Colectia de toamna - iarna 2005 (247)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Noki, sigur-sigur slabesti asa de mult, ca ma tenteaza si pe mine mai ales ca nu pare f grea dieta asta.Daca as slabi 5 kile in 2 saptamani m-as declara multumita. Dar ce fac cu cafeluta de dimineata, ca eu o beau dulce si cu un pic de lapte, nu pot sa o pastrez si in rest doar legume/fructe? As incepe de luni, ca o sa il duc iar la camin pe Kriszti (sper sa se faca bine pana atunci caci muci mai are inca din pacate) si nu mai trebuie sa gatesc atat.
Si legume/fructe poti manca la orice ora? Adica si dupa 18,00?

Lavi, am vb cu drita mea aseara si mi-a spus sa iau Logest in loc de Loette. Loette nu se mai importa, asa se pare, au fost ceva probleme cu licenta de import, mi-a promis cineva care are un depozit de medicamente in Oradea sa mai intrebe prin farmacii daca nu mai au ramase pe stoc. Poate totusi am noroc, mai am o folie de Loette si apoi o sa vad ce fac.
Mortala Nati, ma tot mira cum si de unde scot atatea perle copii nostri.Kriszti de vreo 2 zile merge complet singur la WC, pana acum il mai ajutam ca WC e prea inalt si nu poate urca pe el f usor. Acum imi zice uitandu-se smechereste la mine: "Mami, rezolv eu". Si merge, pune reductorul pe capac, isi trage pantalonii/chilotii, se catara pe colac, isi face treburile, se da jos, isi trage hainele, trage apa, se spala pe maini.Singur!
Joy, of-of, cred ca ti-e greu si tie. Las ca va fi bine si cu Vlad in cateva zile.

O sa radeti de mine, dar sa vedeti ce s-a intamplat, eu am zis ca e un semn , luni aflu ca Loette nu se mai aduce in tara, ieri primesc un mail de la vara-mea din Ungaria ca pe 28 august prietenul ei, cu care e de vreo 7-8 ani a cerut-o in casatorie iar saptamana trecuta a aflat ca e si insarcinata, iar de vreo 2 zile visez ca sunt insarcinata , asta e vreun semn, sau mi se trage de la posturile lui Lavi si Ina cu bb3 si ale Adelinei cu bb2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Daria deja nu mai vrea la gradi... azi a si plans sa nu o las acolo , ca vrea la mine la servici! A luat-o dna. directoare la ea in birou.
Beleaua e ca, aseara i s-a infundat nasul de nu mai putea respira! Si are niste muci d-aia de nu se pot scoate cu batista bb-lui. Eu nu aveam spray de nas in casa . Azi dimineata i-am facut 10 min aerosoli si am plecat la gardi - crezand ca nu o vor opri, dar mi-a zis asistenta ca o pot lasa azi ... Doamne ajuta!

Mandy, chiar o fi vreun semn !





Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Cercelusi, margelutze si altele ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Si noi se pare ca suntem in aceeasi categorie cu Dariuca lui Cami: primele zile de gradi ok, azi circccc .
Offf, offf, nici nu va imaginati ce teroristi pot fi copiii mei cateodata. Pur si simplu m-a stors scandalul de dimineata. Si nu e atat contra gradinitei, cat vrea sa stea lipit de mine . Ana face la fel, ba inca si mai rau . Si uite-asa imi trec eu zilele (si noptile) cu copiii agatati de mine. Ceea ce e si frumos, desigur, dar groaznic de obositor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

aha, deci nu suntem singuri. Io asteptam din umbra sa vad dk toti s-au super adaptat la gradi si suntem iar noi la coada carutei.
Maria a plans ieri mai mult de o ora dupa ce-am luat-o, ca nu vrea sa doarma la gradi, ca de ce trebuie sa doarma acolo, etc, etc.Plus alte proteste vis-a-vis de "exageratele" cerinte: mananca tot din farfurie, pune capul pe perna sa dormi si altele ehehe, armata scrie pe ea, de-acum nu mai cedez. Am tot intrebat in stanga si-n dreapta dk e normal sa mai planga la varsta asta, ca am zis sa nu traumatizez copilul. Asa ca astept ca timpul sa le rezolve pe toate

Cami, nasol, uite asa si Maria de a doua zi mi-a facut febra, anul trecutSanatate multa, ati inceput tratamentul homeopat?

Maria, multa putere iti doresc

Mandy, pai incurajeaza si tu semnele astea Sanatate flacaului frumos.

Ma duc la treburile bucataresti cat doarme Stef, dupa care mergem la recuperat plodul amarat de la gradi si fugim in parc. Am de gand sa iau geanta cu mancare dupa mine si sa stam pana seara, ca-i asa de cald si frumos afara...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mandy, da, se slabeste mult, dar mai ales daca ai surplusuri semnificative si daca respecti cu strictete dieta. Adica si eu beau cafeaua cu lapte, de fapt o chestie gen mai mult lapte si mai putina cafea, dar NU in dieta. Acum beau 2 cafele pe zi, dar fara lapte si cu zaharina.
Cat despre presimtirile si bebelacu'...sa fie cum iti doreste inimioara.

Adaptarea la gradi...fetelor, NU disperati. E greu la inceput, iti vine sa te urci pe pereti cand vezi ca e copilul amarat, dar TRECE cu timpul. Nu-i putem tine acasa la infinit. Mie Sarah anul trecut in prima saptamana de gradi mi-a facut asa:
- prima zi veselie
- a doua zi cam plansete la lasat si tragedie la luare; noaptea a avut cosmaruri si treziri cu urlete ca ea nu mai vrea la gradi
- a treia zi tragedie antica la lasarea la gradi - educatoarea tragea de ea in clasa, eu, cu Sarah atarnata de gat dadeam sa plec la serviciu...horror; la luare iarasi jale; noaptea cosmaruri + diaree dimineata
- a 4-a zi plansete infinite + febra mica;...diareea a trecut, deci clar a fost pe fond nervos. La fel si febra.

Da' nu am cedat si intr-o luna s-a adaptat. Deja dupa 2 saptamani era muuuult mai bine. Asta este...viata nu e usoara, nici macar pentru copilasi.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Gata, Noki, m-am hotarat, ma apuc de dieta asta, ca vreau sa incap in hainele de toamna. Nu stiu cum am reusit sa ma ingras, desi e adevarat ca nu fac suficienta miscare. Eu carne de porc nu mananc, prajeli deloc, dulciuri rar, paine doar dimineata, nu stiu poate am vreo dereglare...Cafeaua cred ca va trebui sa o scot de tot pentru ca nu o pot bea fara zahar, dar ceaiul verde il pot asa ca voi bea ceai.

Mie inimioara nu prea imi zice nimic cu bb2, inca sta sabia lui Damocles deasupra noastra, in orice caz daca s-ar intampla cu toate masurile de precautie, probabil ca as pastra sarcina, desi eu cred ca nu prea sunt o mama buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mandy, ce-nseamna asta ca nu esti o mama buna???? Cum poti sa spui asa ceva??? Esti mama perfecta pentru puiul tau si sunt sigura ca si el crede lucrul asta!
Fruntea sus si zambeste ... o sa iasa el soarele si pe strada ta !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Cercelusi, margelutze si altele ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

...cam multe povesti cu bb2,bb3.....deveniti melancolice dupa Clubul scutecelor(0-4ani)?..mai avem putin si trecem la "In floarea copilariei".

Colectia intra in sarbatoare pe 12 oct cu amparo,pineaplle ,roxi,mandy,
mirela anca,ancris,ralcat,lavi,....

Dragelor,sa fie asa cum va doriti sau cum e mai bine, eu cred in zicala "nimic nu e intamplator".plus "fiecare copil se naste cu o paine sub brat".

mandy,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mandy, amu scot paru'. De unde prostia asta ca nu esti mama buna? Sa stii ca chiar ca ma pui pe ganduri cu sarcina, ca atunci o iau razna hormonii. Ia apuca-te de cura si o sa vezi ca-ti creste moralul!

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

acum am verificat listutza: si mai repede o sa-i sarbatorim pe piticutii de 2 ani ai lui Joy si Tania

Mergi la inceput