Burtici fericite de septembrie-octombrie (196)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Stop joc ca m-au trimis acasa
Am fost, m-au consultat, sunt dilatata 2 cm, suport minunat contractiile soi mi-au zis sa vin sa mananc, sa incerc sa dorm si sa ma duc la spital cand nu mai pot.
A estimat moasa ca vine pe dupa amiaza sau cel tarziu spre seara.


Cea mai fericita la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Stop joc ca m-au trimis acasa Am fost, m-au consultat, sunt dilatata 2 cm, suport minunat contractiile soi mi-au zis sa vin sa mananc, sa incerc sa dorm si sa ma duc la spital cand nu mai pot.A estimat moasa ca vine pe dupa amiaza sau cel tarziu spre seara. Cea mai fericita la termen
ce sistem!. De unde ai atat curaj? Doamne, pune un pic de vanzare pe ebay sa licitez. Asteptare usoara, sa va dea Dumnezeu sanatate! 27 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Acum mamanca ceva ca mi-a zis ca nu ma pup nimic dupa ce merg a doua oara...pana dupa ce nasc la cateva ore.
Cu toate ca ranjeam am intrebat cum e cu epidurala si mi-a spus ca vine un anestezist in maxim 10 minute dupa ce le spun ca nu mai pot
Si acum ma doare cumva dar nu stiu ce va urma asa ca am vrut sa ma asigur.
La plecare, acum la 7 tocmai se schimba garda si a venit una s-a uitat pe fisa mea si mi-a zis "te astept mai tarziu" adicatelea aceea intrase acum in tura
Va pup si caut sa ma relaxez cumva, mi-a zis sa iau 2 paracetamol, o baie fierbinte sa mananc bine si atat.
Cu alte cuvinte "mai iesi prin curte ca ne papi aici aerul degeaba"
Va pup si multumesc de acest start fabulos de galerie....la care am sa ma mai gandesc dupa amiaza.
Ahhhh...si cand ma controla mi-a zis ca i-a facut gadi gadi pe cap lui Bebitza, cu degetul.....ce superrrr

Cea mai fericita la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

litlelight La multi ani si multa sanatate si fericire! . Te mai asteptam pe la noi sa ne spui cum sunteti!

Ramo tu esti la fel de superba , iar patutul arata de vis! Imi place si culoarea, si faptul ca e pe roti (al meu nu e si ma tot gandesc cum o sa mi-l mut cum vreau eu), chestia aia cu buzunare cred ca e tare utila, n-am vazut de vanzare. Si imi plac tare mult perdelele de la tine din casa .

pazza eu nu am reusit sa vad pozica ta cu burtica, acolo apar doar cele pe care le-am mai vazut, pozele frumoase de la nunta voastra.

Maria super simpatic Sergiu tau . Te cred ca te incurajeaza prezenta lui!

Mada am vazut azi-noapte reportajul si esti extraordinara! Mi-a placut si de mama ta (de asta am fost surprinsa, ca ma asteptam din povestile tale sa-mi placa doar de tatal tau si de sora ta ). Esti tare scumpica si frumoasa!

happy_uka ce rau imi pare ca ai avut parte de necazuri acum, in perioada asta... dar ma bucur ca acum totul e bine. Abia astept sa facem galerie luni, multumim ca ne-ai anuntat!

Raluca imi pare rau ca intampini si probleme... Sper sa se rezolve, poate vin fetele cu experienta in alaptat si febra si iti dau niste sfaturi sa nu pierzi laptele . Multa sanatate

Vaaiiiii ce fericita sunt ca Luci o sa-si intalneasca puiul!!! Adica sper ca l-a intalnit deja! . Bine, deja bocesc, d-apoi cand o sa primim vestea! M-au emotionat la culme toate mesajele de azi dimineata ale ei , si cu ea asa calma, si cu Adi,... Aaaaa, acuma vad ca eu vorbesc la persoana a treia si ea e aici

Tinem pumnii in continuare, nici un stop joc! Sper din tot sufletul sa nu devina mai dureroase

34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Stop joc ca m-au trimis acasa
Am fost, m-au consultat, sunt dilatata 2 cm, suport minunat contractiile soi mi-au zis sa vin sa mananc, sa incerc sa dorm si sa ma duc la spital cand nu mai pot.
A estimat moasa ca vine pe dupa amiaza sau cel tarziu spre seara.


Cea mai fericita la termen




important e ca vine si in week-end, asa cum a vrut mami!!!
pupici si incearca sa te odihnesti pe cat posibil ca ai treaba mai tarziu

40+3

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Stop joc ca m-au trimis acasa
Am fost, m-au consultat, sunt dilatata 2 cm, suport minunat contractiile soi mi-au zis sa vin sa mananc, sa incerc sa dorm si sa ma duc la spital cand nu mai pot.
A estimat moasa ca vine pe dupa amiaza sau cel tarziu spre seara.
Cea mai fericita la termen


ce sistem!. De unde ai atat curaj? Doamne, pune un pic de vanzare pe ebay sa licitez. Asteptare usoara, sa va dea Dumnezeu sanatate!

27 + Chiara Ada


mami de Chiara...nu e numai curaj dar chiar sunt usor dezamagita ca s-a amanat....eram asa pregatita ...dar acum macar stiu ca vine
va pup, ma intind putin ca poate adorm, noaptea trecuta am stat cu ochii pe cronometru ca o disperata si tocmai mi-a explicat moasa ca nu e asa important sa stii la cat timp vin...ci la ce intensitate.....
Adi era si el asa pregatit ca acum face misto de mine si ma intreaba "oare cate exercitii ca asta mai facem azi dus-intors?" ca sa calculam si banii pe taxi
hai ca va pup...nu ma pot dezlipi de voi....sunteti minunate



Cea mai fericita la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Uau, Luci si a fost dureros controlul ala de a ajuns la caputul puiului? Ce tare... Si imi place mult de tine cat esti de calma. Eu as fi pe jos...

34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Uau, Luci si a fost dureros controlul ala de a ajuns la caputul puiului? Ce tare... Si imi place mult de tine cat esti de calma. Eu as fi pe jos...

34+ Alex


pai eu am ramas socata ca m-a intrebat daca ii dau voie sa ma controleze ca nu toata lumea accepta. Nu e momentul sa intru iar in detalii "care lume nu accepta...aceeasi pt care nu mi-au spus nici ce e gandacul".....
I-am zis ca chiar vreau sa stiu cum stau ...si nu a durut mai tare decat un clasic control ginecologic
Insa modul calm in care iti vorbesc si iti raspund la intrebari cred ca ma ajuta pe mine cel mai mult...ca ma simt bine, relaxata, ingrijita atent
Acum chiar plec sa ma descalt

Cea mai fericita la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

luto (eu ma incapatanez sa-ti zic asa, cu l mic, ca asa spuneai ca iti place), odihna placuta si gandeste-te ca odata puiutzul tau nascut, lumea va fi mai buna. Un alt om bun se va naste si uite asa contribui si tu la o lume mai buna. Chiar simt ca e asa. Suntem aici ca sa te sustinem, sa fim cu tine, cu toata inima. 27 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Lucia o sa las totul deschis sa mai dau un refresh, da' sa nasti si tu pana pe la 3 ca sa culc fetele
Go Lucia go! Si daca o sa ti se para dureros, sa te gandesti ca trece si ca esti pe maini bune. Si mai ales cum o sa ne dai tu vestea ca am primit (noi toate) un baietel sau o fetita! Mii de pupici!

(scuze ca nu mai bolduiesc, intru cu mozzila de cand explorer nu mai vroia sa lucreze cu mine. )

Roxxy, o placere sa citesc despre puii tai, bravo, da-i inainte cu alaptatul, te pup mult. ne auzim pe mess oricum.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput