Colectia de toamna - iarna 2005 (247)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Da' ce liniste e pe aici...

Eu ma pregatesc de distractia cu legea de salarizare unica, da' pana atunci sa va dau linkurile la pozele oficiale si cu comentarii din Turcia.

Zona Marmaris: poze

Zona Bodrum: poze

Enjoy!



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

pacat ca s-au sters comentariile vechi la poze!
Ma uit printre picaturi, ca relaxare, ca am ceva complicat de facut la servici.

Edit: chiar ma gandeam la bunicuta ta, v-a lasat sa va faceti concediul si apoi s-a dus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Noki, in primul rand condoleante, stiu ce simti, ma bucur insa ca ati fi putut fi in tara, asa cum zicea si Lavi.
Pozele sunt superbe, mi s-a facut dor de vacanta, balaceala. Si apropo de ingrasat, cum stai cu cura de slabire, impartaseste-o.Ca si eu am ceva kile in plus ce nu vor sa plece
Adelina, succes la bb2, las ca o sa vina cand a vrea el...si succes cu scoala.
Ina, stii ca mai sunt 2 fete pe forum care au ramas insarcinate cu trompele legate...nici nu stiu ce sa iti spun, sper sa fie bine.
Alexandrina, Serbanica era baietelul unui fost coleg de birou, din pacate s-a nascut cu o malformatie la inima.

Kriszti nu merge inca la gradi, ii mai curge nasul, in rest e bine, dar am zis ca n-are sens sa il duc pana ce nu se reface complet. Noi il trimitem luni la gradi cu pijamale, hainute de schimb, astea le tinem in dulapior si le luam acasa la sf de saptamana.Nu are rucsacel.

Eu am o stare de nervi, nu mai gasesc nicaieri contraceptivele pe care le luam de anul trecut, Loette, f probabil ca va trebui sa le schimb, abia ma obisnuisem cu ele, trebuie sa vb cu drita sa vad ce imi va da in locul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, nu s-au sters comentariile vechi. Sunt in alt cont. Aceste 2 conturi le-am facut special pentru pozele din Turcia. Habauca de mine le-am incacat pe rezolutia originara si mi-au incaput in loc de cateva mii, doar 450 de poze pe un cont, de a trebuit sa-l fac si pe celalalt separat.Oricum aici sunt si pozele din cea de-a doua parte a concediului, care nu erau puse dincolo, plus multe altele in plus.
Asa e cu bunica mea. Mereu a fost o grozava si ne-a ajutat, acum inclusiv prin faptul ca nu mi-a stricat vacanta.

Mandy - cura de slabire e f. simpla si e de fapt cura de detoxifiere: nu mananc 2 saptamani decat legume, fructe si orez. ATAT. Nimic in afara acestor 3 categorii foarte largi de altfel de alimente. Am voie legume si fructe sub orice forma: salate, ciorbe, mancaruri, cu ulei, fara ulei, cu dressinguri de salate, oricum, numai legume si fructe sa fie. ORICE fel de legume sau fructe, inclusiv banane, struguri cartofi si alte asemenea bombe calorice.Nota: NU sunt fructe-legume urmatoarele categorii :dulciurile, painea, carnea, lactatele, branzeturile, cerealele si semintele de orice tip.
Rezultatul e ca slabesti mancand foarte sanatos si daca apoi introduci treptat carnea si branzeturile, nu te mai ingrasi. Plus ca se duce foarte repede celulita, asta garantat.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Noki condoleante. Dumnezeu sa o odihneasca pe buni a ta.


Fee sa-ti traiasc baiatul si sa fie sanatos.


Atat am intrat, sunt rupta de oboseala, lucrez de 2 saptamani fara pauza....Vlad la gradi este....in limite normale. Plange dimineata cand il duc eu, iar dupa-amiaza cand il ia Cristi este super incantat de gradi, abia asteapta sa mai mearga. Il tine faza asta cam....2 ore de cand ajunge acasa. Apoi zpune raspicat c a numai vrea la "gadinita".

Va pooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Simplu e sa ai copil in clasa a II-a! Si frumos

Prima oara e mai greu. Prima nastere, primul bebelus, primul alaptat, prima lingurita de mancare solida, prima febra, primul pas, primul copil in prima zi de gradinita, in clasa I... apoi lucrurile merg de la sine si e frumos si bine sa fii parinte.

Mi-a disparut stresul din clasa I si ea e mai responsabila, i-am zis ca nici nu-i mai controlez ghiozdanul sa vad daca si l-a pregatit bine pe a 2-a zi, e responsabilitatea ei. Doar ma uit la sosirea acasa, ce-a facut la scoala. Corectam daca e de corectat, citeste lectia inca o data, citeste din carte...

Pe azi a avut de invatat pe de rost 2 strofe din Desteapta-te romane.

Noki am apucat sa vad doar pozele din Marmaris, sper sa apuc azi Bodrumul. Foarte misto concediu ati avut, ati umblat o gramada, ceea ce mie, agitata din fire (mai stiu si pe altele ) mi se pare super!
Peisaj mediteranean, locuri frumoase, aventura - ce mai, un concediu super!
M-am prins intre timp ca ai schimbat contul, chiar ca sunt mai multe poze aici + comentariile lamuritoare.
Trebuie sa incerc si eu o data cura ta. Cat slabesti in 2 saptamani?

Joy acomodare rapida lui Vlad la gradi! Probabil dupa 2h ii trece incantarea de pe final de zi si isi aduce aminte de tristetea de dimineata.

Mandy cauta pe net daca nu sunt alte pilule cu aceleasi substante active in aceeasi concentratie, dar de la alt producator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

SALUT!

lavi, ai mare dreptate cu primul copil, primul pas, clasa I....clar sunt mai relaxata la andrei si nu ma mai panichez fara motiv.

flavi pare ok cu gradi, atat timp cat spune ca ii place si vrea sa mearga de buna voie.plange cand o luam, ca o descarcare, dar si noi ii facem poftele pe drumul catre casa, ca o recompensa.
am pus cateva poze in cont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

2 replici de la Nati:

-Mama, bunica a facut 2 case, una de lemn si una la Alba Iulia. Nu nu ai facut decat un bloc.

-La Feli in burtica nu e asa de bine pentru ca nu are niciun bebelus.

(Feli e sora-mea). Deci ce confort, cate stele oferim in burtici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, chiar ca ne-am preumblat mult in concediu. Un total de 3500 de km in care Sarah a fost super cuminte. Cu cura slabesti mult, dar depinde si de ce "plusuri" ai. Adica eu am dat jos in 10 zile cele 5 kile puse in Turcia. Acum sunt la tonajul de dinainte de a pleca si vreau sa continui cura pana slabesc catre targetul mult visat de demult. De fapt nu stiu daca stiai, dar a fost pe forum mai demult un topic intitulat "Superdieta" care de fapt cam asa era in forma cea mai greu de tinut: 2 saptamani fructe-legume (acolo era fara orez), apoi 4 saptamani fructe-legume-peste, apoi inca 6 saptamani fructe-legume-peste-pui slab si lactate slabe. Si se slabea enorm, era de fapt mai mult un stil de viata chibzuit si echilibrat, super sanatos. Daca ma ajuta Dumnezeu as mai tine inca 2 saptamani de duminica incolo cu fructe-legume-pui slab si lactate slabe. Sa vedem daca oi reusi.

Ma duc sa ma ingrop in dosare.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Suuuper tare Nati. Sunt niste scumpi copilasii la varsta asta.

Sarah mea e o ipohondra si jumatate (mostenire de la buni a mea draga, cu care clar seamana la faza asta). Asa ca bufnita mereu vrea sa mearga la doctor, la dentist, la analize, la orice sanitar si se vaicareste ba c-o doare muscatura de tantar si s-o dau cu crema, ba c-o doare o unghie, prostioare.

Da' zilele trecute a scos culmea ipohondriei: "mami, ma doare sangele!"

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput