Burtici fericite de septembrie-octombrie (196)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå dimineata!!!!
I-am dat papa la pici si am zis sa intru sa vad daca a mai nascut cineva si ce vad eu.. Luto se pregåteste så nascå.


Gooooo Lucia


Mai ai ff putin si iti tii bebicul in brate... Nastere usoarå iti doresc si så il pupi pe nasuc pe bebelachi. Te pup dulce.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:










mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
26+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, dragelor!
Nu am reusit sa citesc nimic din urma, abia acum am intrat pe forum. Am vazut ca s-au nascut multi bebei, sa fiti sanatosi si mancaciosi si pt mamici, sa aveti mult laptic.

Nici nu stiu cu ce sa incep:)Am fost ff haotica zilele acestea, acum am venit la parintii sotului acasa si am mai reusit sa dorm un pic.
So, am facut niste rani la sani cumplite, operatia e mic copil pe langa durerile astea. E rana deschisa, cu sange. Am mai incercat protectiile dar nu prea le accepta mereu. Laptic am avut cat pt o maternitate intreaga, insa ieri am racit rau de tot, cu febra mare si vad ca s-a diminuat muuult de tot, azi noapte si dimineata i-am dat formula. Sper totusi sa-mi revina, o sa incerc si eu ceaiurile si galactogilul.
Incerc sa-i dau sa pape cam la 3 ore, am reusit cateva zile, insa are momente cand sta cu sanul in gura si nu suge deloc, adoarme.
Am fost si la pediatru si m-am stresat cumplit, imi arata cantarul mai putin cu 280 de gr fata de greutatea de la externare. Eu am o anemie puternica si e posibil sa i-o fi transmis-o si ei. Am plans de ciuda, poate asta a influentat si laptele. Ma mai duc saptamana viitoare iar si daca tot nu creste o trec pe formula.
In rest, nu e foarte plangacioasa, ieri a facut un concert adevarat, eu eram cu febra mare, nici nu mai stiam ce vorbesc, incercam sa-i dau sa pape, ea tot nu prea vroia sanul, m-am agitat si cred ca m-a simtit.
La baita ii place, ii fac si masaj ca are piciorusele putin strambe de la cum a stat in burtica, i-a cazut si buricul. O sa pun si ceva poze, le am pe calculatorul de acasa dar poate mi-l aduce sotul meu aici.
Cu operatia a fost ok, in prima zi m-am trotilat cu muuulte calmante (si zau ca-l inteleg pe Michael), a doua zi insa am tras de mine si m-am dat jos din pat singura, am fost la alaptat si m-am revenit f bine. Deja sunt ca o gazela, ma rog aproape, cu cateva kg in plus.Si incep si eu cu sfaturile, dar sa incercati sa faceti miscare imediat, chiar dc simtiti ca se scurge viata din voi. O sa gasiti resurse. Uite, eram intr-o dimineata in spital, aveam o durere cumplita de burta, nu ma puteam misca nici in pat si am zis ca nu mai merg la alaptat. A venit colega mea de salon si mi-a zis ca-mi plange copilul. Stiti cum m-am ridicat din pat, intr-un minut o si alaptam.
In spital a fost ok, am stat intr-o camera cu 2 paturi, f ok, dr a fost super dragut, rezidentul la fel. Asistentele de la terapie intensiva si ele dragute tare. Una dintre ele incerca de ceva ani sa ramana gravida si i-am povestit cum e cu fivul.
In schimb cele de la neonatologie n-au fost prea prietenoase. O singura data a venit o infirmiera si mi-a aratat cum sa ia sfarcul fata, deja eram plina de rani. In rest, am fost f nemultumita de ele. Nici macar nu am vazut-o pe neonatologul fetitei. Doar sotul meu cand i-a dat banii. N-ar fi trebuit sa le dau nimic, oricum se purtau la fel de rece.
Cam atat in mare, nici nu mai stiu ce sa zic. Aaa, inca un sfat, sa acceptati ajutor de unde puteti ca altfel va pierdeti mintile de oboseala.

Si am vazut ca se pregateste Luto sa nasca! Nastere usoara si intalnire minunata cu bebele tau.

Fetele, va imbratisez cu drag si incerc sa mai intru.

Pupici!

Baby

39+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Wow, se naste pui de luto.Ce psihic dom'le!GO BABY 27 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

OMG !!!!!!!!!

HAI LUTO!!!
INCA PUTIN SI-TI TI MINUNEA IN BRATE

eu am niste emotii de zici ca m-a apucat pe mine nascarea

40+2

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

HAAAAAAI LUCIA!

HAAAAAAAI DACIANA!


Nicio zi fara dracoase!

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Neatza!



Hai Daciana!!!



34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

HAI DACI!!!


BAFTA MULTA!!!!

40+3

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

Raluca, sa-ti traiasca printesa!!!

ne bucuram sa auzim de voi si curaj, chiar daca sunt unele mici problemute, se vor rezolva toate cu timpul
ai grija de tine ptr ca acum trebuie sa fii puternica ptr puiut
te pupam cu drag si asteptam poze

40+3

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Saluti tuti !!!
De la 1 noaptea ma cronometrez.
Am sunat la spital si mi-au spus ca sunt in prima faza a travaliului si sa mai sun iar cand am la 10 minute.
Acum e 3.10 si am la 6-8 minute.
Merg sa ma bag la dus si sun iar sa vedem daca-mi zice sa merg.
La una din cele 2000 de ture la pisu mi-a cazut si dopul, pe jos ..si astfel am realizat ca ce credeam eu acum cateva zile ca e dop era altceva.
A pus mai demult Cristina o poza cum trebuie sa arate si exacta as a fost, mare ca o pleasca, gelatinos si cu ceva rosiatic-maroniu prin el.
Contractiile nu sunt dureroase cum am crezut eu dar se simte o oarecare diferenta de intensitate cu cat trece vremea....
Acum am sa va las, urmand sa va dea fetele vestile.
Va imbratisez cu mare dragoste si numai bine.
Pup pe Daci

Gooo Luci

Cea mai fericita la termen



Iupiiiiiiii!!!!



Hai Luci!!! Nastere usoara!



34+ Alex

Mergi la inceput