si eu am niste semne de intrebare.
Personajul misterios care a fost atat la memorial cat si la Forest Lawn apare in aceasta fotografie de familie facuta cu ceva ani in urma la Neverland http://www.bilder-hochladen.net/files/big/9sxd-1u.jpg
Se pare ca intr-adevar el este, nu stiu exact legatura de rudenie dintre el si Michael, dar si mie mi se pare sa intr-adevar ar fi Omul cu palarie de la memorial.Este tipul imbracat in maron din prim-plan, langa tanti in verde

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aha! Pai si acum imi spui, dupa ce mi-am capul de toti peretii? Da`parca tot nu seamana!

Rall, multumesc mult! Nu era ceva rau, doar ca cineva ma intreba de ce nu am crezut ca murit si isi batea joc de fani... si eu am raspuns ca, dimpotriva, daca o fi vreo sansa din mie sa nu fi murit, nu-l vad rizind pe la colturi - uite si la aia, ci il vad asa cum am spus. Stii ca m-am gindit ca poate a facut intr-adevar un atac de cord si e in coma, si nu se stie daca se va mai trezi vreodata... ca am vazut eu un film odata... si mai am scenarii din astea. Noroc ca-mi trec repede.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

A, am inteles, atunci chiar n-am fost eu inculpata
Michael are si o mica samanta de Machiavelli in el (e destept si smecher) insa nu e crud, nu e tipul de om care sa rada de raul altuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Nelia, mie mi se pare ca seamana.....
Alta pozna nu am mai gasit....oricum e facuta cu ceva ani in urma.Dar tu ce vrei sa zici ca ar fi Michael ala sau ...?
la un moment dat ma gandeam si eu la faza asta, dar parca ar fi prea mult sa vina la " propria inmormantare"

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput