Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, de citeva zile Pisilinca maninca cu placere si fructele si legumele. Noi sintem mai avansati, in fructe (piersica e baza plus para sau pruna ca e constipata) ii pun cereale - nu ii plac decit cele cu orez si porumb de la milupa, bucuria mea ca maninc eu alea cu banane care-mi plac de numa-numa. Masa asta dureaza 10 minute si o tine 3-4 ore, dar azi de ex a mincat 3 piersici mijlocii cu 2 lg de cereale...

Legumele le maninca un pic mai ...putin entuziast, dar le maninca de cind ii pun in ele mar crud. Cam juma-juma legume si mar. Dupa masa asta sta la fel, 3-4 ore. Practic la trezire (inainte de trezire ca sa fiu mai precisa) maninca tzitzi, apoi fructe, apoi tzitzi in timpul somnului mai lung (aprox o ora), apoi legumele si seara la culcare tzitzi.

Feteleeee...mi-a venit......mama ei de diversificare, ca de--aia mi-a venit, ca suge mai rar. Si ma doare burta si capul...macar hemoragia e redusa deocamdata, da-s increzatoare ca se regleaza ea

Nu am gasit mesajul Monicai, dar inteleg ca-s vesti bune. Ne rugam in continuare !



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aaaaa si am uitat cel mai important eveniment al zilei de astazi : astazi avem 2 ani de casnicie dupa vreo 7 de prietenie

deci sa curga bautura si pizza !!!!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aaaaa si am uitat cel mai important eveniment al zilei de astazi : astazi avem 2 ani de casnicie dupa vreo 7 de prietenie

deci sa curga bautura si pizza !!!!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Multi inainte! Noi am implinit pe 2 sept 3 de casnicie dupa vreo 5 de prietenie, din care vreo 3 de coabitat. Da am uitat sa ma laud. Primesc felicitarile si acum



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aaaaa si am uitat cel mai important eveniment al zilei de astazi : astazi avem 2 ani de casnicie dupa vreo 7 de prietenie

deci sa curga bautura si pizza !!!!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Multi inainte! Noi am implinit pe 2 sept 3 de casnicie dupa vreo 5 de prietenie, din care vreo 3 de coabitat. Da am uitat sa ma laud. Primesc felicitarile si acum



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Felicitari si voua !!!!!!!!!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Novus, de citeva zile Pisilinca maninca cu placere si fructele si legumele. Noi sintem mai avansati, in fructe (piersica e baza plus para sau pruna ca e constipata) ii pun cereale - nu ii plac decit cele cu orez si porumb de la milupa, bucuria mea ca maninc eu alea cu banane care-mi plac de numa-numa. Masa asta dureaza 10 minute si o tine 3-4 ore, dar azi de ex a mincat 3 piersici mijlocii cu 2 lg de cereale...

Legumele le maninca un pic mai ...putin entuziast, dar le maninca de cind ii pun in ele mar crud. Cam juma-juma legume si mar. Dupa masa asta sta la fel, 3-4 ore. Practic la trezire (inainte de trezire ca sa fiu mai precisa) maninca tzitzi, apoi fructe, apoi tzitzi in timpul somnului mai lung (aprox o ora), apoi legumele si seara la culcare tzitzi.

Feteleeee...mi-a venit......mama ei de diversificare, ca de--aia mi-a venit, ca suge mai rar. Si ma doare burta si capul...macar hemoragia e redusa deocamdata, da-s increzatoare ca se regleaza ea

Nu am gasit mesajul Monicai, dar inteleg ca-s vesti bune. Ne rugam in continuare !



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Asa deci !! ai punctat f bine treaba cu tziti inainte de trezire, asa e si la noi, cu ochii inchisi innca si gura cautand ceva asa ne trezim
deci e ok sa dau fructe dupa gustarea asta ? cam la cat timp ??

nasol ca a venit mos craciun asa rapid la tine !!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aaaaa si am uitat cel mai important eveniment al zilei de astazi : astazi avem 2 ani de casnicie dupa vreo 7 de prietenie

deci sa curga bautura si pizza !!!!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)



La multi ani draga shefa !!!!

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Petrean ai PM
Novus dau un breezer ! multi inainte! Ai si tu PM
Pisigri la multi ani si voua.
Si asa ca sa ma laud si noi am facut anul asta 10 ani de cand ne cunoastem si 5 de casatorie, asa ca Sac!! suntem mai mari ca voi!
Fetelor am intrat la Odiseea Sarcinii la fetele de martie- aprilie, asa ca sa arunc un ochi. Nu stiu ce mi-a venit dar asa m-a apucat o nostalgie

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem patru lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aaaaa si am uitat cel mai important eveniment al zilei de astazi : astazi avem 2 ani de casnicie dupa vreo 7 de prietenie

deci sa curga bautura si pizza !!!!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)



La multi ani draga shefa !!!!

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia



multumim doamna inspector !!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Petrean ai PM
Novus dau un breezer ! multi inainte! Ai si tu PM
Pisigri la multi ani si voua.
Si asa ca sa ma laud si noi am facut anul asta 10 ani de cand ne cunoastem si 5 de casatorie, asa ca Sac!! suntem mai mari ca voi!
Fetelor am intrat la Odiseea Sarcinii la fetele de martie- aprilie, asa ca sa arunc un ochi. Nu stiu ce mi-a venit dar asa m-a apucat o nostalgie

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem patru lunite


Mersi !!! tu ai PM, mail si un breezer de la mine !!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

[red] Oly si Aris[red] posteaza la cap trecut

31+ cu Maya Andreea
AMR 9 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput