Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello fetelor!

MONICA, ne rugam pentru voi in continuare

MARIANA, ce dulce e burtica

MIHA, bine ai venit

DIANA, felicitari pt masa de fruct. la fel, si celorlalte fete la care merge bine diversficarea.

Eu sunt cam capiata. Noaptea are cel putin 2 treziri in care mananca, da mananca nene, ca doctorii zic sa o dezvat, sa ii dau apa, ceai suzeta. Da da...pai sa o vedeti cum urla pana face tati bibele, ca mi-e teama ca ne dau astia afara din bloc. Si mananca fix la 3 ore, ca bebeii, si ziua si noaptea. Aseara a mancat la 21:30 260 ml lapte cu cereale, de i s-a facut si rau dupa aia si a adormit cu cantec, apoi la 3 s-a trezit a papat titi + 150 ml bibe, la 6 s-a trezit, da-i cu inca 150 ml, iar la 9 pana nu a ras 210 nu s-a pototlit. La 12 a mancat un castron imens (2 mere coapte, 1 piersica, 2 linguri branzica, 2 cupe cereale), iar la 14:45 zbiera. Supa nu s-a omorat dupa ea, dar deh, era mancare, trebuia sa se "chinuie", nu?

Plus ca iarasi nu doarme deloc ziua si urlaaaaaa. De la 9 a dormit asa: in parc 20 min cu ochii pe ceas, apoi inca 20 pe la 14, inainte de masa, apoi o ora a urlat ca din gura de sarpe (de la 15 la 16 - bine, nu va imaginati ca ea urla in timp ce eu ma uitam la tv, dar am incercat sa o las un pic la ea in pat, apoi in balansoar, i-am pus suzeta, dar nu am mai "cocolit-o") si a mai dormit fix 25 de minute. Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea
Noroc ca e dulcica si ma topeste cu zambetul ei, dar uneori obosesc si nu pot sa nu ma intreb daca e ceva in neregula....



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Simina ce dulce e burtica...asa ma cuprinde melancolia..offf offf
mazarica.

Pisik...zi mersi ca mananca, daca nu manca,cum face a mea,iti facei griji ca nu manca, mai bine sa pape cat vrea ea..probabil e la puseul de crestere de la 6-7 luni. Si am vazut poze cu dulceata mica si dragalasa..sa o mananci nu alta. Cat despre somn..nici Teona nu doarme..decat maxim 30 minute pe la 1-2 si 30 minute pe la 5-6 si atat. As vrea sa doarma si ea macar 1 ora nu mai zic 2 sau 3 cum fac altii..dar parca are ceas cu alarma..in fix 30 minute se trezeste si e fresh zici ca a dormit toata noaptea.


Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Pisik si a mea se trezeste la 3 ore noaptea si papa dar nu atat de mult ca voi...bine sunteti si mai maricele.
Dar de ce nu intrebi pediatra ce ar putea fi?
Daca nu e puseul de crestere poate nu se satura si ar trebui sa-i mai introduci ceva in alimentatie,nu stiu zic si eu...si pe mine ma preocupa pb. cu trezitul noaptea?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Pisik mesajul tau a reusit sa ma bage in depresie. Pai al meu daca mananca seara 180ml cu cereale sunt fericita si in restul zilei poate mai mananca 120ml toata ziua. Azi de ex pana la ora asta a papat 50ml lapte dimineata. Nici la cap diversificare nu stam mai bine.A papat cateca lg de mar copt cu branza si la pranz putina supa.


Cu copilul asta sigur o sa imi iau campii.




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ADIRYS, deci nu e Ana singura. Dar macar Teona e odihnita, Ana nu, si de aia urlaaaaa. Dar probabil ca asta e ritmul ei, ce sa zic

ALINA, o fi puseul, al naibii puseu. O trezire pe noapte deja mi se pare boierie, dar nu mai am parte de asta. Si eu m-am gandit la alimentatie, dar tocmai, ca e mai bogata: am trecut la NAN2, i-am bagat carne, de azi si ou, deci...chiar nu stiu

RIVALI, ce ti-e si cu mamele astea. Daca mananca de ce mananca, daca nu, de ce nu. Pup fata sa ii treaca supararea . Flacaul tau tine la silueta, nu ca purcica mea

Fetele, cum se face la "parintii intreaba, parintii raspund", ca poate gasesc pe acolo solutii pt trezitul noaptea.

Oricum, maine avem recoltare de sange sa vedem cum stam cu fierul si sper sa o prindem si pe pediatra sa ii spun comportamentul drei.



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Uffff pupa mama pupa ca ai de pupat muuult sa-mi treaca mie

Poate nu stiu eu sa-i dau sa manance, cred ca o sa plec la mama sau la soacramea sapt viitoare ca eu nu mai rezist,sotul de la 7 la 22 la servici, ca de cineva trebuie sa mai aduca si bani in casa, singura cu doi "indieni " mici toata ziua. Nu am mai reusit sa ajung nici pana in magazinul Titan ,care este la 2 pasi de blocul meu,nu am mai fost de mai bine de o luna. Doar parc si atat, care si asta este langa bloc.Am ajuns sa urasc parcurile,daca imi zice cineva hai sa ne intalnim in parc sunt in stare sa il iau la bataie.


Gata m-am mai racorit!








Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Uffff pupa mama pupa ca ai de pupat muuult sa-mi treaca mie

Poate nu stiu eu sa-i dau sa manance, cred ca o sa plec la mama sau la soacramea sapt viitoare ca eu nu mai rezist,sotul de la 7 la 22 la servici, ca de cineva trebuie sa mai aduca si bani in casa, singura cu doi "indieni " mici toata ziua. Nu am mai reusit sa ajung nici pana in magazinul Titan ,care este la 2 pasi de blocul meu,nu am mai fost de mai bine de o luna. Doar parc si atat, care si asta este langa bloc.Am ajuns sa urasc parcurile,daca imi zice cineva hai sa ne intalnim in parc sunt in stare sa il iau la bataie.


Gata m-am mai racorit!


Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Poze


Te inteleg perfect. Eu am unul si cateodata simt ca nu mai pot. Eu inca nu am reticenta la parcuri.
Eu zic ca nu gresesti tu cu nimic, probabil nu e el mancacios. In greutate ia?

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Simona, tu cautai ceva pt botez. Mi-a sarit asta in ochi, la reclamele din josul paginii
http://magazin.desprecopii.com/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=20070
Nu stiu daca e pt bebei, dar vezi si tu

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Uffff pupa mama pupa ca ai de pupat muuult sa-mi treaca mie

Poate nu stiu eu sa-i dau sa manance, cred ca o sa plec la mama sau la soacramea sapt viitoare ca eu nu mai rezist,sotul de la 7 la 22 la servici, ca de cineva trebuie sa mai aduca si bani in casa, singura cu doi "indieni " mici toata ziua. Nu am mai reusit sa ajung nici pana in magazinul Titan ,care este la 2 pasi de blocul meu,nu am mai fost de mai bine de o luna. Doar parc si atat, care si asta este langa bloc.Am ajuns sa urasc parcurile,daca imi zice cineva hai sa ne intalnim in parc sunt in stare sa il iau la bataie.


Gata m-am mai racorit!


Poze


Te inteleg perfect. Eu am unul si cateodata simt ca nu mai pot. Eu inca nu am reticenta la parcuri.
Eu zic ca nu gresesti tu cu nimic, probabil nu e el mancacios. In greutate ia?

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





luna trecuta a luat 200g. Joi o sa vad cat a luat luna asta . Mie mi-a stricat Vlad cantarul.

Urasc parcurile pentru ca de doi ani si ceva stau numai prin ele.

Parcul este un fel de a doua mea casa.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello fetele !!!

Intre 2 alaptari, dentist,spalat si mancat am apucat sa citesc ce ati scris de aseara, mai da' aveti spor taman cand sunt eu la birou si nu pot participa la discutii

Deci sa vad ce am retinut:

Miha1980 adica nasica, bine ai venit !!!! ma bucur ca putem vorbi si virtual ca esti tare draguta

Ayla, multa sanatate lui Alex !!!!

Denisamada, nu stiu cum sa facem cu pozele, poti sa-mi trimiti PM cu cele pe care le vrei si mail-ul pe care sa ti le trimit; e ok?

Anca, te pricepi tare bine la povestit si in scris !


Acum sa va povestesc esecul meu de ieri la capitolul diversificare : am pregatit un morcov de la bunica din gradina deci bio, l-am taiat, pus la fiert cam cat am crezut de cuviinta, luat de pe foc, incercat sa-l pasez si atunci mi-am dat seama ca nu e fiert bine plus ca m-a anuntat sotul ca peste 1/2 ora avem programare la eco pt fontanela (care e perfecta ) deci am lasat morcovul plus cele 3 vase murdarite degeaba si am plecat la dr si am mancat ce stim adica tziti

Orium mi se pare atat de mult de lucru pt cateva lingurite cat mananca in prima faza poate daca nu as merge la birou si nu ar fi vreme faina afara as avea alta parere dar deocamdata mi se pare timp pretios irosit !!

Maine incerc din nou ; macar cu cerealele e clar: se servesc intre ora 09-09.30 cu gura cascata de bucurie in max 10 min

La voi dupa masa de fructe la cat timp mananca ? dar dupa legume?

Revin


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput