Breaking News - 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Cu multe lucruri din cele scrise de nelia sunt si eu de acord, in special cu modul in care si-a "procurat", ca sa zic asa, copiii. Nu pricep de ce a ales calea nenaturala de a ii avea (poate chiar acea imaturitate sexuala despre care vorbea nelia), folosind femeile ca pe niste automate de cafea, cu alte cuvinte a dat banul si a iesit copilul, iar apoi i-a privat pe acesti copii de cea mai importanta prezentza din viata lor: mama
Ba a mai si mintit, ca i-a conceput pe cale naturala cu Debbie, cand era vizibil si din avion ca nu e asa. Mai normal mi s-ar fi parut sa adopte, ca sunt destui copii abandonati sau orfani, daca tot nu voia sa-si perpetueze genele.
Ma rog, nimeni nu e in masura sa-l judece, fiecare face ce vrea cu propria-i persoana, una e ce si-a facut lui, dar cand e vorba si de vietile altora...nu sunt de acord.


da' de unde esti tu atat de sigura ca nu-s copiii lui???? naturali, adica? crezi c-a mintit el da' nu crezi ca ceilalti, care AZI isi arata moaca pe la tv pentru propria lor publicitate, NU MINT??!!

sunt copiii lui! toti trei. se vede clar. din samanta lui. pana la probe adevarate, crede-l pe el,nu pe lichelele care au aparut peste noapte si se dau mari prieteni cu el.

Citat:
lisa_marie:Cred ca e logic de ce familia Arvizo a apelat la acelasi avocat ....vroiau sa obtina tot atatia bani de la MJ ca si Chandlerii...


si acelasi procuror districtual caruia "i s-a pus pata" pe MJ si a vrut sa-l distruga!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Din cauza unor astfel de acuzatii a ajuns Michael sa fie dependent de medicamente. Pentru nedreptatea de a fi EL din prima cel acuzat si caruia nu i s-a dat credit, cu toate cele bune facute mereu. In schimb, imediat au fost crezuti cei care il acuzau. Nu stiu de ce om fi noi oamenii asa: preluam intai ideile negative (eventual ni le insusim) decat pe cele pozitive....
Mi se pare revoltator, ca dupa atitia ani, atita cerneala scursa pe temele astea, dupa un verdict clar de nevinovatie (la care s-a ajuns in urma unui proces luuung si greu pt MJ), cineva sa-si mai puna inca problema "dar DACA o fi totusi adevarat" Nu cred ca ne mai facem bine




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

EXACT DANAT!!!!
VA ROG EU, NU MAI SCRIETI CA VA INDOITI DE NEVINOVATIA LUI MJ!!!!!!!! ....MA ASTEPTAM LA ALTCEVA DE LA VOI...
E CLAR CA LUMINA ZILEI CARE E ADEVARUL.
Iar copiii..pana nu iese la iveala proba contrarie...adik un test ADN...cred ca sunt ai lui...Blanket cel putin e leit MJ...am postat eu pe undeva niste filmulete cu asemanarile...

"Let Sadness see what Happy does
Let Happy be where Sadness was till now..." (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

io, din tot ce a scris nelia (muuult si argumentat), am retinut ca nu mai crede ca si-a inscenat moartea si ca e viu si bine mercic si-si bate joc de suferinta copiilor lui si a noastra de la distanta!
e ceva.
n-am inteles de ce trailerul te-a dus la concluzia asta.
poate pentru ca io n-am crezut niciodata intr-o asemenea conspiratie si aparitia trailerului nu mi-a adus nimic nou in sensul asta.
doooarr dureree!! ca era viu,era energic si era in stare sa faca un show desavarsit!!

ametit de medicamente sa nu-si mai aduca aminte daca a abuzat sau nu copii!!?? si sa fi murit cu indoiala asta in suflet!
mai nelia, nici in gandurile mele cele mai negre nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva. crezi ca aia la proces nu s-au gandit si la varianta asta? crezi ca n-ar fi putut scoate in evidenta asa ceva. eu cred ca au si facut-o! si a iesit NEVINOVAT! de ce nu avem incredere? nu in justitie, ci in EL! pur si simplu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui selket

Multe dintre voi aveti copii. Daca aflati ca vecinul cu care se juca a abuzat sexual de unul dintre ei, care este primul lucru pe care il faceti:
a) ma duc direct la politie sa-l inchida pe nenorocit sa nu mai faca si la altii
b) nu raspund pentru faptele mele, ii rup gatul la nenorocit
c) caut cel mai pervers avocat, cunoscut pentru sumele uriase care reusea sa le obtina pentru clientii lui de la diversi si scot 20 de milioane de la fraier
d) caut acelasi avocat cu care inca unu l-a acuzat la fel si a reusit sa scoata o gramada de bani


Punctul A si B, total de acord.
Dar ce cauta C si D aici?
Astia sunt pasii pe care ii face cineva in situatia respectiva? Sau variantele? In cazul asta, , asta nu e parinte.

Din cate stiu (si stiu multeeeee) nici unul dintre parintii celor 2 copii nu i-au sarit la gat sa ii reproseze ceva. Dupa ani de prietenie s-au trezit (sau au fost treziti de altii) ca ar putea sa scoata ceva mai mult de pe urma prieteniei.



www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

Citat:
citat din mesajul lui melku
de ce nu avem incredere? in EL! pur si simplu.



****************************
We must learn to live and love each other before it's too late


chiar asa, DE CE???

Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Fetelor, dragele mele dragi, nu e cazul sa va ambalati...
Eu sunt fan Michael de cand ma stiu, si tot mi-am pus intrebarea asta, la un moment dat am indraznit sa intreb subtil si aici pe forum, dar a fost atat de subtil, incat nimeni nu a luat in seama ce am intrebat. Ma framanta la vremea aceea cum as simti eu fata de MJ daca intr-adevar ar fi adevarat... Si credeti-ma ca m-a framantat multa vreme. Ma bucur ca am depasit momentul, partea asta si povestea asta nu ma mai intereseaza, si sincer, nu sunt mama, asa ca nu pot sti cum as reactiona daca as fi, dar eu tot l-as iubi, pentru ca... pentru ca.

Referitor la mesajul Neliei, consider ca a explicat foarte bine indoielile ei, si intreg mesajul imi inspira dragostea ei pentru acest om.

Sustin ceea ce a spus despre medicamente, Ambien, care s-a gasit la perchezitia dinaintea procesului in casa lui MJ, este comercializat la noi drept stilnox, si da amnezie retrograda. Eu l-am folosit, va spun cu mana pe inima ca nu iti mai aduci aminte ABSOLUT nimic, inclusiv telefoane, confesiuni si asa mai departe (pentru ca are si un rol dezinhibitor).

Insa pot intelege ca pentru majoritatea fanilor este un subiect extrem de sensibil, asa ca din punctul meu de vedere - este unul inchis.

Va pup cu drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

La inceput au fost teoriile conspirationiste... Te lasi prada lor, te prind, din mai multe motive. Unul ar fi ca intri intr-o perioada de negare ca sa poti iesi din tristete, din soc in unele cazuri...


Cele cinci etape ale durerii:
* Denial (this isn't happening to me!)
* Anger (why is this happening to me?)
* Bargaining (I promise I'll be a better person if...)
* Depression (I don't care anymore)
* Acceptance (I'm ready for whatever comes)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Este o opinie, tocmai de aceea nu trebuie sa fiti de acord cu ea, ci dimpotriva... puteti sa o desfiintati rind cu rind, ca de aceea e opinie personala, ca sa fie combatuta.

Eu nu l-am crezut vinovat pe MJ, nu stiu daca asta s-a inteles, dar atunci, la inceput, fiind vorba de o acuzatie atit de grava, poate cea mai grava din cite i se puteau aduce, am avut indoieli si asa avea si daca ar fi vorba de sotul sau tatal meu. Primul meu instinct si drept pina la coada este sa pun la indoiala, nu ca sa jignesc persoana in cauza sau sa o ranesc, ci, dimpotriva, sa caut argumente pentru nevinovatie ca sa pot crede cu tarie in ea. A te indoi e un semn de progres, daca oamenii ar fi fost tot timpul siguri pe ei, nu s-ar mai fi descoperit nimic pe lumea asta, indoiala este aceea care i-au pus pe ginduri, au cercetat si au descoperit, iar descoperirile au facut stiinta, lumea sa progreseze. Nu poti sa fii sigur pe ceva, inainte de a indoi de acel lucru!

Axxxa, eu iti respect parerea, dar tonul mesajului tau a fost un pic cam dur, cred ca stii ca cei care scriu aici o fac pentru ca il plac pe Michael Jackson, asa cum a fost el, inclusiv eu. Nu-l punem la zid, incercam doar sa intelegem de ce si cum a facut anumite lucruri in viata lui.

Am adus in discutie influenta medicamentelor asupra lui ca o ipoteza, si aceea personala, nu am zis ca ar fi facut acel lucru. Si sa va spun de ce cred (si sper in acelasi timp din tot sufletul meu sa nu fie asa pentru ca e cumplit!) ca cei care l-au acuzat au avut o siguranta in ceea ce fac si aceasta siguranta... Noi nu stim ce s-a intimplat la proces, nu a fost public si chiar daca ai asistat nu ai cum sa stii ce a fost in capul juratilor si nici probele din dosar. Iar daca ai asistat si scrii dupa aceea despre proces, parerea mea este ca, odata declarat inchis, nu poti sa dai detalii, decit opinii personale, despre ceea ce a ai auzit acolo (ma refer la carte cu conspiratia). Dar eu cred ca juratii stiau, au descoperit ca el este dependent de medicamente si au luat in calcul, intorcindu-l pe toate fetele...

Nu l-am acuzat nici o secunda, mi-am pus niste intrebari, am dat niste raspunsuri... pentru ca stiu cit de rea poate sa fie o asemenea alternativa. Il inteleg atit de bine in anumite puncte... Eu am avut probleme cu somnul, dupa cum vedeti, nici acum nu dorm prea mult. Si cind sint stresata de ceva, primul lucru pe care il fac, reduc mincarea si somnul. Nu am ajuns prea departe, slava Domnului, dar eu stiu ca nu s-a intimplat asta pentru ca viata nu m-a incercat prea tare, nu pentru ca eu sint tare si am reusit sa nu trec limita. Am avut perioade grele in viata mea, cind faptul ca nu puteam sa dorm imi dadeau migrene cumplite si... am luat Diazepam, nerecomandat de nimeni, ca se da la farmacie. Cite jumatate... in noptile cind nu se mai putea, care s-au inmultit pe nesimtite, din pacate. Da intr-o noapte, agitata si fff suparata, am luat unul intreg si nimic, apoi doua, apoi trei... apoi toata cutia. Nu va ginditi ca m-am gindit sa... nuuuu! Voiam pur si simplu sa dorm si atit! Nici nu va imaginati cit de bine pot sa-l inteleg si cu dependenta (Diazepamul da dependenta, ajunsesem sa nu mai pot dormi fara acea jumatate de pastila) si cu faptul ca nu vrei decit sa dormi. Urmarea este ca am doua zile in viata mea care sint gauri negre pentru mine, nu-mi aduc aminte de absolut nimic, stiu ce am facut in mare in ele pentru ca le-am reconstruit cu ajutorul prietenilor, dar e un sentiment cumplit cind imi aduc aminte. Am iesit, am fost la munca, am stat de vorba cu oameni, nimeni nu s-a prins, doar ca aveam miscarile lente si in reluare si ca... spuneam lucrurilor pe nume... m-am certat cu prietena cu care locuiam, spunindu-i unele cuvinte nu tocmai dragute... Nu-mi aduc aminte de absolut nimic! Am avut un soc cind am constat, e mult de povestit, am aflat dupa citeva zile ce s-a intimplat cu mine si nu credeam daca nu gaseam tubul gol de Diazepam. Si acesta este cel mai slab medicament, dovada ca dupa un tub inca va scriu de aici... nu pot, pur si simplu nu pot sa ma gindesc cum e cind faci asta cu medicamente puternice si ani si ani de zile. Trebuie sa fie cumplit sa traiesti cu asa ceva, pentru ca iti si revii... si incerci sa legi fragmente. De aceea voiam atit de mult sa vad acel filmulet, pe mine m-a lovit imaginea lui din el.

Gata, am scris destul, m-am lungit deja prea mult, e timpul sa trec si la altele... sper ca nu v-ati suparat, nu am scris nimic cu rautate, ci cu intelegere...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Ma rog, nimeni nu e in masura sa-l judece, fiecare face ce vrea cu propria-i persoana, una e ce si-a facut lui, dar cand e vorba si de vietile altora...nu sunt de acord.


Asta e tot judecata.

Cand ma gandesc sa emit pareri despre cineva, ma pun prima data in locul lui, ma gandesc la ce a trait pana atunci, influente, etc. si de cele mai multe ori, chiar daca nu sunt de acord cu persoana, renunt sa vad o vina.

www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput