Burtici fericite de septembrie-octombrie (196)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Yupi!!!!!!!!!!!!!!! Am intrat la fix sa fac galerie Luciei si Dacianei!
Eu nu am mai inrat de doua zile, ca bineinteles ca nici mie nu mi-a mers forumul si eu nu am Mozzila aia de ziceti voi ca merge cu ea.
Deeeeci:



Hai, Lucia!!!!!!!!!
Hai Daciana!!!!!!!!!!!!
Nastere usoara si bebei sanatosi!!!!!!!!!!!




Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Luci sper sa reusesti sa te odihnesti! Sunteti tare simpatici!









34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Hai Luci!Hai Daciana!Sa aveti bebeloi sanatosi si frumosi.Iar voua nastere usoara si refacere rapida si cat mai mult laptic
Si acum sa dau si eu buna dimineata fetelor si .Eu sunt stresata ca poate ma opreste si pe mine maine sa nasc.Vreau sa va intreb o fi chiar asa nasol la 36 sapt si 3 zile?Insa vestea mare
Am facut rost de bani pentru toate doctor patut hainute si tot ce mai am nevoie, bagaj facut si hainute spalate si calcateDeci cu Dumnezeu innainte

+36 cu bebeluuta scumpa Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Luto, imi place ca esti echilibrata si nu te pierzi cu firea...

Daciana la ce ora era programata la cezariana?

Adinus,la tine nimic, nimic?

Ramona, fain patutul! Poti sa imi spui de unde ai luat lenjeria si chestia aia de agatat in care pui scutecele si alte alea?

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Neatza fete dragi! Vad ca azi nu da ninmeni cafelutza...asa ca va invit eu la una cu lapte mult!

Vad ca am intrat la timp pentru galerie:

Hai Daciana! Nastere usoara!
Hai Luci!!!! Nastere usoara!

Fetelor merci de sfaturi si sugestii...vom vedea in final cum va fi..am mai reusit sa ma calmez putin, azi ies si la o tura de shoping sa mai uit si sa imi schimb gandurile. Dar sunt chiauna de somn...barbatii astia. Sotul meu e pina joi la Barcelona, asa ca m-a lasat in grija celui mai bun amic al lui...just in case...eu l-am sunat ieri sa ii dau raportul zilnic ca totul e ok, el saracu' (chirug fiind) era in operatie si cu telefonul inchis. Asa ca nu ne-am auzit....la ora 1 noaptea mi-a vazut apelul, m-a sunat, eu tocmai atipisem, pina mi-am ridicat burtoiul din pat sa ma duc la telefon nu am mai apucat sa povestesc cu el...asa ca in 10 minute m-am trezit cu el la usa....si cu toate cele 3 telefoane zbarniind...la unul era sotul care isi cauta deja bilet de avion sa vina acasa, la celalta era Tavi (amicul) ca e la usa sa iau bagajul sa mergem la spital, pe fix erau ai mei panicati ca nasc....
Si...ajung la intrebarea ca daca asa panicheaza toti cind chiar voi naste...eu ce naiba fac???? In afara de un atac de panica...

Manga ..te invidiez ca il ai pe Sergiu asa echilibrat...ia uite tu ce patesc eu ...la un simplu telefon...

Imi pare rau ca nu am vazut reportajul cu Mada, oare il mai pot vedea undeva?

Meli....daca e tot asa rau cu mastita poate ar trebui sa treci pe antibiotic sa nu fie si mai rau, ti-ai sunat dr de familie? Ce ti-a zis?

Va , intru mai pe dupa masa sa aud vesti despre noi bebici!

aaaa..azi intram in saptamina 36...poate ar trebui sa imi pun si eu AMR...

36 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

LUTO sper sa nu fie dureroasa contractiile pana ajungi inapoi,oricum cred ca esti in al noualea cer ca vine bebicu si poate ai noroc vine dupa 12 noaptea pe 13
RALUK,ANDRA,CLAUCIA multumesc din suflet pt gandurile bune
Eu sunt plina de nerviiii,din cauza lui Alin,dar va povestesc dupa ce trecem de nasterea lui LUTO,caci nu se merita sa stricam o zi asa frumoasa.
Va pupic dulce si

HAI LUCIA

37+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Anomis, desi m-am nascut intr-o lume comunista pur sange, nu stiu exact de ce, dar imi aduc aminte ca toata copilaria imi auzeam in urechi "dezmeticeste-te, ca doar nu traiesti la Paris". Habar nu am ce ziceam sau ce facea,m sa-mi primesc mereu aceste cuvinte de la ai mei, insa un motiv sigur aveau bietii oameni.....

Iar cand am crescut, am constatat ca sfatul lor nu ma ajuta cu nimic, ca nu e nimic rau in a-ti face un mediu mic si frumos, un "mic Paris" in jurul tau, mai ales ca elementul primordial pentru asta este creativitatea, imaginatia, pe care doar tre' sa le pui in practica.

Iar dupa ce m-am chinuit vreo 14 ani sa am un copil (am facut inseminari cu carul, FIV si zeci de tratamente, ca sa raman apoi natural, pe la batranete), uite ca se pare ca primesc si o mica frantuzoaica, alaturi de un tatic pe masura copilei.....
Stie Dumnezeu sa le aranjeze pe toate la momentul si timpul potrivit.....
Raluk, deci teoria orgasmului in timpul alaptatului se confirma, insa din ce povesteste Raluca Paun, mai greu e cu dezvirginatul, ca daca bietul copil nu a stiut cum se procedeaza, iese un contact......, insa ce nu face o femeie pentru a-si satisface pruncul, de cat altruism nu da dovada......


Lutooooooooooo grea zi, dar atat de importanta si de frumoasa.....

Stand in scaunelul meu, fara nicio contractie la activ, ma gandesc ca tre' sa fie tare greu momentul prin care treci, insa daca ma pun in locul tau, cu toata adrenalina pe capsor, stiind ca sistemul este acesta si trebuind sa te incadrezi in sistemul lor (cu stat acasa si asteptat momentele importante), sunt convinsa ca desi ai multe temeri in sufletel, esti extrem de pregatita si dornica sa dai tot ce poti pentru a iesi bine si SIGUR TOTUL VA FI BINE.......

SUNTEM ALATURI DE TINE CU SUFLETELE NOASTRE SI CU GANDURILE NOASTRE BUNE, PROMITEM SA FIM LUCIDE SI SA TE TINEM VIRTUAL DE MANUTZA IN CELE MAI GRELE MOMENTE....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:



Hai Lucia!! Se dezvaluie
Hai Daciana !!!


Yupiii, azi avem de lucru





37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Iulia ma bucur tare ca s-au rezolvat toate problemele!

vik super distractiva toata povestea telefoanelor

Mada parca vad ca e ceva legat de ceea ce ai zis la tv si de ce i s-a pus poza acolo...

Oana da, cu dezvirginatul e mai greu

Daci, Luci tinem pumnii si suntem cu voi in gand!

34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

IuliaPapusa ma bucur ca s-a rezolvat problema financiara, uite ca banutii au venit la momentul potrivit, asta imi place mie cel mai mult la viata asta si de aceea nu trebuie sa ne pierdem speranta niciodata: toate se intampla fix atunci cand trebuie, desi uneori am vrea noi sa se intample "acum"!


Madalina, a fost cumva orgoliul domnului atins prin respectivul reportaj? Nu m-as mira, ca multi oameni parca sunt plamaditi din orgoliu si zero ratiune. Pacat!

AMR 12 ZILE

Mergi la inceput